اشتراک گذاری

کاغذکش فتوکپی

یکی از قطعات حساس دستگاه کپی کاغذکش فتوکپی می باشد. وظیفه ی انتقال کاغذ در دستگاه کپی بر عهده ی کاغذکش بوده و هر گونه اختلال در این قطعه باعث گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می شود. وجود هر گونه قطعه ی کاغذ در دستگاه کپی عملکرد این قطعه را تحت تاثیر قرار داده و کارکرد آن را با مشکل رو به رو می کند. به طور کلی عملکرد کاغذکش در دستگاه کپی بسیار مهم بوده و خرابی آن فرآیند کپی را با مشکل رو به رو می کند.

در نتیجه تعمیر کاغذکش کپی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورت بروز مشکل در قطعه ی کاغذکش و سایر قسمت های دستگاه کپی با مراجعه به واحد تعمیرات تخصصی دستگاه کپی می توانید کلیه ی عیوب این دستگاه را برطرف نمایید. 

تمامی سرویس های نمایندگی دستگاه کپی تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. در ادامه به بررسی انواع کاغذکش و همچنین مشکلاتی که برای انواع این قطعه به وجود می آید می پردازیم.

کاغذکش فتوکپی

تعمیر کاغذکش فتوکپی

تعمیر کاغذکش فتوکپی یکی از رایج ترین خدماتی است که در واحد تخصصی تعمیرات ارائه می شود. این اقدام در واحدی مجزا و با استفاده از متخصصان حرفه ای انجام می شود. مهندسان این مجموعه با عیب یابی های دقیق کاغذکش آسیب دیده را تشخیص داده و آن را تعمیر می کنند.

همچنین در صورتی که تعمیرات آن امکان پذیر نباشد و یا قطعه دچار شکستگی و ترک خوردگی شده باشد باید با نمونه ی اصلی جایگزین شود. توجه داشته باشید سیستم داخلی دستگاه کپی برخلاف ظاهر ساده ی آن دارای ظرافت ها و پیچیدگی های بسیاری بوده و لازم است هر گونه تعمیرات و تعویض قطعات آن توسط نیروی متخصص انجام شود.

تعویض کاغذکش دستگاه کپی

وجود بخش کاغذ کش جهت دریافت برگه ‌ها و پس دادن دوباره آن ها ضروری است. کاغذکش نیز مانند هر قطعه دیگری به مرور زمان مستهلک شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌ کند. البته با سرویس‌ های دوره‌ ای و منظم ماشین کپی می‌ توانید از خرابی این بخش جلوگیری نمایید.

گاهی اوقات شدت آسیب دیدگی کاغذکش فتوکپی به قدری زیاد است که تعمیر آن امکان‌ پذیر نیست. در این مواقع کارشناسان کاغذکش را با یک قطعه جدید جایگزین می‌ کنند تا دستگاه بتواند عملیات چاپ را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهد. توجه داشته باشید که تعویض کاغذکش فرآیندی تخصصی است و باید حتماً توسط افراد دوره دیده انجام شود، لذا به تنهایی برای این کار اقدام نکنید.

کاغذکش دستگاه کپی چه زمانی به تعمیر نیاز پیدا می کند؟

تعمیر کاغذکش فتوکپی هنگامی ضرورت پیدا می‌ کند که کاغذ به درستی وارد دستگاه نشود یا نتواند از آن خارج گردد. به عبارت دیگر چنانچه مشاهده کردید پس از پایان فرآیند چاپ، برگه در داخل ماشین گیر کرده و بیرون نمی‌ آید، باید بخش کاغذکش چک شود. چروک شدن یا کرکره شدن کاغذ، گیر کردن برگه در ورودی دستگاه کپی و همچنین گیر کردن کاغذ در بخش خروجی ماشین از جمله مواردی هستند که تعمیر کاغذکش را الزامی می ‌سازند.

همچنین اگر متوجه شدید به هنگام کشیدن کاغذ صداهای غیر طبیعی از دستگاه شنیده می‌ شود، یا این که برگه ‌ها با سرعت کم در فیدر کاغذ حرکت می ‌کنند، باید ماشین فتوکپی را برای تعمیر در اختیار کارشناسان مجرب قرار دهید.

انواع کاغذکش فتوکپی

کاغذکش ورودی:

این قطعه وظیفه ی به داخل کشیدن برگه را به عهده دارد. اگر این نوع از کاغذ با مشکل رو به رو شده و نتواند برگه را به داخل دستگاه منتقل کند امکان اعمال چاپ وجود نداشته و دستگاه عمل نمی کند.

کاغذکش داخلی:

کاغذکش داخلی یا میانی وظیفه ی انتقال برگه به کاغذکش خروجی را بر عهده دارد. به طور کلی زمانی که فرآیند چاپ بر روی برگه انجام شده و به اتمام برسد کاغذ به روی کاغذکش خروجی منتقل می شود.

کاغذ کش خروجی:

کاربرد کاغذکش خروجی به این صورت است که برگه ی چاپ شده را به بیرون دستگاه منتقل می کند. خرابی کاغذکش خروجی خارج شدن برگه از دستگاه را غیر ممکن می کند. در صورت بروز این مشکل امکان اعمال کپی با آن دستگاه وجود نداشته و تا زمانی که برگه در دستگاه باقی بماند با مشکل عدم امکان چاپ رو به رو خواهید بود.

مشکلات کاغذکش فتوکپی

از رایج ترین مشکلاتی که به دنبال خرابی کاغذکش ها در دستگاه کپی به وجود می آید گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می باشد. این اختلال معمولا در زمان هایی به وجود می آید که برگه ی وارد شده به دستگاه کپی دارای منگنه بوده و یا چروک شده باشد.

 همچنین در مواردی که کاغذکش های موجود در دستگاه کپی به درستی عمل نکنند ممکن است با مشکلاتی مثل مچاله شدن برگه در دستگاه کپی و … مواجه شوید. 

البته این اختلالات ممکن است به دلایل دیگری مثل کثیفی سنسور های ورودی کاغذ ، خرابی چرخ دنده های رابط درایور به تانک دولوپر و درام، شکستن چرخ دنده های هات رولر و یا تفلون و… به وجود بیاید. رفع تمامی این مشکلات در واحد تعمیرات دستگاه کپی امکان پذیر است.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با استفاده از متخصصان حرفه ای می تواند کلیه ی عیوب دستگاه کپی را برطرف کند. مهندسان این مجموعه با تمامی قسمت های دستگاه آشنایی کامل داشته و به همین دلیل می توانند تمامی اشکالات دستگاه کپی از قبیل :

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ، روشن نشدن دستگاه کپی ، خاموش شدن خودکار دستگاه کپی ، کپی نگرفتن دستگاه کپی در انواع برند های شارپ ، کونیکا مینولتا ، توشیبا ، کانن ، ریکو ، اچ پی ، دل ، فوجیتسو ، کیوسرا ، زیراکس ، سامسونگ و… را در مدت زمانی کوتاه تعمیر نمایند. متخصصان واحد تعمیر دستگاه کپی با بهره مندی از ترفند ها و اطلاعات تعمیراتی می توانند کلیه ی عیوب آن را برطرف نمایند.

عیب یابی های دقیق یکی از تخصصی ترین خدماتی است که در واحد تعمیرات دستگاه کپی توسط مهندسان این مجموعه انجام می شود. نمایندگی دستگاه کپی انواع دستگاه کپی رومیزی و ایستاده را در برند هایی که در بالا از آن ها نام بردیم را به صورت اورجینال و همراه با ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رساند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩