اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر

تعمیر پرینتر در کمک پیشه، توسط یک تیم متخصص و با استفاده از تجهیزات مدرن انجام می شود. تیم تعمیرات پرینتر برای رفع ایرادات مدل های مختلف این دستگاه، اول آن را عیب یابی می کنند تا بدانند مشکل دقیقا مربوط به کدام بخش است. سپس قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض کرده و دستگاه را تست می کنند تا از عملکرد بی نقص آن مطمئن شوند. نمایندگی تعمیر پرینتر مرکز سخت افزار ایران، خدماتش را به برند خاصی محدود نکرده است؛ شما می توانید برای تعمیر چاپگر اچ پی، اپسون، کانن، ریکو، شارپ، توشیبا، سامسونگ و … با این مرکز تماس بگیرید. در ادامه مقاله هم نکات کاربردی را در خصوص تعمیر پرینتر به شما ارائه می دهیم تا اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید.

تعمیر پرینتر

هزینه تعمیر پرینتر

هزینه تعمیرات انواع مدل های چاپگر با توجه به مورد تعمیراتی، متفاوت است. شدت خرابی قطعات و حتی نوع قطعه در تعیین قیمت تعمیرات تاثیرگذار است. مثلا اگر مشکل با تعمیر کاغذکش برطرف شود، لازم نیست هزینه زیادی صرف کنید. اما در صورت نیاز به تعویض قطعاتی همچون برد، فیوزینگ و … باید قیمت قطعه جدید را نیز در هزینه نهایی محاسبه کنید. برای برآورد دقیق تر هزینه تعمیر پرینتر، همکاران ما دستگاه را با دقت عیب یابی می کنند و سپس هزینه تقریبی را به شما اعلام می کنند. دقت کنید که قیمت اعلام شده تقریبی است و امکان تغییر آن در پایان کار وجود دارد.

خدمات تخصصی تعمیر پرینتر

اقداماتی همچون بررسی و عیب یابی دستگاه، تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض و پاکسازی درام، شارژ کارتریج، تعویض کارتریج آسیب دیده، تعمیر کاغذ کش، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، ترمیم مین برد، ترمیم و تعویض دکمه های آسیب دیده، تعویض مواد مصرفی، تعویض کابل ها و اتصالات معیوب و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر در کمک پیشه هستند. این خدمات با ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران همراه هستند و در صورت بروز مشکل در مدت زمان تعیین شده، می توانید مسئله را پیگیری کنید.

تعمیر برد پاور پرینتر

برد پاور، تامین کننده انرژی مورد نیاز برای کار کردن قطعات پرینتر است. این قطعه بر اثر عواملی همچون ورود ولتاژ بیش از حد یا عدم توجه کاربر به ظرفیت کار دستگاه، خراب شده و یا به طور کلی از کار می افتد. تکنسین های تعمیر پرینتر، در وهله اول تلاش می کنند که این قطعه را تعمیر کنند. خوشبختانه برد پاور در بیشتر موارد قابل تعمیر است؛ مگر اینکه به طور کامل سوخته باشد. در این صورت امکان تعمیر پاور وجود ندارد و باید این قطعه را تعویض کرد.

تعمیر مین برد پرینتر

مین برد یا برد اصلی به عنوان یکی از مهم ترین اجزای پرینتر شناخته می شود. پردازش تمامی عملیات اجرا شده در پرینتر توسط این قطعه انجام می شود و خرابی آن دیگر عملکردهای دستگاه را نیز مختل می کند. در شرایطی که چند کاربر نیاز به استفاده از یک چاپگر داشته باشند، برد اصلی درخواست هر یک از کاربران را به صورت مجزا پردازش می کند و درواقع تعیین می کند که اطلاعات ورودی، به چه شکلی از دستگاه خارج شوند. تعمیر مین برد پرینتر به این صورت است که اجزای این قطعه تعویض می شوند. اما اگر برد سوخته باشد، قابل تعمیر نیست و تیم تعمیرات پرینتر، آن را با برد جدید جایگزین می کنند.

تعمیر برد فرمتر چاپگر

اگر تعمیرکار پس از بررسی پرینتر مطمئن شود که ایراد از خرابی برد فرمتر است، برای تعمیر چاپگر این قطعه را تعمیر یا تعویض می کند. مثلا در صورت خاموش شدن پرینتر، اول مین برد عیب یابی می شود و اگر این قطعه سالم بود، تعمیرکار سراغ برد فرمتر می رود. خوشبختانه برد فرمتر در بیشتر موارد قابل تعمیر است و معمولا نیاز به تعویض این قطعه نیست.

تعمیرات پرینتر در محل

اگر وقت کافی برای مراجعه به مرکز تعمیر پرینتر ندارید و یا نمی توانید دستگاه را جابجا کنید، کمک پیشه با سرویس تعمیر چاپگر در محل، در کنار شماست. پس از تماس با مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر و ثبت درخواست سرویس در محل، یک تیم مجرب و حرفه ای به محل مورد نظر شما اعزام شده و با انجام اقدامات ترمیمی لازم، مشکل دستگاه ها را برطرف می کنند. با استفاده از این سرویس، دیگر نیازی به جابجا کردن دستگاه ندارید. به این ترتیب، مشکلات و دردسرهای این کار از دوش شما حذف شده و احتمال ضربه خوردن و آسیب دیدگی بیشتر دستگاه نیز به حداقل می رسد.

شارژ کارتریج پرینتر 

گاهی برای تعمیر پرینتر باید کارتریج را شارژ کرد. همکاران ما در کمک پیشه، برای شارژ کارتریج پرینتر از مرغوب ترین مواد استفاده می کنند. به این ترتیب کاربران شاهد بهترین کیفیت چاپ در پرینتر خود هستند. فرایند چاپ در پرینترها وابسته به مواد مصرفی همچون تونر و جوهر است. اگر این مواد به اندازه کافی در دستگاه وجود نداشته باشند، برگه چاپ شده کیفیت لازم را ندارد. از طرفی کاهش میزان جوهر و تونر ممکن است بخش های مختلف دستگاه را نیز در معرض خطر قرار دهد. بنابراین باید شارژ کارتریج را در اولویت قرار داده و هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

Rate this post