اشتراک گذاری

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

شاید بارها برای شما نیز پیش آمده باشدکه شاهد گیر کردن کاغذ در پرینتر باشید. رفع این مشکل به نظر آسان می آید اما هرگونه اعمال ضربه جهت خارج کردن کاغذ گیر کرده ممکن است مشکلات زیادی را در سیستم داخلی دستگاه ایجاد کند، چرا که کاغذکش چاپگرهای امروزی بسیار حساس بوده و برعکس کشیدن کاغذ در خلاف حرکت غلطک می تواند سبب آسیب جدی به غلطک ها و از کارافتادگی کلی پرینتر شود.

کاغذ کش قطعه‌ایست که نقش ویژه‌ای در شروع فرآیند چاپ و انجام صحیح آن توسط پرینتر برادر و البته سایر پرینترهای مورد استفاده عموم دارد. این قطعه، همانگونه که از نام آن پیداست، کاغذ مورد نیاز را در اختیار پرینتر قرار می‌دهد تا روند چاپ آغاز گردد. بدیهی است در صورت خرابی این قطعه ی چاپگر امکان مکش کاغذ از بین رفته و به تبع آن فرآیند چاپ انجام نخواهد شد.

باید توجه داشت که گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیر کردن کاغذ در پرینترکمپانی brother یکی از رایج ترین مشکلات پرینتر است که می تواند علل مختلفی داشته باشد که تشخیص درست این علت نیاز به بررسی تخصصی دستگاه دارد.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

علل پیدایش مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر

 • مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر برادر می تواند با عوامل تخریبی محیطی و یا استفاده ی بیش از حد از دستگاه نمایان شود، اما به طور کلی عوامل زیر برجسته ترین علل پیدایش مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر می باشند.
 • در صورتی که داخل کلاچ ها و نیز کاغذ کش ها آلوده باشد، پنل دستگاه پیغام گیر کردن کاغذ را به نمایش در خواهد آورد.
 • لکه ها و آلودگی هایی بر روی سینی ورودی کاغذ و کاغذ کش ها به گونه ای که قابلیت تمیز شدن وجود نداشته باشد( در این حالت نیاز به تعویض قطعات معیوب پدیدار می شود).
 • سوختن سنسورهای مسیر عبور کاغذ نیز باعث گیر کاغذ و یا روشن شدن نشانگر گیر کاغذ در پرینتر برادر می شود.
 • پایین بودن کیفیت کاغذ و یا تا خوردگی آن
 • ایرادات الکترونیکی داخلی
 • مشکلات مرتبط با کارکرد بردهای درونی
 • خرابی چرخ دنده های رابط درایور به تانک دولوپر و درام می تواند مسبب اصلی گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر باشد.
 • اگر رجیستور و فنرهای زیر آن آسیب ببینند، کاغذ به صورت چند برگی از کاست خارج می شود. در چنین وضعیتی لازم است کثیفی و یا خرابی کلاچ های PS و استاپر رفع شود. خرابی های مرتبط با این بخش نیز توسط کارشناسان مرکز تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر قابل ترمیم است.
 • کثیفی ناخنک های هیتر باعث گیر کاغذ در بین تفلون و پرس می گردد، در صورتی که این آلودگی حاد باشد، راه رهایی از مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر تعمیر کاغذکش پرینتر برادر بوده و تنها با سرویس هیتر مشکل برطرف نخواهد شد.

مراحل رفع مشکل گیرکردن کاغذ در پرینتر برادر

کارشناسان ماهر ما در مرکز تعمیرات پرینتر برادر ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مرتبط با تعمیرات چاپگر برادر بوده و شما را در مواجه با مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر برادر که یکی از مشکلات رایج پرینتر است، یاری می نمایند. 

ما در این مرکز با به کارگیری دانش مهندسین زبردست از بازیابی کارکرد صحیح پرینتر شما اطمینان یافته و کارایی پرینتر را ارتقا می دهیم، البته در صورت داشتن تخصص و مهارت در تعمیر پرینترهای برادر می توانید با پیاده سازی مراحل زیر، خود تعمیر پرینتر را انجام دهید.

باید به یاد داشته باشید که مراحل رفع مشکل گیرکردن کاغذ در پرینتر برادر در بخش زیر را با دقت فراوانی انجام دهید تا آسیبی به سایر بخش های دستگاه وارد نشود. توصیه ی اکید می شود در صورت اشنا نبودن با سیستم داخلی پرینتر از دستکاری آن بپرهیزید.

 • کابل برق را از پرینتر را جدا نمایید و جهت از بین رفتن مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر برادر، اجازه ی استراحت به پرینتر بدهید.
 • به دنبال کاغذ گیر کرده بگردید، چرا که گیر کردن کاغذ در چندین جای پرینتر ممکن است رخ دهد.
 • کاغذ گیر کرده ی قابل دسترس در محدوده ی سینی ورودی را بیرون بکشید. به یاد داشته باشید که از هر دو دست خود برای بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده از سینی ورودی استفاده کنید و سپس کاغذ را در سینی ورودی قرار دهید.
 • دوباره پرینت بگیرید و در صورتی که مجددا مشکل گیر کردن کاغذ در پرنیتر برادر رخ داد به مرحله ی بعدی بروید.
 • اگر کاغذ در محدوده ی کارتریج گیر کرده است به آرامی آن را بیرون کشیده، باری دیگر کارتریج را در جایگاهش قرار داده و تا زمانی که در جای خود محکم شود آن را به آرامی فشار دهید، سپس در کارتریج را ببندید.
 • اگر همچنان با مشکل گیر کردن کاغذ در گیر کردن کاغذ در چاپگر برادر رو به رو هستید، سیستم را مجددا ریست کنید.
 • در صورتی که اشکال ایجاد شده در دستگاه مرتفع نشد، می توانید به مرکز تعمیرات برادر، پارت تعمیر کاغذ کش پرینتر برادر مراجعه نمایید.
گیرکردن کاغذ در پرینتر برادر

نمایندگی تعمیرات برادر

قطعه ی کاغذکش پرینتر جدا از نوع برند این دستگاه، قطعه ی بسیار حساسیست، چراکه تنها یک اختلال کوچک در سیستم کارکرد اصلیش می تواند مسبب از کارافتادگی کلی پرینتر شود. نمایندگی پرینتر برادر در راستای تعمیر، ترمیم و انواع سرویس محصولات معیوب کمپانی محبوب برادر خدمت رسانی می نماید.

فرآیند تعمیر و رسیدگی به مشکلات پرینترهای برادر ، در نمایندگی تعمیر پرینتر برادر ، با عیب یابی پرینتر و آنالیز تمام قطعات معیوب آغاز می‌گردد و با اِعمال پیشرفته ترین و تخصصی ترین راه کار های تعمیرات، به پایان میرسد. نمایندگی برادر ، خدمات و سرویس های پشتیبانی خود را در شعبه تهران، شعبه کرج و سایر شهرستان ها، ارائه میدهد. نمایندگی تعمیر پرینتر برادر برای کلیه ی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز در نظر گرفته است.

این مرکز درگاهی معتبر و ایمن جهت رفع تمامی مشکلات دستگاه های اداری و محبوب این کمپانی با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای می باشد و می تواند در رفع مشکلات مرتبط با تعمیر کاغذکش پرینتر برادر شما را یاری کند.

4.3/5(3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =