اشتراک گذاری

تعمیر کاغذکش کپی برادر

تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی برادر، جزء اقدامات تخصصی است که در نمایندگی این شرکت انجام می شود. کاغذ کش یکی از قطعات مهم و کاربردی دستگاه کپی است که در امر ورود و خروج برگه دخالت دارد. اگر هریک از بخش های این قطعه دچار مشکل شود، ورود کاغذ به دستگاه و خروج آن از کپی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. به همین دلیل لازم است که بررسی و ترمیم این قطعه به صورت کامل و توسط متخصصین تعمیرات دستگاه کپی انجام شود. 

نمایندگی پرینتر برادر با بهره گیری از دانش و مهارت کامل کارشناسان فنی خود و نیز با استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا، امکان بررسی و تعمیر کلیه بخش های کاغذکش دستگاه کپی برادر را به شکلی حرفه ای تامین نموده است. در ادامه شما عزیزان را با عملکرد و تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی برادر آشنا می سازیم.

تعمیر کاغذکش کپی برادر

کاغذکش دستگاه کپی برادر چیست و چگونه عمل می کند؟

دستگاه کپی از بخش های مکانیکی و الکتریکی مختلفی تشکیل شده است. یکی از بخش های مکانیکی این دستگاه که مسئول ورود و خروج برگه است، کاغذ کش نام دارد. کاغذ کش دستگاه کپی برادر بسته به نوع عملکردش از سه قسمت ورودی، داخلی و خارجی تشکیل شده است. کاغذ کش ورودی که در میان تعمیرکاران با نام پیکاپ رولر نیز شناخته می شود، وظیفه دارد که کاغذ را به داخل دستگاه بکشد تا برای فرایند چاپ آماده شود. بخش میانی یا داخلی، برگه را به سمت فیوزینگ هدایت کرده و برای عملیات تونر ریزی آماده می کند.در نهایت، کاغذ کش خارجی وارد عمل شده و برگه را به بیرون از دستگاه هدایت می کند.

کاغذ کش دارای دو نوع دستی و کاستی می باشد. خرابی هر یک از قسمت های آن عامل گیر کردن کاغذ در کپی و یا وارد نشدن برگه به دستگاه می شود. تعمیر کاغذکش فتوکپی برادر کار نسبتا راحتی است، اما پیکاپ رولر قطعه ای بسیار ظریف است که اگر به درستی تعمیر نشود، امکان شکستن آن و دو چندان شدن مشکلات محتمل است. به کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در تعمیر کاغذکش کپی خود اعتماد کنید و دستگاه خود را مانند روز اول تحویل بگیرید.

مشکلات کاغذکش فتوکپی برادر و بهترین زمان تعمیر

اگر دیدید کاغذ به دستگاه کپی وارد نشده و گیر می کند و یا بعد از اتمام عملیات چاپ، برگه بیرون نیامده، قطعا کاغذکش دستگاه به مشکل برخورده است. یکی از حالات رایج خرابی کاغذکش، وقتی است که برگه در قسمت ورودی کاغذ کش گیر کرده و داخل دستگاه نمی شود. در بعضی موارد هم کاغذ در خروجی این قطعه گیر می کند که اغلب کاربران را با مشکلاتی مواجه می کند.گیر کردن کاغذ در فیدر کاغذ کش نیز موردی است که باید برای رفع آن به تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی فکر کرد.  

شکستن کاغذ کش دستگاه کپی برادر در اثر ضربه و سایر عوامل، ایجاد صداهای ناهنجار حین کشیدن کاغذ، مچاله و کرکره ای شدن برگه ، گیر کردن کاغذ در زیر بلت کاغذ کش هنگام خروج از دستگاه، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF را نیز میتوان از جمله مشکلات کاغذ کش دستگاه شمرد.

بنابراین عاقلانه ترین کار این است که به محض مشکوک شدن به خرابی هر یک از قطعات کاغذ کش، برای تعمیر کاغذ کش کپی برادر اقدامات لازم را انجام دهید.

ترمیم و تعویض قطعات کاغذکش کپی برادر

خوشبختانه کاغذکش دستگاه کپی معمولا قابل تعمیر است. برای این کار کافی است بخش های معیوب آن ترمیم یا تعویض شوند. با این حال گاهی مشاهده می شود این قطعه به طور کلی فرسوده شده و یا میزان عیب آن به اندازه ای نیست که قابل تعمیر باشد. در این شرایط، کارشناسان فنی ما در واحد تخصصی تعمیرات پرینتر برادر، اقدام به تعویض قطعه مورد نظر کرده و خیال شما را بابت تحمیل هزینه های گزاف دیگر راحت می نمایند. 

توجه داشته باشید اولین شرط تعویض و یا تعمیر کاغذکش کپی برادر داشتن مهارت فنی و تجربه کاری است، همچنین باید از قطعات اصلی در این محصول استفاده کرد. در غیر این صورت ممکن است قطعه ای به درستی کار نکرده و حتی موجب بروز مشکل در سایر بخش های دستگاه نیز شود نمایندگی برادر یکی از مراکزی است که تعمیرکاران خود را ملزم به استفاده از قطعات اصل و با کیفیت در تعمیرکاغذ کش دستگاه کپی می کند.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩