اشتراک گذاری

پروتز فک پایین به کمک پرینتر سه بعدی

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

به گزارش خبرگذاری مهر، چندی پیش، متخصصان و محققان دانشگاه تهران، موفق به جراحی فک پایین یک بیمار به کمک پرینترهای سه بعدی گشته اند. دکتر مراد کریم‌پور، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: این بیمار به علت وجود یک تومور بدخیم که نیمی از استخوان فک پایین خود را از دست داده بود، سال گذشته تحت جراحیHemimandalibulectomy  قرار گرفت. با نظر جراح معالج و نظر به تجربه قبلی تیم مهندسی، تصمیم گرفته شد پروتز سفارشی برای ترمیم استخوان مندیبل بیمار طراحی و ساخته شود.

وی افزود: پس از طراحی پروتز بر اساس هندسه ی اندام بیمار و تأیید توسط پزشک، پروتز مذکور به روش پرینت سه‌بعدی و با تکنیک SLM از جنس فلز تیتانیوم ساخته شد. پروتز مذکور مفصل TMJ را نیز شامل است که از جمله نوآوری‌های آن محسوب می‌شود. این اتفاق مثبت میتواند خبر خوبی برای بسیاری از بیماران به شمار رود. چرا که کاربرد پرینتر سه بعدی به دنیای پزشکی نیز رسیده است و میتواند به زودی برطرف کننده ی بسیاری از معلولیت ها و مشکلات جسمی باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7447″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

چگونگی انجام پروتز به کمک پرینتر سه بعدی

به گفته این پژوهشگر، پروتز ساخته شده پس از تکمیل، شست‌وشو داده شد و با استفاده از اشعه گاما استریل و طی یک عمل جراحی در بیمارستان سینا در صورت بیمار کار گذاشته شد. هم‌چنین برای حصول اطمینان از دقت جراحی، موقعیت قرارگیری پروتز با استفاده از سیستم Surgical Navigation مورد بررسی قرار گرفت. طبق خبرها، در بهمن سال 97 نیز پروتز سفارشی برای استخوان مندیبل خانم 70 ساله با موفقیت طراحی، ساخته و طی جراحی در صورت این بیمار جاگذاری شد. ساخت پروتز سفارشی مندیبل (فک پایین) با کاربرد پرینتر سه‌ بعدی، حاصل تلاش تیم پژوهشی محققان سه دانشگاه کشور است و میتواند شروع روند مثبت و مفیدی  در انجام سایر عمل های جراحی باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر

نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر تمامی خدمات مربوط به فروش و خدمات پس از فروش انواع مدل های پرینتر را به کاربران گرامی ارائه می نماید. هدف این نمایندگی رضایت شما مشتریان گرامی می باشد. ما دراین مجموعه در تلاش هستیم تا بهترین خدمات را برای شما ارائه کنیم. خدمات نمایندگی پرینتر شامل تعمیرات، تعویض قطعات و… می باشد.

متخصصان حاضر در این نمایندگی با دسترسی به تجهیزات و امکانات به روز می توانند خدماتی کاربردی را به شما ارائه کنند. اولویت در این نمایندگی حمایت از مشتری می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”8″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ taxonomy_category=”%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩