اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور پرینتر ریکو

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

برای این که یه پرینتر بتونه درست کار کنه و مشکلی توی عملکردش ایجاد نشه، باید همه ی قطعات و بخش های مختلف اون سالم باشن و به درستی کار کنن. همه ی قطعات این دستگاه در عملکردش تاثیر دارن؛ اما یکی از مهم ترین بخش های پرینتر که در این مطلب راجع بهش صحبت می کنیم، برد پاور هست. اگه دقت کرده باشین، پاور توی بیشتر دستگاه های الکترونیک، معمولا با انرژی و تامین برق دستگاه در ارتباط هست. برد پاور پرینتر ریکو هم دقیقا همین طوریه و یه جورایی، انرژی مورد نیاز دستگاه رو تامین میکنه. اهمیت این قطعه هم دقیقا به همین خاطره و اگه خراب بشه، میتونه کل عملکرد چاپگر رو زیر سوال ببره. تعمیرات برد پاور هم فرایند حساسی هست و باید توسط افراد متخصص انجام بشه که مهارت و تجربه ی کافی در زمینه ی تعمیر پرینتر دارن. همکارای ما تو نمایندگی رسمی ریکو مرکز سخت افزار ایران، هم مهارت کافی در این حوزه دارن و هم از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا در فرایند ترمیم استفاده میکنن. همچنین در ادامه ی این مطلب هم میتونین با نکات و موارد کاربردی راجع به برد پاور پرینتر ریکو و تعمیرات این قطعه آشنا بشین.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1282″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

برد پاور چگونه کار می کند؟

یه نکته ای که دونستنش خالی از لطف نیست اینه که برد پاور، علاوه بر پرینتر در دستگاه های کپی هم وجود داره و از اونجایی که فتوکپی انرژی بیشتری لازم داره، توی این دستگاه اهمیت بیشتری هم داره. خرابی برد پاور باعث میشه که فرایند تامین انرژی دستگاه با مشکل مواجه بشه و در نتیجه، دستگاه از کار بیفته. یه نکته ی مهم دیگه هم اینه که اگه مشکل این قطعه به موقع برطرف نشه، قطعات دیگه هم به خطر میفتن و ممکنه نیاز به هزینه ی زیادی برای تعمیر یا تعویض اونها باشه. بنابراین لازمه که در اسرع وقت، برای بررسی و ترمیم تخصصی برد پاور پرینتر ریکو اقدام کنین و جلوی تشدید مشکل رو بگیرین. مساله ی دیگه اینه که تعمیرات برد پاور باید توسط افرادی انجام بشه که مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین های اداری دارن. اگه اشتباهی در این فرایند رخ بده، آسیب دیدگی این قطعه بیشتر میشه و سایر بخش های پرینتر هم به خطر میفتن. لازمه بدونین که تکنسین های نمایندگی تعمیرات ریکو به خاطر دوره های تخصصی که گذروندن و تجربه ی بالایی که دارن، میتونن قطعه ی مورد بحث رو به بهترین شکل ترمیم کنن و عملکرد چاپگر ریکو رو به حالت عادی برگردونن.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرا برد پاور پرینتر ricoh از کار می افتد؟

با توجه به این که برد پاور پرینتر ریکو با برق این دستگاه در ارتباطه، احتمال خرابی اون خیلی بالاس. یکی از اصلی ترین دلایل خرابی و از کار افتادن این قطعه، نوسانات جریان برق هست. این مساله باعث میشه که ولتاژ اضافی وارد دستگاه بشه و معمولا اولین قطعه ای که توی این شرایط تحت تاثیر قرار میگیره، همین برد پاور هست. بنابراین توصیه میشه باید بدونین که به طور کلی، به دو دلیل ممکنه برد پاور پرینتر یا دستگاه کپی از کار بیفته یا دچار مشکل بشه. یا ولتاژ اضافی وارد دستگاه میشه و یا بیش از توان پرینتر ازش کار کشیده میشه. وقتی میزان کار پرینتر بیشتر از ظرفیتش باشه، برد پاور بیش از حد کار میکنه و بهش فشار میاد؛ در نتیجه  ممکنه این قطعه از کار بیفته. همچنین وقتی ولتاژ وارد شده به برد پاور بیشتر از اندازه ی طبیعی باشه، این قطعه دچار مشکلات جدی میشه و در نتیجه، عملکرد دستگاه مختل میشه. خرابی این قطعه یه دلیل دیگه هم داره و اون، بیش از حد کار کشیدن از دستگاهه. وقتی پرینتر بیشتر از ظرفیتی که براش تعیین شده کار کنه، به قطعاتش فشار میاو برد پاور پرینتر ریکو توی این شرایط، بیشترین فشار رو تحمل میکنه. در نتیجه، این قطعه از کار میفته و مشکلاتی رو در عملکرد دستگاه ایجاد میکنه.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

پیشگیری از خرابی برد پاور

خرابی یا از کار افتادن برد پاور پرینتر ، اتفاقیه که میتونه هزینه های زیادی رو به شما تحمیل کنه. به همین خاطر هم باید تا حد امکان از بروز این اتفاق جلوگیری کنین. اقداماتی از قبیل: استفاده یه منبع برق مطمئن برای چاپگر ریکو، توجه به ظرفیت تعیین شده برای این دستگاه و کار کردن با اون در همین چهارچوب، نگه داری از دستگاه در محیطی بدون گرد و خاک و تمیز کردن به موقع این محصول، میتونه کمک زیادی به پیشگیری از خرابی قطعه ی مورد بحث کنه.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

تعمیرات ریکو در تهران

به عنوان یکی از تخصصی ترین بخش های مرکز سخت افزار ایران، باید به نمایندگی تعمیرات ریکو در تهران اشاره کنیم. این مرکز، در راستای جلب رضایت مشتریان به تجهیزاتی مجهز شده که نمونه ی اونها رو در کمتر مرکزی مشاهده می کنیم. همچنین کادر فنی مشغول در واحدهای تعمیرات ریکو در تهران، از بین کارشناسان دوره دیده انتخاب شدن و قادر به ارائه ی خدمات تخصصی به کاربران هستن. هریک از تولیدات این کمپانی حرفه ای از جمله: دستگاه کپی، پرینتر، پروژکتور و …، در واحدهای مجهز و پیشرفته به شکل تخصصی بررسی و عیب یابی میشن. سپس با استفاده از تجهیزات ذکر شده، تعمیرات اونها در سطح کیفی مثال زدنی انجام میشه.

[/vc_column_text][us_carousel items_layout=”blog_side_image” carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩