اشتراک گذاری

خطای کارتریج

خطای کارتریج گاهی می تواند به دلیل سوختن یکی از کارتریج ها در دستگاه باشد. این خطا در برخی موارد ممکن است به دلیل اورجینال نبودن این قطعه ی ضروری باشد . در پاره ای موارد که دستگاه مشکل و نقص فنی دارد ، این امکان هست که کارتریج های سالم بسوزند.

در واقع در این حالت دستگاه کارتریج را می سوزاند . اطمینان حاصل کردن از این اتفاق فقط با تعویض مجدد کارتریج مشخص می شود. تمامی دستگاه های مصرفی نیاز به نگهداری و استفاده ی اصولی دارند. زمانی که کاربر با شیوه ی مناسب از پرینتر و دستگاه کپی خود استفاده کند به نوعی از بروز خطای کارتریج هم جلوگیری کرده است.

خطای کارتریج

کونیکا مینولتا یک شرکت الکترونیکی ژاپنی است، که در زمینه ی تولید تجهیزات اداری ، ابزارهای هنرهای تجسمی، تجهیزات تصویربرداری پزشکی و ابزارهای اندازه ‌گیری فعالیت می ‌نماید. شرکت کونیکا مینولتا در سال ۲۰۰۳ از ادغام دو شرکت کونیکا و مینولتا راه‌ اندازی شد.

دفتر مرکزی این شرکت در منطقه مارونواوچی ، چیودا، توکیو، ژاپن قرار دارد و سهام آن در بازاربورس توکیو معامله می‌ شود. شرکت نیپون لایف با ۲٫۲۵%درصد و جی‌پی مورگان چیس با ۲٫۲۴%درصد از سهام کونیکا مینولتا، بزرگترین سهام‌داران  این کمپانی به‌شمار می‌آیند.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

دلیل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر  

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. در صورتی که کارتریج به درستی بر روی پرینتر نصب شده باشد و یا اتصال پرینتر به کارتریج به درستی برقرار باشد، به احتمال زیاد مشکل در نرم افزار و یا تنظیمات پرینتر است.

پر شدن حافظه داخلی (Internal Memory) پرینتر، برنداشتن روکش های محافظتی، اتصال کثیف یا خراب در چیپ دستگاه، فعال شدن محافظ کارتریج، جاگذاری کارتریج اشتباه در پرینتر، جاگذاری نادرست کارتریج و رندر شدن چیپ در بروزرسانی نرم افزار و قرار گیری آن در حالت خالی هم دیگر دلایل بروز این مشکل هستند.

رفع خطای کارتریج

در صورتی که خطای کارتریج به دلیل سوختن این قطعه ی مهم در دستگاه های اداری باشد؛  باید از طریق بررسی یکی یکی کارتریج ها مشخص شود که کدام کارتریج سوخته است . گاهی اوقات تنها یک کارتریج سوخته و با تعویض آن ، دستگاه قابلیت استفاده پیدا می کند. اما در برخی موارد با ید دو کارتریج را تعویض کنید.

در صورتی که ارور کارتریج به دلیل اصل نبودن این قطعه باشد چنانچه کارتریج ها را تازه تعویض کردید و از کارتریج غیر اورجینال یعنی طرح استفاده کردید می توانید به فروشنده مرجوع کنید و کارتریج جدید بگیرید چون کارتریج طرح برای تست اول ضمانت تعویض دارد. اگرچه امروزه هولوگرام های مشابهی روی جعبه کارتریج های غیر اصلی قرار گرفته اند که با کیفیتی خیلی بالا نیز تولید شده اند ؛ ولی همچنان با نمونه اصلی تفاوت های فراوانی دارند.

بارزترین این تفاوت ها را می توان در ۳ بعدی بودن هولوگرام و نحوه ی حرکت لوگو و متن داخل هولوگرام هنگام حرکت دادن جعبه کارتریج دانست. این تفاوت در نمونه های مشابه و غیراصلی یافت نمی شود. تکنسین های نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا بهترین خدمات تعمیر را با تجهیزات پیشرفته ارائه می دهند .

خطای کارتریج – اهمیت شارژ کارتریج

همان گونه که مستحضر هستید شارژ غیر حرفه ای می تواند باعث نشت تونر از کارتریج و پاشیدن آن در پرینتر شود. اما مشکل بزرگتر این است که هنگام پرینت ایجاد خال و لکه های رنگی نا منظم روی کاغذ می نماید و هرچه بیشتر پرینت کنید، تونر ریزی زیادتر می شود.

در این حالت علاوه بر اتلاف وقت و پول و از دست دادن آرامش روحی قادر به چاپ کارهای نا تمام خود نیز نیستید. همچنین کارتریج شارژ شده در این حالت غیر قابل تعمیر است و باید با کارتریج نو جایگزین شود. شارژ کارتریج در اغلب موارد از خطای کارتریج جلوگیری می کند .

ارور کارتریج

باسابقه ترین و حرفه ای ترین تعمیرکاران تایید شده از سوی مراکز معتبر علمی به نحوی به رفع ایراد ماشین های اداری کاربران می پردازند که افراد پس از دریافت دستگاه شاهد افزایش کارایی آن خواهند بود . تعمیرات دستگاه های اداری و قطعات آن از جمله کارتریج نیاز به حضور کارشناسان آشنا به علم الکترونیک ، سخت افزار و نرم افزار دارد. نمایندگی کونیکا مینولتا برای جذب متخصصین کارشناس و کاربلد تمامی تلاش خود را انجام داده است.

کارگاه های فنی ما مجهز به کلیه ی لوازم و تجهیزات تخصصی مورد نیاز برای تعمیر تخصصی ترین قطعات پرینتر و دستگاه کپی می باشد. از این رو آمادگی کامل خود را جهت ارائه ی کلیه ی خدمات اعلام می دارد. کاربران می توانند با آسودگی خاطر دستگاه خود را که ارور کارتریج در آن مشاهده شده است به دست کادرفنی این مرکز بسپارند.

نمایندگی کونیکا مینولتا و واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا در تهران ، واحدهای تعمیرات را به شکل مجزا طراحی کرده است . این مرکز با طراحی پارت های ترمیم و بازیابی تفکیک شده تخصصی ترین تعمیرات را به کاربران گرامی ارائه می دهد . طراحی واحدهای تعمیر به شکل مجزا موجب گشته است تکنسین ها تمامی توجه و دقت خود را بر تعمیر یک محصول متمرکز کنند.

واضح است تمرکز بر تعمیر یک دستگاه خاص موجب بالا رفتن راندمان کار پرسنل می گردد. چنانچه کاربران با ارور کارتریج در دستگاه اداری ( پرینتر – دستگاه کپی ) خود مواجه شدند باید به واحد مرتبط با همان محصول مراجعه نمایند . کارشناسان ما پس از اتمام پروسه ی تعمیر به ارائه ی گارانتی نیز می پردازند .

بدیهی است عیب یابی و رفع ایراد در دستگاه باید توسط کارشناسان آشنا به علم الکترونیک و کامپیوتر انجام شود . در غیر این صورت اگر پروسه ی تعمیر توسط افرادی که تخصصی در این حوزه ندارند انجام شود موجب بروز اشکالات اساسی و غیرقابل حل در دستگاه می گردد.

ارور کارتریج اغلب موارد با نگهداری صحیح از دستگاه بروز نمی کند . کادر فنی این مرکز با ارائه ی راهنمایی های لازم به کاربران پس از تعمیر ، اطلاعات لازم را برای جلوگیری از ارور کارتریج در دستگاه ارائه می نمایند. کیفیت خدمات نمایندگی کونیکا مینولتا به نحوی است که سایر مراکز تعمیراتی یارای رقابت با این مرکز را ندارند .

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩