اشتراک گذاری

چرا کاغذ در پرینتر برادر گیر میکند ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هنگام کار با پرینتر خود، متوجه گیر کردن کاغذ درون دستگاه شوید. گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر از جمله اختلالاتی ست که ممکن است برای هر چاپگری رخ دهد. این مشکل میتواند عملکرد چاپ را در هر دستگاهی با توقف روبرو کند و ناراحتی های بسیاری را به دنبال داشته باشد.

از آن جا که، کارشناسان واحد تعمیرات پرینتر برادر ، از سوی کاربران این تجهیزات، به کرات با سوالاتی در خصوص گیر کردن کاغذ درون دستگاه، مواجه شده اند، تصمیم گرفتیم این بخش را به ارائه ی پاسخ های مهم و جامع مرتبط با، دلایل و راه های رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر ، اختصاص دهیم.

به طور عمده میتوان اصلی ترین دلیل گیر کردن کاغذ در پرینتر را بی کیفیتی کاغذ و عدم تناسب آن با پرینتر، دانست. برخی مواقع ممکن است این مشکل جزیی باشد و با استفاده از چند راهکار ساده توسط کاربر، مرتفع شود، اما در مواقعی که گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر به صورت مداوم رخ دهد، لازم است مشکل به صورت تخصصی، توسط کارشناسان واحد تعمیر نمایندگی پرینتر برادر ، مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.

گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد، استفاده از کاغذهای نامناسب و پیچ و تاب خورده، از اصلی ترین دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر است. شاید این سوال مطرح شود که منظور از نامناسب بودن کاغذ دقیقا چیست ؟ لازم است به اطلاعتان برسانیم، منظور از نامناسب بودن کاغذ چاپ، عدم تناسب وزن و جنس کاغذ، با مدل و کارایی دستگاه چاپ است. علاوه بر کاغذ، وجود اختلال در تنظیمات چاپگر هم میتواند از دیگر دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر باشد که نیاز به بررسی و رسیدگی دقیق و کارشناسانه دارد. یکی دیگر از عوامل موثر در گیر کردن کاغذ در پرینتر، تکه کاغذهایی ست که از چاپ های قبلی ، در دستگاه باقی مانده است. در ادامه به راه های مقابله با این مشکل خواهیم پرداخت.

ساده ترین راه های مقابله با گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

پیشنهاد میشود به هنگام مواجهه با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر ، از دستورالعمل ساده ی زیر استفاده کنید :

پرینتر را خاموش کنید

برای جلوگیری از بروز مشکلات برق گرفتگی، لازم است قبل از هر کار، دستگاه را خاموش کنید و برای سرد شدن، به آن زمان بدهید.

تمام درهای دستگاه را باز کنید

اگر نمی دانید کاغذ در کدام قسمت پرینتر، گیر کرده، شروع به باز کردن درهای دستگاه کنید تا به کاغذ برسید.

با دقت کاغذ را از دستگاه بیرون بکشید

توصیه میشود، کاغذ را به آرامی و با دقت از دستگاه بیرون بکشید، چرا که ریزتر شدن آن درون دستگاه، میتواند پرینتر را با مشکلات جدی تری روبرو سازد.

مجددا دستگاه را ببندید

پس از بیرون کشیدن کاغذ، مجددا دستگاه را با دقت، ببندید. اگر مشکل برطرف شده باشد، دستگاه ریست شده و آماده به کار می شود. اگر هنوز چراغ چشمک زن روشن باشد، پس مشکل همچنان به قوت خود پا برجاست. در این مرحله لازم است، دوباره چک کنید تا تکه های کاغذ در دستگاه نمانده باشد.

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر، این امکان را برای ، کاربران پرینتر های برادر فراهم ساخته است تا بتوانند، برای دریافت هر گونه سرویس پشتیبانی و تعمیر ، به نمایندگی تعمیر پرینتر برادر، مراجعه نمایند. این مجموعه ، قادر است کلیه ی خدمات و سرویس های مورد نیاز کاربران را با بالاترین کیفیت ممکن و به صورت یک جا و جامع، در اختیار این عزیزان قرار دهد.

فرآیند تعمیر و رسیدگی به مشکلات پرینترهای برادر ، در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر ، با عیب یابی پرینتر و آنالیز تمام قطعات معیوب آغاز می‌گردد و با اِعمال پیشرفته ترین و تخصصی ترین راه کار های تعمیرات، به پایان میرسد. نمایندگی برادر ، خدمات و سرویس های پشتیبانی خود را در شعبه تهران، شعبه کرج و سایر شهرستان ها، ارائه میدهد. نمایندگی تعمیر پرینتر برادر برای کلیه ی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز در نظر گرفته است.

1/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩