اشتراک گذاری

چگونه از دستگاه کپی خود مراقبت کنیم؟

نگهداری درست از دستگاه کپی وظیفه ی هر کاربری است که جدای از هزینه ها، به فکر انجام به موقع کارهای روزانه ی خود با فتوکپی است. هر دستگاه کپی از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده است که به صورت هماهنگ در یک چرخه ی تکراری عمل کرده و خروجی مناسبی تحویل کاربر می دهند. اگر هر کدام از این قطعات(جدای از اتمام عمر مفید) به دلیل سهل انگاری یا عدم سرویس به موقع معیوب شوند، تنها کسی که متضرر خواهد شد، به طور حتم کاربر است.

 قطعات مختلف دستگاه کپی نیاز به شرایط مناسب نگهداری دارند. اگر بی توجه به علائم خرابی قطعات، تعویق زمان تعمیر یا تعویض قطعات، نوسانات ولتاژ برق، شرایط محیطی غیر استاندارد، استفاده بیش از دستگاه و اموری از این قبیل اتفاق بیفتد قطعا علت اصلی پیامدهای موجود خود کاربر خواهد بود. اگر به دنبال نگهداری درست از دستگاه کپی خود می باشید ادامه ی مطلب را دنبال کنید.

نگهداری درست از دستگاه کپی

گارانتی قطعات دستگاه کپی

هر دستگاه کپی از قطعات مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده که به صورت هماهنگ، چرخه ی کپی را پیش می برند. طبیعتا هر قطعه در کارخانه با برآورد تقریبی عمری مفید تولید شده و در دستگاه به کار می رود. کمپانی تولید کننده نیز در قبال دستگاه و قطعات ضمانتنامه ارائه می دهد. اما این گارانتی چه زمانی قابل استفاده خواهد بود. اگر شرایط مناسب نگهداری درست از دستگاه کپی را رعایت نکنید نه تنها قادر به استفاده از ضمانتنامه نخواهید بود بلکه باید هزینه های گزاف تعمیرات را نیز پرداخت کنید.

 اگر پیش از اتمام عمر مفید، قطعات دچار مشکل شوند، کاربر باید به بررسی شرایط حاکم دستگاه بپرازد و ناملایمات را برای عدم تکرار عیوب بر طرف کند. بدنه، درب، شیشه، کارتریج، درام، فیوزینگ، پیکاپ رولر، ترمیستور و … قطعاتی هستند که اگر در معرض نوسانات برق، رطوبت، ضربه، ورود شی خارجی، عدم سرویس دوره ای، عدم پاکسازی و … قرار گیرند عملکردی نامناسب از خود بروز خواهند داد.

برای نگهداری درست از دستگاه کپی چه باید کرد؟

تصور کنید که بهترین مارک و مدل دستگاه کپی را با ضمانت نامه های معتبر و مدت دار خریداری کرده اید. اگر به درستی از آن مراقبت نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ رعایت نکات زیر که با عنوان نگهداری درست از دستگاه کپی بیان می شوند، ممکن است جدای از استفاده ی بهینه از دستگاه و قطعات، در افزایش طول عمر فتوکپی نقش بسیار مهمی را ایفا کند. ارگ می خواهید از هدر رفتن زمان و هزینه های خود جلوگیری کنید حتما مطالب زیر را دنبال کرده و در اجرای آن ها کوشا باشید.

1. کارتریج :

می توان گفت اصلی ترین قطعه ی به کار رفته شده در دستگاه کپی کارتریج است. البته نباید اهمیت وجود سایر قطعات را نادیده گرفت. اما کارتریج خود از قطعات ریزتری تشکیل شده است که کار تونر ریزی و چاپ را برعهده دارند و دارای شناسه و طول عمر مشخصی می باشد. عموما کارتریج ها یک بار مصرف بوده اما به همت برخی کارشناسان قابلیت استفاده ی دوباره تا چندگانه یافته اند. بارزترین مشکل کارتریج اتمام تونر است که با اخطارها و بی کیفیتی چاپ خود را بروز می دهد.

 برای نگهداری درست از دستگاه کپی، در صورتی که تونر کارتریج تمام شده بود، به یک تعمیرکار ماهر و صادق مراجعه کنید که از تونر اورجینال و مناسب دستگاه شما استفاده کند تا کیفیت چاپ را باز گرداند. در صورتی که نیاز به تعویض این قطعه حیاتی داشتید فراموش نکنید که یافتن نمونه ای اصل یا اورجینال اولویت شما باید باشد. فراموش نکنید که عیب یابی این قطعه باید در بروز اولین نشانه ها انجام بگیرد.

2. پاکسازی :

هر دستگاه به صورت دوره ای نیاز به پاکسازی یا تمیزکاری دوره ای دارد. این کار باید به وسیله ی پارچه ای خشک و نرم( در صورتی که پاکسازی به درستی انجام نگرفت از پارچه ی نم دار استفاده کنید) برای داخل و خارج دستگاه کپی انجام بگیرد. برای نگهداری درست از دستگاه کپی سعی کنید که کار پاکسازی را با دقت انجام داده و به هیچ قطعه ای صدمه وارد نکنید. از قطعاتی که در پاکسازی آن باید دقت و ظرافت را به کار برد شیشه است. هنگام تمیز کردن آن مراقب باشید که به سینی ورودی آسیب نرسانید.

3. تعمیر و تعویض به موقع قطعات :

در صورتی با مشکلی خاص هر چند هم کوچک در دستگاه مواجه شدید برای جلوگیری از هزینه های بیشتر، در اسرع وقت با یک تعمیرکار خبره مشورت کرده و در صورت جدی بودن آن، با ثبت درخواست از خدمات مفید آن ها استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، تمام تلاش خود را به کار برده است تا برترین کارشناسان ایرانی را در مرکر خود گرد آورد. این کارشناسان علاوه بر گذراندن دوره های آموزشی تخصصی، توسط مدیران نمایندگی معتبر تعمیرات دستگاه کپی آزموده شده اند. در این مرکز علاوه بر ارائه ی مشاوره های رایگان و فروش دستگاه های اورجینال با خدمات پس از فروش واقعی و گارانتی های معتبر و مدت دار، خدماتی از قبیل نصب و راه اندازی دستگاه، تعمیر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، تعویض قطعات با نمونه ای اصل یا اورجینال، سرویس دوره ای دستگاه و تعمیر در محل کپی با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت در اختیار کاربران قرار می گیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩