اشتراک گذاری

داکتر بلید دستگاه کپی

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

دستگاه های کپی رو میتونیم از مهم ترین تجهیزات اداری به شمار بیاریم. این تجهیزات ساختار پیچیده ای دارن و از قطعات مختلفی تشکیل شدن. یکی از این قطعات مهم، داکتربلید هستش. داکتر بلید بیشتر در دستگاه های کپی لیزری استفاده میشه. لازمه بدونید که مشکل تو این قطعه میتونه فرایند کپی رو با مشکل روبرو کنه.

امروز ساختار و خرابی و راه های تعمیر این قطعه رو بررسی می کنیم. داکتر بلید دستگاه کپی در بعضی مدل ها وجود داره و نقش تعیین کننده ای در کیفیت کپی داره. داکتر بلید جز قطعات قابل تعویض این دستگاه به شمار میره. اما وظیفه ی داکتربلید دقیقا چیه؟ این قطعه تنظیم کننده ی مقدار تونر موجود روی مگنت رولر و یا پاک کننده ی این مایع ست.

داکتر بلید به نوعی کامل کننده ی وظایف بلیده که البته به دلیل تشابه اسمی ممکنه توسط کاربران اشتباه گرفته بشه. بلید نوعی لاستیک الکتریکی خنثی ست که در زمان پایان عملیات چاپ تونر اضافه رو از سطح درام پاک میکنه تا در چاپ بعدی تونر اضافه روی کاغذ نریزه.

این تونر های اضافی پاک شده وارد مخزنی خاص در کارتریج میشن و لازمه بعد از مدتی این مخزن تخلیه بشه. در اصل این تیغه ی تونره  که باعث میشه تونر به مقدار مشخص و حساب شده به مگنت منتقل بشه. اگر در فرآیند کپی و چاپ تونر بر روی مگنت رولر باقی مانده باشه، داکتربلید اون رو پاک میکنه. همچنین حرکت داکتربلید باعث ایجاد اصطکاک در جهت مخالف مگنت میشه و از این طریق تونر هم شارژ میشه.

 همکارای با تجربه ی ما تو نمایندگی تعمیرات کپی ضمن برخورداری از تجربه ی لازم، تخصصی ترین خدمات رو در زمینه ی تعمیر داکتر بلید به شما ارائه میدن. در ادامه در مورد این قطعه و روش های ترمیم اون بیشتر صحبت می کنیم.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”299″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

دلایل حساس بودن داکتر بلید دستگاه کپی

از اون جا که تعمیر داکتر بلید دستگاه های کپی  دلیل مراجعه ی بسیاری از کاربران به نمایندگی دستگاه کپی برادر به شمار میاد، کمی از دلایل حساسیت این قطعه براتون مینویسم. داکتربلید با استفاده از اعمال مقداری فشار ثابت، تونر را به مگنت منتقل میکنه.

فرسودگی و استهلاک داکتر بلید میتواند باعث ایجاد شیارها و یا حفره هایی در سطح مگنت بشه و این حفره ها خطوط افقی اضافی رو بر کاغذ چاپ میکنن. همچنین نصب نادرست داکتر بلید دستگاه کپی ممکنه فشار بیش از اندازه ای رو به مگنت وارد کنه و این کار باعث کاهش انتقال تونر به رولر بشه و در نهایت با چاپ و کپی کمرنگی از دستگاه مواجه بشیم.

داکتر بلید ساییده شده باعث ایجاد انحراف میشه و از خود اثرات قابل توجهی به جا میذاره. این نوع اشکال معمولا زمانی رخ میده که بلید در جای خودش سفت و محکم نباشه و فشار وارد شده بر رولر، مقدار ثابت نداشته باشه.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی

برای تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی، لازمه به این مسئله توجه داشته باشیم که این قطعه، در انواع مختلف و برای استفاده در دستگاه های رنگی و سیاه و سفید طراحی و تولید می شه. بعضی از مدل ها هم قابل استفاده در هر دو نوع دستگاه هستن. بدیهیه که چنین قطعه ای با این عملکرد در کارکرد کلی دستگاه تاثیرگذاره و تعمیرات اون اهمیت زیادی داره.

کارشناسان و همکاران ما در این نمایندگی میتونن با عیب یابی دقیق خودشون تعمیر و بازیابی این قطعه رو عهده دار بشن. یکی از مواردی که در تعمیر داکتر بلید پرینتر دستگاه کپی  به اون به عنوان یک راه حل کاربردی نگاه می شه، تعویض این قطعه از دستگاهه.

البته تعمیرکاران تمام تلاش خودشون رو می کنن تا داکتر بلید دستگاه کپی تعمیر بشه و نیاز به تعویض اون نباشه. اما گاهی هیچ یک از روش های تعمیر پاسخگو نبوده و تعویض تنها راه حل ممکنه. در این مواقع، استفاده از قطعه اورجینال می تونه بازگشت سلامت دستگاه رو تضمین کنه.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی دستگاه کپی برادر

نمایندگی دستگاه کپی برادر با استفاده از تجهیزات ویژه و جدید خودش میتونه عیب یابی انواع داکتر بلید دستگاه کپی و سایر قطعه ها رو در زمانی کوتاه انجام بده. برادر یکی از معتبرترین کمپانی های تولید کننده ی لوازم اداری در سراسر جهان به شمار میره. یکی از پرکاربرد ترین این محصولات دستگاه فتوکپی هستش.

این تجهیزات در مدل ها و نسخه های مختلف طراحی شدن. نمایندگی دستگاه کپی برادر با ارائه ی سرویس های پشتیبانی متنوع،  قادره هر مشکل رو در چنین تجهیزاتی برطرف کنه. چرا که با گسترش روز افزون خریداران ایرانی این محصولات، نیاز به مراکز امداد رسانی معتبر بیش از گذشته احساس میشه.

خرابی های دستگاه های فتوکپی برادر به صورت های مختلفی رخ میده و انواع بی شماری داره. نمایندگی برادر فعالیت گسترده ای در زمینه ی تعمیر و ترمیم تمامی مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری محصولات محصولات برادر داره و خوشبختانه تا کنون موفق به کسب رضایت تعداد کثیری از کاربران شده.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩