اشتراک گذاری

تمیز کردن درام دستگاه کپی

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

تمیز کردن درام دستگاه کپی نقش مهمی در ارتقاء سلامت دستگاه و بالا بردن کیفیت چاپ دارد. همانطور که میدانید، درام یکی از قطعات اصلی و تأثیرگذار در دستگاه‌های کپی است که خرابی و کثیفی آن افت کیفی چاپ را در پی خواهد داشت. درام دستگاه کپی در اصل غلطکی ساخته شده از فلز است که حساسیت بالایی در برابر نور دارد. سطح درام توسط لایه‌ای از مواد، کاملاً پوشانده شده است. درام نقش مهمی در تکمیل فرایند چاپ ایفا میکند. اگر بخواهیم مختصراً به نحوه‌ی کار این قطعه اشاره کنیم، باید بگوییم که در طول فرایند چاپ، درام چندین بار توسط قطعه‌ ی بلید تمیز میشود. این قطعه با یون‌ها شارژ میگردد و در مقابل فوتون‌های نوری قرار میگیرد تا با پاشیده شدن ذرات تونر به آن، صفحه کاغذی به طور کامل چاپ شود. حال میتوان بهتر متصور شد که کثیفی درام، چگونه فرایند چاپ را با مشکل روبرو میکند و خروجی های دستگاه را با خطوط ناهنجار و مزاحم همراه می‌سازد. در ادامه به نحوه‌ی تمیز کردن درام دستگاه کپی خواهیم پرداخت. اطلاع از این مراحل برای دارندگان دستگاه های کپی لازم است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7465″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

طریقه ی تمیز کردن درام دستگاه کپی

برای تمیز کردن درام دستگاه کپی می‌توانید به مراحلی که در ادامه عنوان می‌شود توجه کنید. ضمن آنکه می‌توانید از کارشناسان و متخصصان زبده‌ی این امر در مرکز تعمیر دستگاه کپی کمک بگیرید. در ابتدا لازم است دستگاه کپی خود را خاموش کنید. کپی را از برق بکشید. هرگز زمانی که دستگاه به برق متصل است آن را تمیز نکنید زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد شوک الکتریکی شود و خطرات زیادی به همراه داشته باشد.

درب دستگاه کپی را باز کنید. معمولاً باید دیاگرامی از کپی به همراه درب آن وجود داشته باشد. اما اگر چنین دیاگرامی موجود نبود، می‌توانید با مراجعه به راهنمای دستگاه این کار را انجام دهید. پس از باز کردن درب دستگاه، لازم است درام را پیدا کنید. این کار را هم می‌توانید از طریق مطالعه‌ی راهنما انجام دهید. در بیشتر دستگاه‌های کپی، درام به تونر کارتریج متصل شده است. تونر کارتریج را از دستگاه خارج کنید. نوار میلار داخل دستگاه را پیدا کنید. این نوار یک تیغه‌ی پلاستیکی یا لاستیکی است. با استفاده از نوار میلار، سطح درام دستگاه کپی را تمیز کنید.

این فرآیند تونر اضافی را از درام بر می‌دارد. حالا تونر کارتریج تمیز شده را داخل دستگاه بگذارید و درب آن را ببندید. می‌توانید دستگاه کپی را روشن کنید. دستگاه خود را تست کنید تا اطمینان حاصل نمایید کپی‌ها کیفیت خوبی دارند. در صورت بروز مشکل در هر یک از مراحل فوق‌الذکر می‌توانید با واحد تعمیر نمایندگی تعمیرات کپی تماس حاصل فرمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

تمیز نکردن درام چه عواقبی به همراه دارد؟

همانطور که گفته شد، تمیز کردن درام دستگاه کپی، امری بسیار مهم به شمار میرود. بی توجهی به این امر، علاوه بر پایین آوردن کیفیت چاپ و مشکلاتی در خروجی، ممکن است درام را به طور کلی خراب کند. در این شرایط ممکن است تنها راه چاره تعویض کلی درام باشد. در این شرایط نیاز است تا با تهیه‌‌ی یک نمونه نو و اورجینال جهت تعویض درام دستگاه کپی اقدام نمایید. تعویض درام دستگاه کپی با طی مراحلی چون جداسازی قفل محور درام، باز کردن مجموعه سیم شارژ، گردگیری و تمیز کردن و در نهایت گریس‌کاری دنده‌ها و قفل محور انجام می‌پذیرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر دستگاه کپی در محل

دستگاه های کپی که به بخشی جدا نشدنی از مراکز و ادارات بدل شده اند، با احتمال خرابی های متعددی روبرو هستند. بدون شک اهمیت کار این تجهیزات، به قدری بالاست که خرابی آن در جریان کار هر سازمانی وقفه ایجاد کند. آن چه مراحل تعمیر این دستگاه ها را کمی دشوار میکند، حجم بالا و وزن سنگین آن هاست که امکان جا به جایی را کمتر میکند. در چنین مواردی نمایندگی تعمیر دستگاه کپی چه سرویس هایی برای راحتی کاربران خود ارائه میدهد؟ یکی از بهترین سرویس هایی که کاربران دستگاه های کپی میتوانند از آن بهره ببرند، دریافت خدمات تعمیر در محل است. این سرویس ها، تمامی خدمات عیب یابی، تعمیر، ترمیم و تعویض را در بر میگیرد. بهره مندی از این خدمات پشتیبانی در محل، رفاه بیشتری را برای کاربران به همراه داشته است. چرا که دیگر مجبور به پرداخت هزینه های جابه جایی نیستند و وقت کمتری از آن ها تلف می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”8″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84″ overriding_link=”post”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩