اشتراک گذاری

پرینتر مناسب برای چاپ عکس

معمولا برای انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس، مشخصات فنی پرینتر های مختلف مقایسه میشوند و در نهایت با در نظر گرفتن قیمت پرینتر و تطبیق آن با بودجه در نظر گرفته شده، به نتیجه دلخواه میرسند. پس آگاهی از مشخصات فنی پرینتر اصل اول خرید هوشمندانه است. از این رو تمامی فاکتورهای لازم برای انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس را خواهیم گفت تا با آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید. فاکتور های لازم برای خرید پرینتر به نوع کاربری و قیمت در نظر گرفته شده بستگی دارد.

اگر نگاهی کلی به فروشگاه پرینتر های رنگی بیندازید، شاهد تعداد بسیار زیادی پرینتر از برندهای مختلف خواهید بود.وجود برند های مختلف در زمینه تولید پرینتر های رنگی در طرفی موجب سردرگمی میشوند اما این امکان را به شما خواهند داد تا محصولات برندهای مختلف را مقایسه کنید و مناسب ترین را نسبت به نوع کاربری خود انتخاب نمایید.در ادامه مقاله انتخاب پرینتر مناسب چاپ عکس در نمایندگی تعمیرات چاپگر کونیکا مینولتا ، پرینتر های مختلف را به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد تا به نتیجه ای مطلوب در زمینه خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس برسید.

پرینتر مناسب برای چاپ عکس

راهنمای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس

انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس نیازمند آگاهی و تخصص در رابطه با ساختار کلی پرینتر است. در ابتدای امر باید میزان توقع خود را از پرینتر با میزان بودجه ای که در نظر دارید تطبیق دهید تا در انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس به نتیجه برسید؛ اما در حالت کلی فاکتورهایی وجود دارند که میتوانند شما را در این زمینه آگاه تر کرده و انتخاب را برای شما ساده تر کنند. کیفیت چاپ، سرعت چاپ، حافظه داخلی،  نوع چاپ، سایز چاپ، نوع پورت ارتباط به کامپیوتر، قابلیت چاپ دو رو و اتصال به شبکه بی سیم wifi از جمله این فاکتورها هستند که لازم است به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه مقاله هر یک از این نکات را به صورت تخصصی بررسی خواهیم کرد.

کیفیت چاپ عکس رنگی

برای بررسی کیفیت چاپ عکس رنگی لازم است توضیحی مختصر از نحوه عملکرد پرینتر را در اختیار شما قرار دهیم. پرینتر برای چاپ عکس به این صورت عمل میکند که با رسم نقاط رنگی اقدام به ترسیم اشکال خواسته شده میکند، کیفیت عکس رنگی چاپ شده به تعداد این نقاط ترسیم شده بستگی دارد.هر چه تعداد این نقاط بیشتر باشد، کیفیت عکس چاپ شده بیشتر خواهد بود. پارامتری که برای بررسی این کیفیت در نظر گرفته شده است Dot Per Inch ، به معنای نقطه در اینچ است که با نماد dpi نمایش داده میشود. پس لازم است برای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس رنگی dpi را در نظر داشته باشید تا تصاویر چاپ شده از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند.

سرعت چاپ عکس رنگی

پس از کیفیت، سرعت را میتوان به عنوان دومین نکته کلیدی در زمینه خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس رنگی در نظر گرفت. سرعت چاپ را معمولا با واحد هایی همچون، صفحه در دقیقه یا ipm می سنجند. سرعت چاپ تصاویر به نوع تصویر بستگی دارد، هر چه پیچیدگی تصاویر بیشتر باشد قطعا سرعت چاپ آنها پایین تر خواهد آمد. اگر سرعت چاپ برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است حتما دستگاه را به صورت دقیق بررسی کنید؛ چرا که در برخی مواقع فروشنگان به جهت فروش محصول اعداد و ارقامی را به دستگاه نسبت میدهند که دستگاه به هیچ وجه قادر به اجرای چنین سرعتی نخواهد بود.

امکان اتصال به شبکه

برای بررسی اتصال پرینتر به شبکه در ابتدا لازم است نوع کاربری خود را از پرینتر مشخص کنید. پرینتر های خانگی با توجه به اینکه به یک دستگاه متصل میشوند، دارای یک اتصال usb هستند اما در محیط های اداری کاملا متفاوت است و امکان اتصال بی سیم ضروری است؛ چرا که لازم است چند دستگاه به صورت همزمان به پرینتر متصل باشند. لازم به ذکر است که در برخی از پرینتر های پیشرفته جهت کاربری اداری معمولا صفحات تحت شبکه يكپارچه يا ابزارهای ديگر برای مديريت راحت تر تحت شبكه نیز ارائه می گردد.

حافظه داخلی پرینتر

حافظه داخلی پرینتر را معمولا با نام های بافر یا صف یاد میکنند که وظیفه آن حفظ اطلاعات و یا فرایند هایی است که قرار است به ترتیب پردازش شوند. در گذشته پرینتر ها به حافظه داخلی مجهز نبودند و این کار توسط رایانه ای که به پرینتر متصل بود صورت میگرفت. پرینتر های مختلف بنا بر کارکردی که دارند، دارای حافظه با مقادیر مختلف هستند. پرینتر های اداری به دلیل حجم کاری بالا معمولا دارای حاظه های داخلی با مقادیر بالا هستند. در مدل های پیشرفته امکان ارتقا حافظه نیز وجود دارد. در انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس حافظه داخلی یکی از مهم ترین فاکتورها به شمار میرود.

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا با هدف ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات برند کونیکا مینولتا گام برداشته است. این مجموعه با راه اندازی 6 مرکز فعال در تهران توانسته است خدمات قابل توجهی را در جهت فروش محصولات اورجینال این برند و عیب یابی پرینتر و ترمیم دستگاه های آسیب دیده ارائه نماید. نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا همواره در تلاش بوده است تا اولویت اول خود را بر اصل مشتری مداری بنا کند تا اعتباری که در این سال ها کسب کرده است را افزایش دهد.از این رو با به کار گیری مهندسین و متخصصین مجرب، بهره مندی از تجهیرات قدرت مند و به روز شده و  استفاده از قطعات اورجینال خدمات خود را به  بهترین شکل ممکن و با قیمتی مناسب ارائه می نماید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩