اشتراک گذاری

تعویض کارتریج دستگاه کپی

شارژ و تعویض کارتریج دستگاه کپی را می‌توان یکی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی به شمار آورد. بسیاری از دارندگان دستگاه های کپی، پس از تمام شدن کارتریج، به شارژ یا تعویض کارتریج، نیاز پیدا می‌کنند. کارتریج یا تونر همان منبع تامین رنگ در پرینترها است. متناسب با نوع دستگاه کپی، تعداد تونر و رنگ موجود در آن ها متفاوت خواهد بود. این رنگ ها به گروه های مختلفی تقسیم میشوند که عبارتند از : 

آبی، قرمز، زرد و سیاه. بیشتر دستگاه های کپی ، قبل از تمام شدن کارتریج، پیامی تحت عنوان شارژ تونر دستگاه  به نمایش میگذارند. یکی از نکاتی که کاربران لازم است، مد نظر داشته باشند، اقدام سریع جهت تعویض کارتریج دستگاه فتوکپی خواهد بود. چرا که عدم توجه به این موضوع و تعلل در شارژ یا تعویض کارتریج، در کوتاه مدت کاهش کیفیت چاپ و در دراز مدت استهلاک قطعات دستگاه کپی را در پی خواهد داشت. در ادامه اطلاعات بیشتری در ارتباط با شارژ و تعویض کارتریج دستگاه فتوکپی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تعویض کارتریج دستگاه کپی

شارژ یا تعویض کارتریج فتوکپی

کارتریج دستگاه کپی جزو قطعاتی است که در دراز مدت شارژ و تعویض آن بارها انجام می‌شود. بسته به کیفیت کارتریج و سلامت این بخش، کاربر می‌تواند کارتریج را تعویض و یا شارژ کند. اگر چه کمپانی های سازنده دستگاه کپی توصیه می‌کنند کارتریج شارژ شود اما کاربران عمدتاً جهت کاهش هزینه ها، ترجیح می‌دهند به جای تعویض، کارتریج را شارژ کنند. 

لازم است در نظر داشته باشیم زمانی که کارتریج دوباره پر یا به اصطلاح شارژ می شود کیفیت اورجینال و اصلی  خود را از دست می دهد. این بی کیفیتی میتواند سبب بروز نابهنجاری‌هایی در خروجی دستگاه کپی گردد. این مشکل، مخصوصا در چاپ های رنگی مانند تصاویر گرافیکی و یا عکس خود را بیشتر نشان میدهد. از این رو توصیه میشود، پس از چند بار شارژ کارتریج کپی ، اقدام به تعویض کارتریج فتوکپی کنید.

قبل از تعویض کارتریج دستگاه فتوکپی به این نکات توجه کنید

لازم است پس از تمام شدن کارتریج، هر چه سریع آن را از دستگاه خارج کرده و در درون یک کیسه‌ ی پلاستیکی مناسب قرار دهید. تأخیر در این کار، خشک شدن نوار کارتریج و بلااستفاده شدن آن را به دنبال خواهد داشت. همچنین قبل از تعویض کارتریج دستگاه کپی، بایستی، به هنگام تمام شدن اولین رنگ، کارتریج را به سرعت بسته‌بندی نمایید. 

اگر در تشخیص زمان تمام شدن رنگ مشکل دارید، تغییر رنگ طبیعی تصاویر می‌تواند در تشخیص تمام شدن جوهر پرینتر و کارتریج کمک بسیاری به شما کند. بسته‌ بندی سریع نوار کارتریج و شارژ کردن آن، کمک می‌کند تا بار دیگر بتوانید از آن در دستگاه کپی خود استفاده کنید.

تعویض کارتریج دستگاه کپی

تعویض کارتریج دستگاه کپی، بهتر است توسط کارشناسان این حوزه انجام شود. چرا که بازگرداندن کیفیت چاپ دستگاه کپی پس از تعویض کارتریج فتوکپی، نیاز به پیاده‌سازی برخی تنظیمات فنی و نرم افزاری دارد که ممکن است کاربران عادی به آنها آشنایی نداشته باشند. یکی از مهم‌ترین نکات در ارتباط با تعویض کارتریج تهیه ی کارتریج سازگار با نوع دستگاه کپی است. بهتر است کارتریج و جوهر استفاده شده از نوع مرغوب و با کیفیت باشد.

کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی، به محض مراجعه‌ی کاربران، اقدامات لازم را برای تعویض کارتریج دستگاه فتوکپی، به جا خواهند آورد. چرا که تاخیر در این امر میتواند دستگاه را دچار اختلال کند. اگر شما نیز به تازگی متوجه تمام شدن جوهر یا تونر مصرفی دستگاه کپی خود، شده اید، می‌توانید با تماس یا مراجعه به شعب این نمایندگی ، از راهنمایی های مشاوران این مراکز، بهره مند گردید.

زمان مناسب تعویض کارتریج دستگاه کپی

اغلب دستگاه‌های کپی جدید به محض تمام شدن جوهر دستگاه خود، خطایی تحت عنوان تعویض کارتریج را به کاربران نمایش میدهند. البته لازم است توجه داشته باشید که  متوسط عمر تونر یا جوهر یک کارتریج شش ماه می باشد که پس از این زمان، چه دستگاه اخطار بدهد و چه ندهد، بهتر است اقدام به تعویض کارتریج دستگاه کپی کرد. البته تعویض کارتریج، تونر یا جوهر بستگی به میزان استفاده از دستگاه دارد.

با کم رنگ شدن یا متوقف شدن روند چاپ زمان مناسب شارژ کارتریج فرا می رسد. در این وضعیت اگر کاربر با خطا یا پیغام اتمام تونر یا جوهر رو به رو شد، بهترین کار تعویض یا شارژ فوری کارتریج است.

تعویض کارتریج دستگاه فتوکپی در محل

کاربرانی که نیاز به تعویض کارتریج دستگاه خود داشته اما به هر دلیل امکان حضور در نمایندگی تعمیر کپی را ندارند، می‌توانند خدمات خود را به صورت سرویس در محل دریافت نمایند. در این سرویس، کارشناسان خود در محل حضور یافته و جهت تعویض کارتریج فتوکپی اقدام می‌کنند. جهت دریافت خدمات مرتبط با تعویض کارتریج دستگاه کپی در محل کافی است از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان تماس گرفته و درخواست مورد نظر ثبت گردد.

آموزش تعویض کارتریج دستگاه کپی

  • تونر جدید کارتریج را از جعبه خود بیرون آورده و به آرامی آن را تکان دهید .این نکته بسیار مهم است و به یاد داشته باشید تونر کارتریج به نور بسیار حساس است و نباید اجازه دهید که در معرض نور خورشید و یا حتی نور مصنوعی قرار گیرد زیرا می تواند باعث خراب شدن کارتریج گردد . بنابراین هنگامی که شما کارتریج را از جعبه خارج می کنید ، باید نوار محافظ آب بندی را از روی آن بکنید.
  • دکمه روشن کردن (Power) را فشار دهید و دستگاه را روشن کنید.
  • دستگاه را از کاغذ خالی کرده و درب های بالا و پشت آن را ببندید.
  • هر رنگ کارتریجی که می خواهید تعویض کنید، دکمه ی رنگ آنرا روی دستگاه بزنید تا دستگاه عملیات آماده سازی آن را انجام دهد و چراغ چشمک زن آن خاموش شود.
  •  درب بالای دستگاه کپی خود را باز کنید.
  •  از دستگیره کارتریج مورد نظر گرفته و به سمت خود به آرامی بکشید.
  •  کارتریج جدید را باز کرده و آماده نصب کنید. فراموش نکنید نوار و محافظ های نارنجی رنگ آنرا بردارید.
  •  کارتریج جدید را در جای خود قرار داده و اطمینان حاصل فرمایید که رنگ کارتریج جدید با رنگ اسلات دستگاه کپی یکی باشد.
  •  درب دستگاه را بسته و اجازه دهید تا 3 دقیقه دستگاه عمل کالیبره را انجام دهد.
  •  برای کارتریج های دیگر همین مراحل را طی کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، از مدت ها قبل، با هدف پشتیبانی از کاربران و مشتریان گرامی خود، در ایران شروع به کار کرده است. این مجموعه فعالیت بسیار ویژه ای در خصوص تعمیر انواع ماشین های اداری، دارد. نمایندگی تعمیر دستگاه کپی، با بهره گیری از دانش و تخصص بالای تیم پشتیبانی خود، میتواند هر گونه مشکل در عملکرد دستگاه های کپی مختلف و سایر محصولات این کمپانی را شناسایی و برطرف کند.

این نمایندگی به لطف دراختیار داشتن تجهیزات و امکانات ویژه ، پروسه ی تعمیر دستگاه کپی و چاپ را کوتاه و با دقت به انجام میرساند. کاربران عزیز میتوانند به صورت تضمینی، تمامی خدمات پشتیبانی را برای انواع تجهیزات کپی خود، از این نمایندگی دریافت نمایند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩