اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج لیزری

همانطور که میدانید پرینتر ها در حالت کلی به دو دسته پرینتر لیزری و جوهرافشان تقسیم میشوند. پرینتر های لیزری معمولا در شرکت ها و سازمان ها با حجم کاری بالا مورد استفاده قرار میگیرد. پرینترهای لیزری برای به اجرا در آوردن فرایند چاپ اسناد و تصاویر، نیازمند یک تونر کارتریج هستند. این کارتریج ها پس از مدتی استفاده، نیاز به شارژ مجدد پیدا میکنند.

اگر از کاربران انواع پرینتر های لیزری هستید ممکن است در زمانی که مشغول چاپ عکس های خود در خانه یا محل کارتان هستید، متوجه شوید که شارژ کارتریجتان به پایان رسیده است. از این رو نحوه ی شارژ کارتریج لیزری جزء آن دسته از اموری ست که لازم است کاربران پرینتر های لیزری نسبت به آن آشنایی کافی داشته باشند. شارژ کارتریج لیزری میتواند در صرفه جویی مخارج کمک بسیاری به کاربران کند. انجام شارژ کارتریج لیزری نیازمند وسایلی ست که در فروشگاه های لوازم اداری موجود است.

همچنین نیازمند دقت بسیار است. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات پرینتر لیزری خدمات تخصصی شارژ کارتریج را با قیمتی مناسب به شما ارائه خواهند داد. از آن جا که آشنایی با چگونگی شارژکاتریج برای همه ی دارندگان ماشین های اداری لازم به نظر می رسد در این مقاله به آموزش شارژ کارتریج لیزری می پردازیم.

شارژ کارتریج لیزری

لوازم مورد نیاز برای شارژ کارتریج لیزری

برای انجام شارژ کارتریج لیزری، نیاز به تهیه ی وسایلی ست که لازم است خریداری شوند. اولین قطعه کیت پر کردن یا شارژ جوهر (Ink Refill Kit) است که در فروشگاه های لوازم اداری و فروشگاه های آنلاین قابل دسترس است.

همچنین لازم است که رول دستمال کاغذی، چسب نواری و یک سطح مسطح و صاف مانند یک میز نیز برای ادامه کار در اختیار داشته باشید. استفاده از دستکش نیز برای جلوگیری از آلودگی لازم است.

چگونگی شارژ کارتریج لیزری

برای شارژ کارتریج لیزری ابتدا لازم است به مکان قرار گیری کارتریج پرینتر خود دسترسی داشته باشید. بعد از آن لازم است کارتریج خالی را از دستگاه جدا کنید. در این مرحله لازم است دستکش های خود را دست کنید که حد الامکان به جوهر آلوده نشود. مقداری دستمال کاغذی را به صورت چند لایه پهن کنید و نشتی کارتریج را کاملا پاک کنید.

در بالای کارتریج برچسبی وجود دارد که لازم است آن  را بکنید تا مکان سوراخ شارژ مجدد را ببینید. لازم است بدانید که هر کارتریج یک مخزن دارد و در عین حال ممکن است چندین سوراخ داشته باشد. اگر چنین باشد، لازم است با یک جسم تمیز و تیز سوراخ های موجود را مجدد باز کنید.

به جز رنگ سیاه، سه رنگ دیگر نیز در برای شارژ کارتریج لیزری پرینتر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی پرینترها از یک یا چند کارتریج مجزا تشکیل شده اند.

در دفترچه ی همراه کیت به محل قرار گیری سوراخ ها اشاره شده است. لازم است قبل از انجام کار آن را به دقت مطالعه فرمایید. همچنین می توانید یک خلال دندان را نیز وارد هر سوراخ کنید تا رنگ آن را تشخیص دهید.

پس از آن لازم است سوزن را از رنگ مورد نظر پر کنید و آن را به عمق سوراخ مخصوص خود وارد کنید و فوم زیر سوراخ را فشار دهید. لازم است قبل از خالی کردن سرنگ از عدم وجود هوا در آن مطمئن شوید.

چرا که هوا باعث عدم رسیدن جوهر به افشانه چاپ شده و در نهایت دچار مشکل در چاپ صحیح می شوید. توصیه میشود جوهر را به آرامی اضافه کنید.

شارژ کارتریج لیزری در محل

یکی از برترین ویژگی های نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ، ارائه ی تمامی سرویس های پشتیبانی در محل کاربر است. با استفاده از امکاناتی که این مجموعه در اختیار کاربران قرار میدهد، میتوانید انجام اموری چون شارژ کارتریج لیزری را به متخصصان و کارشناسان مربوطه بسپارید.

همانطور که گفته شد این امر نیازمند دقت بالایی ست و هر گونه اقدام ناشیانه در این خصوص میتواند در کیفیت چاپ تاثیر منفی داشته باشد. شما عزیزان میتوانید با برقراری تماس و ثبت سفارش خود، از حضور کارشناسان درمحل خود، اطمینان کسب کنید. این سرویس مانند تمامی سرویس های پشتیبانی ارائه شده، به صورت تضمینی و در حداقل زمان ارائه خواهد شد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩