اشتراک گذاری

علت سیاه شدن کپی چیست؟

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

سیاه شدن کپی یکی از مشکلات دستگاه‌های کپی می باشد که نسبتا شایع است. اگر تراکم رنگ در دستگاه به درستی تعریف نشده باشد، در نهایت تصویری تار و سیاه تحویل داده می‌شود که اصلا قابلیت استفاده ندارد. از آن جا که کاربرد معمول این دستگاه‌ها، در شرکت‌ها، سازمان‌ها، ادارات و … است، هر گونه سیاهی در برگه های کپی، می‌تواند مشکلات زیادی را در روند کاری این ارگان‌ها، ایجاد کند. بنابراین به عنوان یک کاربر بهتر است روش‌های مؤثر جهت رفع این اشکال را شناخته و در موقعیت‌های ضروری از آنها استفاده کنید.

به طور کلی مشکل سیاه شدن کپی عمدتاً با اندک تغییراتی در دستگاه و تعویض برخی از قطعات کپی قابل رفع شدن است. در بخش‌های آتی این مقاله نیز دلایل کلی سیاه شدن کپی و راهکارهای موجود جهت رفع این اشکال شرح داده خواهد شد. اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه سیاه شدن برگه های کپی شده‌اید می‌توانید جهت رفع مشکل سیاه زدن دستگاه کپی کیوسرا با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”983″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

دلایل کلی سیاه شدن کپی چیست؟

دلایل متعددی میتوان به سیاه شدن کپی دامن بزند و برگه هایی ناخوانا و سیاه را به کاربران تحویل بدهد. کارشناسان و متخصصان نمایندگی کیوسرا، پس از پایان مراحل عیب یابی میتوانند علت اصلی این اختلال را مشخص کنند. هر یک از این دلایل لازم است به صورت جداگانه و تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. سیاه شدن فتوکپی در نهایت منجر به مصرف بیش از حد جوهر و تحمیل هزینه‌های دوچندان به کاربر می‌گردد.

در مجموع برای سیاه شدن کپی میتوان دلایلی نظیر خرابی کارتریج، استفاده از برگه های نامناسب و ناهمخوان با مدل دستگاه کپی، برشمرد. برخی اختلالات سخت افزاری در دستگاه کپی هم میتواند به سیاه شدن دستگاه کپی، دامن بزند. گاهی سیاه شدن دستگاه فتوکپی‌، می‌تواند نتیجه‌ی خرابی درام و پاک کن قرار گرفته در آن، باشد. برای اینکه این مشکل را مدیریت کنید، لازم است ارزیابی دقیقی از عملکرد دستگاه انجام دهید. پس دستگاه را باز کنید و کارتریج قرار گرفته در آن را چک کنید. برای انجام این کار می‌توانید از کارشناسان تعمیر دستگاه فتوکپی کمک بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سیاه شدن کپی راه حل دارد

سیاه شدن کپی بدین معناست که مصرف جوهر در دستگاه کپی کیوسرا و یا هر دستگاه دیگری، بی هدف و بی‌هیچ دلیل مشخصی، افزایشی چشمگیر داشته است. این در حالی است که علی‌رغم افزایش مصرف جوهر، کیفیت چاپ بسیار پایین آمده و مشکلاتی در روند چاپ ایجاد می‌شود. در این شرایط لازم است تعویض کارتریج دستگاه کپی، در اولویت قرار بگیرد. استفاده از دستگاه در درجه حرارتی نامطلوب هم می‌تواند از دیگر عوامل دردسرآفرین باشد.

همانطور که گفتیم، سیاه شدن فتوکپی، علاوه بر اینکه خروجی‌های کاملاً بی مصرفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، او را متحمل هزینه‌ی تعویض و شارژ کارتریج هم می‌کند. در صورت بررسی کارتریج دستگاه و تداوم مشکلات پیش آمده بهتر است با یکی از کارشناسان تعمیر دستگاه کپی تماس گرفته و درخواست تعمیر دستگاه را مطرح نمایید. (نکته: در صورت مواجهه با سایه‌ی زیاد در پس‌زمینه و تصویر، بهتر است از کاغذی با وزن کمتر استفاده کنید) توصیه می‌شود در صورت سیاه شدن دستگاه کپی، دما و رطوبت موجود در محیط را نیز بررسی کنید. اگر دما و رطوبت محیط بیش از حد باشد، ممکن است سیاه شدن کپی را در پی داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی کیوسرا هر لحظه در کنار شماست

نمایندگی کیوسرا با اولویت قرار دادن رضایت و رفاه حال مشتریان و کاربران خود، اصلی‌ترین حوزه‌ی فعالیت خود را به تعمیر تخصصی انواع ماشین های اداری کیوسرا قرار داده است. این مجموعه، با برخورداری از مهارت و تجربه‌ی بسیار بالای کادر تعمیر و امکانات و تجهیزات ویژه، به یکی از معتبرترین و بزرگ‌ترین مراکز ارائه‌ی سرویس پشتیبانی بدل شده است. نمایندگی کیوسرا حفظ اعتماد کاربران را اصلی‌ترین سرمایه‌ی خود میداند و در این راستا کلیه‌ی خدمات و سرویس‌های خود را با گارانتی و ضمانت نامه‌ی معتبر ارائه می‌دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%be%db%8c,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%da%a9%db%8c%d9%88%d8%b3%d8%b1%d8%a7″ overriding_link=”post”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩