اشتراک گذاری

آموزش تعویض کارتریج دستگاه کپی

کارتریج های دستگاه های کپی و سایر ماشین های اداری، پس از استفاده ی مستمر، بالاخره خالی و تمام می‌شوند. اگر از کاربران دستگاه های کپی هستید، در ابتدا باید بدانید که در صورت تمام شدن کارتریج می بایست هر چه سریعتر جهت تعویض و یا شارژ آن اقدام نمایید. بی توجهی به این مسئله، آسیب سایر بخشهای دستگاه را در پی خواهد داشت. عدم توجه به این موضوع و تعلل در شارژ جوهر، ضمن کاهش کیفیت چاپ، استهلاک قطعات دستگاه، در دراز مدت را در پی خواهد داشت. در اغلب دستگاه ها، اروری تحت عنوان تمام شدن کارتریج نمایش داده میشود و کاربر از این موضوع با خبر میگردد.

حال ممکن است برایتان سوال شود که پس از تمام شدن کارتریج، چه کاری لازم است انجام دهید؟ پس از تمام شدن کارتریج لازم است اقدام به شارژ کارتریج و یا تعویض کارتریج دستگاه کپی خود کنید. از آن جا که بسیاری از کاربران با چگونگی و نحوه ی تعویض کارتریج دستگاه کپی ، آشنایی ندارند، تصمیم گرفتیم این مقاله را به آموزشی در همین رابطه اختصاص دهیم.

آموزش تعویض کارتریج دستگاه کپی

قبل از تعویض کارتریج دستگاه کپی به این نکات توجه کنید

لازم است پس از تمام شدن کارتریج، هر چه سریع آن را از دستگاه خارج کرده و در درون یک کیسه‌ ی پلاستیکی مناسب قرار دهید. تأخیر در این کار، خشک شدن نوار کارتریج و بلااستفاده شدن آن را به دنبال خواهد داشت. همچنین قبل از تعویض کارتریج دستگاه کپی، بایستی، به هنگام تمام شدن اولین رنگ، کارتریج را به سرعت بسته‌بندی نمایید؛ اگر در تشخیص زمان تمام شدن رنگ مشکل دارید، تغییر رنگ طبیعی تصاویر می‌تواند در تشخیص تمام شدن جوهر پرینتر و کارتریج کمک بسیاری به شما کند. بسته‌ بندی سریع نوار کارتریج و شارژ کردن آن، کمک می‌کند تا بار دیگر بتوانید از آن در دستگاه کپی خود استفاده کنید.

آموزش تعویض کارتریج دستگاه کپی

  • 1- تونر جدید کارتریج را از جعبه خود بیرون آورده و به آرامی آن را تکان دهید .این نکته بسیار مهم است و به یاد داشته باشید تونر کارتریج به نور بسیار حساس است و نباید اجازه دهید که در معرض نور خورشید و یا حتی نور مصنوعی قرار گیرد زیرا می تواند باعث خراب شدن کارتریج گردد . بنابراین هنگامی که شما کارتریج را از جعبه خارج می کنید ، باید نوار محافظ آب بندی را از روی آن بکنید.
  • دکمه روشن کردن (Power) را فشار دهید و دستگاه را روشن کنید.
  •  دستگاه را از کاغذ خالی کرده و درب های بالا و پشت آن را ببندید.
  • هر رنگ کارتریجی که می خواهید تعویض کنید، دکمه ی رنگ آنرا روی دستگاه بزنید تا دستگاه عملیات آماده سازی آن را انجام دهد و چراغ چشمک زن آن خاموش شود.
  •  درب بالای دستگاه کپی خود را باز کنید.
  •  از دستگیره کارتریج مورد نظر گرفته و به سمت خود به آرامی بکشید.
  •  کارتریج جدید را باز کرده و آماده نصب کنید. فراموش نکنید نوار و محافظ های نارنجی رنگ آنرا بردارید.
  •  کارتریج جدید را در جای خود قرار داده و اطمینان حاصل فرمایید که رنگ کارتریج جدید با رنگ اسلات دستگاه کپی یکی باشد.
  •  درب دستگاه را بسته و اجازه دهید تا 3 دقیقه دستگاه عمل کالیبره را انجام دهد.
  •  برای کارتریج های دیگر همین مراحل را طی کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی از سال ها قبل، با هدف پشتیبانی از کاربران و مشتریان گرامی خود، در ایران شروع به کار کرده است. این مجموعه فعالیت بسیار ویژه ای در خصوص تعمیر انواع دستگاه های اداری ، دارد. نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی، با بهره گیری از دانش و تخصص بالای تیم پشتیبانی خود، میتواند هر گونه مشکل در عملکرد دستگاه های کپی مختلف و سایر محصولات این کمپانی را شناسایی و برطرف کند. این نمایندگی به لطف دراختیار داشتن تجهیزات و امکانات ویژه ، پروسه ی تعمیر دستگاه کپی و چاپ را کوتاه و با دقت به انجام میرساند. کاربران عزیز میتوانند به صورت تضمینی، تمامی خدمات پشتیبانی را برای انواع تجهیزات کپی خود، از این نمایندگی دریافت نمایند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩