تعمیرات مادربرد فوجیتسو

مادربرد یکی از قطعات اصلی لپ‌تاپ و کامپیوتر به‌شمار می‌آید و در قیاس باCPU  که به آن لقب مغز کامپیوتر را می‌دهند در حکم ستون فقرات است. نام مادربرد (Main Board / Mother Board) از این‌رو به این قطعه اطلاق می‌گردد که تمامی قطعات یک کامپیوتر –به طور مستقیم و یا غیر مستقیم- به این بُرد وصل می‌شوند. تعمیرات مادربرد فوجیتسو بدلیل حساسیت این قطعه و نقش ویژه‌ی آن در کیفیت عملکرد لپ‌تاپ‌ها نیازمند حضور مهندسانی کارآمد و متبحر می‌باشد.

تعمیرات مادربرد فوجیتسو

از همین‌روی کارشناسان امر توصیه می‌کنند که در صورت نداشتن دانش فنی و تخصصی این کار، از هر گونه دستکاری و تعمیرِ خودسرانۀ این قطعه خودداری کنید و تمامی عملیات تعمیر آن را به یک مرکز تخصصی واگذار نمایید. تعمیرات مادربرد فوجیتسو یکی دیگر از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی فوجیتسو است که با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان انجام می‌پذیرد.

تعمیرات مادربرد فوجیتسو در این مرکز با بررسی‌های دقیق و کارشناسانه، عیب‌یابی تخصصی و کسب اطمینان از خرابی و اختلال در مادربرد آغاز می‌گردد و تا حصول نتیجه دلخواه ادامه می‌یابد.

تعویض مادربرد فوجیتسو زمانی ضروری به نظر می‌رسد که امکان بازسازی و تعمیر مادربرد fujitsu بکلی وجود نداشته باشد. در صورت تشخیص کارشناسان مرکز تعمیرات مادربرد فوجیتسو، مبنی بر عدم امکان تعمیر و بهسازی این قطعه، شما می‌توانید با حضور در نمایندگی فروش مادربرد نسبت به خرید و تهیه‌ی مادربرد موردنظر اقدام نمایید.

در نمایندگی فوجیتسو، آرشیوی جامع از مدل‌های گوناگون مادربرد فوجیتسو فراهم شده است تا مشتریان گرامی بی‌هیچ ‌دغدغه و اتلاف وقت نسبت به خرید مدل موردنیاز خود اقدام نمایند. در این بخش شما می‌توانید تنها با در اختیار داشتن نام و مدل مادربرد فوجیتسو، این قطعه را با اطمینان از اصل و اورجینال بودن آن خریداری کنید.

 • تعویض و ترمیم اسلات‌های RAM و گرافیک ( AGP , PCI-EX , DDR , DDR2 … )
 • تعویض و ترمیم جک‌های مادربرد ( PS2 , COM , LPT , USB , SOUND… )
 • پروگرام انواع بایوس‌های دوطرفه و چهارطرفه
 • تعمیرات منبع تغذیه سوئچینگ
 • رفع عیوب و اختلالات کارت‌های صدای جدید
 • تعمیر کارت تی وی مدل‌های جدید در واحد تعمیرات مادربرد فوجیتسو
 • تعمیر و بازسازی کنترلرها ( IO, CODEC , LAN , PWM , ILINK , … )
 • قطعات SMD ( مقاومت، دیود، ترانزیستور، خازن و …… )
 • تعمیر اختلالات ایجاد شده به دلیل قطعی مدار (PCB CUT) در واحد تعمیرات مادربرد فوجیتسو
 • تعمیرات مادربرد فوجیتسو شامل تعویض چیپ جنوبی، شمالی و آپدیت بایوس
 • تعمیرات مربوط به بخش تقویت خازن‌ها و اورکلاکینگ مادربرد و سیستم خنک کننده
 • عیب‌یابی و تعمیر هارد مکانیک و الکترونیک، سیلندر و برد و بد سکتور گیری
 • بازیابی داده‌ها و اطلاعات هارد دیسک
 • عیب‌یابی و تعمیر مودم
 • عیب‌یابی و تعمیر کارت گرافیک
 • تعمیر DVD ROM – CD RW – صنعتی CD ROM – DVD RW ( مکانیک – بورد – الکترونیک )
 • باز کردن قفل بایوس انواع هارد و مادربرد
 • تعویض پایه CPU در صورت شکستگی در واحد تعمیرات مادربرد فوجیتسو

برخی اشکالات ایجاد شده در مادربرد ناشی از بروز اختلال در کارت گرافیک دستگاه است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که کارت گرافیک بر روی سیستم نصب گردد. مشکل ایجاد شده سبب خاموش ماندن سیستم و قطع و وصلی فن موجود بر روی سیستم می‌گردد. بدین معنی که احتمالاً پس از نصب کارت گرافیک، لپ‌تاپ روشن نگردد و فن پس از یک لحظه چرخش، از کار بایستد. در این شرایط نیاز است تا اقدامات موردنیاز جهت تعمیرات مادربرد فوجیتسو اِعمال گردد.

در صورتی‌که لپ تاپ با نصب کارت گرافیک برروی مادربرد، روشن نشده اما با برداشتن کارت گرافیک روشن گردد، می‌بایست احتمال وجود یک اتصال در کارت گرافیک را در نظر آورد. بطور کلی هرگاه در بخشی از قطعات سخت افزاری اتصالی بوجود آید، پاور برق مادربرد را قطع خواهد. جهت حل این مشکل و تعمیرات مادربرد فوجیتسو با دقت بورد را چک نمایید تا در صورت وجود اتصالی و زخمی شدن بورد، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

در صورتیکه چنین مشکلی برر روی برد وجود نداشت، احتمالاً مشکل ایجاد شده ناشی از ماسفت‌های گرافیک باشد. زیرا با سوختن هرکدام از این ماسفت‌ها یک اتصالی در کارت گرافیک ایجاد می‌شود. در این صورت (یعنی در صورتی که مشکل مربوط به ماسفت‌ها باشد) می‌بایست نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

تعمیرات فوجیتسو و سرویس های مرتبط با آن، در طول سالهای اخیر با توجه به فروش بالای این محصول در بازارهای داخلی کشور نیاز بسیاری از کاربران گشته است. همین امر سبب شده تا مراکز غیرمجاز بسیاری مدعی ارائه خدمات مرتبط با تعمیرات این برند گردند و عملیاتی ناشیانه و غیرتخصصی را بر روی این دستگاهها اِعمال کنند.

اگر شما نیز کاربر و دارنده یکی از دستگاه‌های فوجیتسو هستید به یاد داشته باشید که در زمان خرابی دستگاه می‌بایست از مراجعه به مراکز غیرمجاز خودداری ورزید و در اقدامی هوشمندانه تمامی خدمات مورد نیاز جهت تعمیرات فوجیتسو را از یک مرکز استاندارد دریافت نمایید.

هوشمندی کاربران و تلاش در جهت دریافت خدمات تعمیر از یک مرکز مجاز و استاندارد سبب می‌گردد تا دستگاه ایشان کیفیت اولیه خویش را بازیابد و احتمال بازگشت عیوب ایجاد شده پس از تعمیر به کمترین میزان ممکن برسد. مرکز تعمیرات فوجیتسو یکی از مجموعه‌های پیشرو در ارائه خدمات تخصصی تعمیر –نظیر تعمیرات مادربرد فوجیتسو – است که بدلیل حضور کارشناسان و مهندسان زبده این حوزه توانسته است خواست و نیاز بسیاری از کاربران این برند را برآورده سازد. واحدهای تعمیرات فوجیتسو در بخش زیر معرفی می‌شوند.

نمایندگی فوجیتسو در راستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه فروش و تعمیر محصولات فوجیستو، تمامی امکانات خویش را به‌کار گرفته و خود را ملزم به رعایت تمامی استانداردها و ضوابط مربوطه ساخته است. در این مرکز، تعهد به اجرای اصول و پیاده‌سازی استانداردهای لازم، سبب ارتقاء سطح کیفی خدمات در دو حوزه فروش و تعمیر محصولات گشته و ما را در کسب موفقیت‌های روزافزون یاری ساخته است.

علی‌رغم پیشروی‌های متعدد، نمایندگی فوجیتسو برای دستیابی به مفهوم واقعیِ خدماتِ متمایز، دست از تلاش برنداشته و همواره به سازماندهی خویش ادامه می‌دهد. سازماندهی پارت‌های فروش و ارتقاء امکانات فنی آن‌ها، بهره‌مندی از حضور کارشناسان فروش، تعهد و التزام به اجرای استانداردهای بین‌المللی، پیاده‌سازی خدمات پس از فروش، استفاده از به‌روزترین ابزار تعمیر و ترمیم در تعمیرگاه فوجیتسو، همکاری با گروهی از زبده‌ترین متخصصان تعمیر کشور و… . برخی از ویژگی‌های نمایندگی فوجیتسو است که سبب گشته – به اذعان بسیاری از همکاران- این مرکز، به عنوان یکی از مجموعه‌های موفق و پیشرو در ارائه خدمات فروش و تعمیر فوجیتسو – نظیر تعمیرات مادربرد فوجیتسو – شناخته گردد.