اشتراک گذاری

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج یکی از عوامل مهم در سطح کیفی عملکرد دستگاه کپی و پرینتر می باشد. کارشناسان ما در این مجموعه برای شارژ کارتریج از مواد مرغوب استفاده می کنند. شارژ کارتریج یکی از خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر دستگاه کپی است. در کنار سرویس های تعمیراتی، این مرکز اقدامات مربوط به شارژ و تعویض کارتریج را نیز برای کاربران انجام می دهد. از آنجا که شارژ این بخش از پرینتر نیازمند مهارت است، این کار در مرکز مذکور توسط افراد ماهر و با تجربه انجام می شود.

همچنین خط قرمز همکاران ما، استفاده از مواد با کیفیت در دستگاه است تا عملیات چاپ به بهترین شکل ممکن انجام شده و رضایت کاربران حاصل گردد. از این رو داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه انجام آن خالی از لطف نیست. در این مطلب، نکات مربوط به شارژ کارتریج در انواع پرینتر را به شما مخاطبین عزیز ارائه می دهیم.

شارژ کارتریج

مراحل شارژ کارتریج

مراحل شارژ کارتریج، معمولا در تمام انواع پرینتر یکسان بوده و تفاوت چندانی ندارد. جالب است بدانید که تولیدکنندگان این دستگاه، معمولا روش انجام این کار را در اختیارکاربران قرار نمی دهند؛ با این هدف که آنها اقدام به تعویض کارتریج نمایند. اما با توجه به هزینه بالای تعویض این قطعه، شارژ آن به مراتب به صرفه تر خواهد بود. مراحل شارژ کارتریج در محل عبارتند از:

مرحله اول: پرینتر را از برق کشیده و از عدم وجود جریان برق در آن مطمئن شوید.

مرحله دوم: در مرحله دوم، باید درپوش دستگاه را بردارید و کارتریج را به آرامی از جای خود خارج نمایید.

مرحله سوم: در این مرحله، با برداشتن برچسب روی کارتریج، منافذ ورودی کارتریج مشخص می شوند.

مرحله چهارم: این مرحله، شامل تمیز کردن هد می باشد. با استفاده از آب گرم و یک دستمال، این قطعه را تمیز کرده و آلودگی های احتمالی آن را برطرف نمایید. توصیه می کنیم برای پاکسازی هد، از محلول های پاک کننده استفاده نکنید. این کار به مرور زمان هد را دچار مشکل کرده و از کیفیت چاپ ارائه شده می کاهد.

مرحله پنجم: با استفاده از یک سرنگ، میزان جوهر متناسب با حجم کارتریج را درون آن تزریق کنید. در این مرحله از شارژ کارتریج، نیاز به جوهرهای سازگار با مدل دستگاهتان دارید؛ این مساله را می توانید از دفترچه راهنمای پرینتر متوجه شوید.

فیلم آموزش شارژ کارتریج پرینتر

آموزش شارژ کارتریج پرینتر یکی از خدمات مجازی نمایندگی تعمیرات کپی می باشد. همانطور که اطلاع دارید، کارتریج تونر یا جوهر، اصلی ترین عامل چاپ در پرینتر است و هر چند وقت یکبار، نیاز به شارژ یا تعویض دارد.

از آنجا که تعویض کارتریج هزینه بسیار بالایی دارد، شارژ این قطعه بیشتر رواج دارد. زمانی که اختلالی در زمینه ی کارکرد دستگاه رخ می دهد امکان دارد به دلیل عدم شارژ کارتریج باشد. این کار چندان دشوار نیست و با کمی دقت و آموزش می توانید از عهده انجام آن بر آیید.

 با مراجعه به وب سایت نمایندگی کپی، می توانید مراحل مختلف این کار را به صورت تصویری مشاهده کرده و به راحتی کارتریج پرینتر خود را تعویض نمایید. علاوه بر فیلم آموزشی، شما عزیزان می توانید مشکلات و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

شارژ کارتریج جوهرافشان

خوشبختانه در نوع جوهرافشان به دلیل وجود جوهر در این مخزن، خطرات نمونه های لیزری را ندارد. از این رو می توانید به راحتی و با انجام مراحل گفته شده، اقدام به شارژ پرینتر خود نمایید. نکته ای که در این مورد وجود دارد، لزوم هواگیری کارتریج است.

توضیح اینکه پس از پایان تزریق جوهر، چند ساعت از کارتریج هیچ استفاده ای نکنید. سپس، سوزن سرنگ را جدا کنید و از طریق سوراخ موجود در زیر کیت هواگیری، سرنگ را وارد کارتریج نمایید.

پیستون سرنگ را بالا بکشید و وقتی جوهر به درون آن وارد شد، مکش را متوقف کنید. این اتفاق، نشان دهنده عدم وجود هوا در کارتریج بوده و عملیات هواگیری به درستی انجام شده است.

فراموش نکنید که در صورت وجود هوا، عملیات شارژ کارتریج به صورت اشتباه انجام شده و می تواند زمینه ساز مشکلات جدی در پرینتر شما باشد.

شارژ کارتریج لیزری

همانطور که گفتیم، مراحل شارژ کارتریج در انواع مختلف پرینتر تقریبا مشابه بوده و تفاوت چندانی ندارد. در مورد پرینترهای لیزری، مساله کمی فرق داشته و لازم است احتیاط هایی صورت گیرد. نکته ای وجود دارد این است که این نوع پرینتر، کارتریج هایی دارند که از ساختار داخلی ویژه ای برخوردارند.

در واقع پودرهای موجود در کارتریج پرینتر لیزری، از عناصری تشکیل شده که به دلیل وزن بسیار کم، می توانند به راحتی وارد ریه انسان شده و مضرات قابل توجهی را به وجود آورند. از این رو بهتر است انجام این کار را به تکنسین های متخصص بسپارید.

همچنین از آنجا که شارژ کارتریج لیزری نیاز به برداشتن درام دستگاه دارد، دقت و مهارت بسیاری برای انجام این کار نیاز است. اگر کوچکترین آسیبی به درام وارد شود، دستگاه دچار نقص شده و دردسرهایی را برای کاربر در پی خواهد داشت. لذا اکیدا توصیه می کنیم که این کار را به مراکز مجهز بسپارید تا با استفاده از امکانات پیشرفته، اقدامات لازم را انجام دهند.

لوازم مورد نیاز برای شارژ کارتریج لیزری

برای انجام شارژ کارتریج لیزری، نیاز به تهیه ی وسایلی ست که لازم است خریداری شوند. اولین قطعه کیت پر کردن یا شارژ جوهر (Ink Refill Kit) است که در فروشگاه های لوازم اداری و فروشگاه های آنلاین قابل دسترس است.

همچنین لازم است که رول دستمال کاغذی، چسب نواری و یک سطح مسطح و صاف مانند یک میز نیز برای ادامه کار در اختیار داشته باشید. استفاده از دستکش نیز برای جلوگیری از آلودگی لازم است.

نکات مهم در شارژ کارتریج پرینتر 

شارژ کارتریج پرینتر تنها محدود به پر و خالی کردن محفظه آن از جوهر یا تونر نیست، بلکه باید حساسیت های این کار را کاملا بدانید و فوت و فن های لازم را به کلی رعایت کنید. در غیر این صورت کیفیت چاپ شما افت شدیدی خواهد کرد. لازم است بدانید که کارتريج ها را باید همواره در حالت افقي نگهداري يا حمل کنید و در دمای 0 تا 35 درجه سانتيگراد قرار دهید. كارتريج ها هرگز نباید در معرض آفتاب و نور شديد قرار بگیرند.

پس چاپگر را در محيط پر گرد و غبار، كنار پنجره و در معرض آفتاب و گرما قرار ندهيد. پس از هر 3 بار شارژ کارتریج، بهتر است که کارتریج را تعویض کنید. کارتریج تاثیر مستقیمی در کیفیت چاپ، استهلاک دستگاه و مواردی از این دست دارد، ولی باز هم تصمیم با خود کاربر است که کارتریج را شارژ و یا تعویض کند.

گفتنی است که این مقاله تنها جنبه ی آموزشی دارد، و عواقب ناشی از خرابی و یا صحیح کار نکردن دستگاه پس از تعویض توسط شخص، به عهده ی شخص میباشد. افرادی که توانای تعویض و یا شارژ کارتریج پرینتر را ندارند، میتوانند از این طریق کارتریج خود را شارژ و یا تعویض کنند و یا با مقاله ” تعمیرات کارتریج پرینتر کیوسرا ” در این سایت کارتریج خود را تعمیر کنند.

شارژ کارتریج لیزری

شارژ کارتریج در محل

اگر زمان و فرصت لازم برای مراجعه به تعمیرگاه را ندارید، پیشنهاد می کنیم از خدمات شارژ کارتریج در محل استفاده کنید. ما با فرستادن تعمیرکاران متخصص خود به محل شما در کم ترین زمان ممکن به تعویض و یا شارژ کارتریج پرینتر شما میپردازیم.

در این سرویس پس از تعویض و یا شارژکارتریج، دستگاه همانند روز اول کار می کند و هرگز مشکل ریزش تونر یا جوهر نخواهد داشت، زیرا کارشناسان این واحد تخصصی به خوبی می دانند که چه اندازه باید تونر یا جوهر در جایگاه بریزند تا مشکلات دیگری ظاهر نشوند. نحوه انجام این کار در کیفیت عملکرد دستگاه ها تاثیرگذار است؛ لذا این موضوع را هرگز نباید دست کم گرفت.

مرکز تعمیر دستگاه کپی

ارائه دهنده خدمات مربوط به انواع مدل های دستگاه کپی به کاربران می باشد. این مرکز، تعمیر انواع دستگاه های کپی در برندهای مختلف را به عنوان یکی از اصلی ترین فعالیت های خود دنبال می کند. کارشناسان مجرب و دارای تخصص در زمینه تعمیر کپی در این مرکز فعالیت می کنند.

این افراد، ضمن آگاهی از دانش روز دنیا، از جدیدترین ابزارآلات و دستگاه ها استفاده می کنند. بدیهی است که تعمیرات دستگاه کپی در این شرایط، به صورت تخصصی انجام شده و کاربران می توانند دستگاه خود را مثل روز اول از نمایندگی دستگاه کپی تحویل بگیرند. لازم به ذکر است که در این مرکز، خدمات سرویس در محل کپی نیز به کاربران ارائه می گردد.

4.2/5(5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =