اشتراک گذاری

کارتریج ریکو

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

کارتریج ریکو یکی از مواد مصرفی این دستگاهه که با کیفیت بودن اون توی کیفیت دستگاه کپی یا پرینتر تاثیر خیلی زیادی داره. این بخش از دستگاه بعد از مدتی استفاده یا باید شارژ بشه و یا اینکه تعویض بشه. در مورد شارژ کارتریج اما ها و اگرهای خیلی زیادی وجود داره. خیلی از کارشناسان این کار رو توصیه نمیکنن و خیلی ها هم معتقدند که شارژ کارتریج در دفعات محدود نمیتونه آسیب رسون باشه. اما همه اونا روی این موضوع اتفاق نظر دارن که بعد از هر سه بار شارژ کارتریج دیگه باید اونو تعویض کرد که نه کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار بگیره و نه اینکه به سایر بخش های دستگاه آسیب وارد بشه.

شارژ کارتریج ریکو توی واحد معتبر تعمیرات دستگاه کپی ریکو به گونه ای انجام میشه که پس از شارژ، دستگاه مثل روز اول کار میکنه و هرگز مشکل ریزش تونر یا جوهر نخواهد داشت؛ زیرا تکنسین های این واحد تعمیراتی با توجه به ساختار هر یک از ماشین های چاپ کمپانی ریکو به خوبی میدونن که چه اندازه باید تونر یا جوهر در جایگاه بریزند تا مشکلات بعدی گریبانگیر کاربر نشه.

بد نیست بدونین که نحوه شارژ کارتریج در کیفیت عملکرد دستگاه ها تاثیرگذاره؛ به دلیل اهمیت استفاده از مواد مرغوب در کارتریج، همکاران ما در واحد تعمیرات ریکو از با کیفیت ترین مواد برای شارژ کارتریج ریکو استفاده میکنن.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1473″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

شارژکارتریج ریکو در پرینتر و دستگاه کپی

هر چند هر دو دستگاهِ پرینتر و کپی عملکرد نسبتا مشابهی دارن، اما باز هم ساختار منحصر به فرد خودشون رو دارن. برای همین هم برای تعویض یا شارژ کارتریج ریکو باید به ساختار هر دستگاه توجه کرد. هر دوی این دستگاه ها در فواصل زمانی معین و مشخص نیاز به بررسی کارتریج دارن. مقدار تونر و جوهر توی هر دستگاه باید به خوبی بررسی و ارزیابی بشه. کیفیت این مواد چک بشه تا در نهایت یک چاپ با کیفیت ارائه بشه.  شارژ کارتریج ریکو در هر یک از این دستگاه ها به طور متفاوت انجام میشه. تکنسین های واحد تعمیرات ریکو تبحر و مهارت لازم رو در این حوزه دارن و میتونن شارژ کارتریج ریکو رو بدون کوچیک ترین مشکلی انجام بدن.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شارژ کارتریج پرینتر ریکو

پرینتر یکی از دستگاه هاییه که به شارژ کارتریج نیاز داره. این دستگاه در دو نوع جوهری و لیزری تولید میشه که هر چند وقت یک بار نیاز به شارژ کارتریج داره. جالبه که بدونین شارژ کارتریج ریکو در هر یک از مدل های پرینتر یکسانه و فقط توی بعضی از جزئیات با هم متفاوت هستن.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراحل اصلی شارژ کارتریج در پرینتر ریکو

[/vc_column_text][vc_row_inner content_placement=”middle”][vc_column_inner width=”2/3″ css=”%7B%22default%22%3A%7B%22margin-right%22%3A%2210px%22%2C%22margin-left%22%3A%2210px%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-color%22%3A%22%23999999%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-radius%22%3A%2220px%22%7D%7D”][vc_column_text]

  1. پرینتر رو از برق بکشید
  2. درپوش دستگاه رو بردارین و کارتریج رو به آرامی از جای خود خارج کنین
  3. با استفاده از آب گرم و یک دستمال، هد کارتریج رو تمیز کنین.
  4. با مراجعه به دفترچه راهنمای پرینتر و اطلاع از نوع جوهر سازگار با دستگاه، جوهر مورد نظر رو تهیه و داخل یک سرنگ بریزید
  5. در این مرحله از شارژ کارتریج ریکو، جوهر درون سرنگ رو به درون کارتریج تزریق کنید
  6. با یک سرنگ خالی، کارتریج رو هواگیری کرده و از عدم وجود هوا توی اون مطمئن بشین
  7. حالا اطراف منافذ ورودی جوهر رو تمیز کنین و کارتریج رو با دقت در جایگاه قرار بدین

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”583″ size=”full” align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شارژ کارتریج دستگاه کپی ریکو

برای شارژ کارتریج ریکو در دستگاه کپی یا شارژ کارتریج تونر حتما از تونر با کیفیت و درجه یک و البته سازگار با مدل دستگاه استفاده کنین. تونر بی کیفیت باعث میشه که تونرریزی داشته باشین و سایر قسمت های دستگاه آسیب ببینه. باید بدونین که همکاری یونیت کارتریج، کارتریج تونر و تونر در دستگاه کپی، فرآیند کپی رو تکمیل میکنه. کارتریج تونر، در درون یونیت کارتریج قرار گرفته و تونر مصرفی دستگاه رو در خود جای داده. اگر تجربه شارژ کردن کارتریج دستگاه کپی رو ندارید، این کار رو به یه تکنسین ماهر بسپارین.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

تعویض کارتریج ریکو

خب مشخصه که وقتی این نیاز رو احساس کنین که باید کارتریج ریکو تعویض بشه، حتما باید یه نمونه اصل و با کیفیت رو جایگزین کنین. برای این کار فقط باید از مراکزی کارتریج ریکو رو تهیه کنین که تمام خدماتشون رو با ضمانت نامه های معتبر ارائه میدن. در غیر این صورت با مشکلات جدی روبه رو میشین.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی ریکو

 اینجا یکی از نمایندگی های معتبر ریکوست که صفر تا صد خدمات فروش و پس از فروش و تعمیرات ریکو رو حمایت و پشتیبانی میکنه. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده و بهترین و با کیفیت ترین خدمات رو ارائه میده. همه محصولات و تولیدات ریکو توی این نمایندگی پشتیبانی میشه. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرین.

[/vc_column_text][us_carousel columns=”3″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_side_image” carousel_dots=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84″][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩