اشتراک گذاری

تعمیر هیتر فتوکپی ریکو

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

اگر به فرآیند چاپ یک صفحه در پرینتر یا دستگاه کپی خود دقت کرده باشید می ‎بینید که در عرض چند ثانیه یک کاغذ از دستگاه عبور می ‎کند و متون و اشکال گرافیکی، با کیفیت بالا روی آن چاپ می شوند. این فرایند انجام نمی‌شود، مگر به کمک قطعه ای به نام هیتر یا فیوزینگ. همانطور که میدانید، دستگاه های کپی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. یکی از آن ها هیتر نام دارد که همانطور که از نام آن پیداست، تولید حرارت میکند.

این قطعه، نقش بسیار مهمی در فرآیند کپی، ایفا می ‎کند. در واقع، فیوزینگ همان جایی است که در آن تونر ذوب و فشرده می‌شود و سپس به کمک گرما بر روی کاغذ قرار م‌ ‎گیرد. فیوزینگ معمولا به صورت یک واحد متحرک و قابل جایگزین بوده و شامل قطعاتی است که باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند. اگر به مونتاژ هیتر دستگاه فتوکپی، نگاه کنید، دو غلتک گرمایشی را مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل است که وقتی کاغذهای چاپ شده از سینی فتوکپی بیرون می‎‌آیند گرم و خشک و ترد هستند.

عملیات هیتر یک فرآیند پیچیده و دقیق برای فشردن تونر روی کاغذ است. فشردن تونر به کمک گرما و همراه با قطعات مکانیکی و الکتریکی دیگر انجام می‌گیرد. اهمیت این قطعه، به خوبی ثابت میکند که خرابی آن، میتواند عملیات کپی را با ایراد روبرو کند. مقاله ی پیش رو به بررسی تعمیر هیتر فتوکپی ریکو اختصاص داده شده است تا اطلاعات مفیدی در این رابطه را با کاربران این دستگاه به اشتراک بگذارد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1770″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

هیتر فتوکپی ریکو از چه اجزایی تشکیل شده است؟

فنرهای هولدر: وظیفه‌ی این فنرها چسباندن دو قطعه فیوز به یکدیگر است و در صورت بروز اشکال در آن ها، کارشناسان تعمیر هیتر فتوکپی ریکو، مجبور به تعویض آن ها خواهند شد.

چینی هیتر: این قطعه ی نسوز و البته شکننده است. با داغ شدن چینی فیلم فیوز داغ میشود تا بتواند تونر را با فشار، به کاغذ بچسباند.

پرس: همانطور که از نامش پیداست، وظیفه ی پرسینگ را به عهده دارد، پرس باید از لایه ای نسوز و ضدآب ساخته شود که با فشار آوردن به هیتر باعث میشود تونر ریخته شده روی صفحه داغ و دایمی شود.

هیتر فتوکپی: وظیفه ی اصلی هیتر ایجاد همان گرمایی ست که درسطور بالا از آن صحبت کردیم. همان گرمایی که برای چاپ لازم میباشد، در اصل کاغذ از بین هیتر و پرس میگذرد. خرابی این قطعه تأثیر بسزایی در فرآیند چاپ داشته و تعمیر هیتر فتوکپی ریکو را ضروری می‌سازد.

فیلم فیوز: فیلم لاستیکی نسوز و ضدآب است که هیتر در آن قرار میگیرد و گرما نهایتا از چینی به فیلم فیوز و روی کاغذ منتقل شود.

بوش پرس: طبق گفته ی کارشناسان تعمیر هیتر فتوکپی ریکو، بوش پرس، وظیفه ی فیکس پرس را از دو طرف به عهده دارد تا از لغزش های احتمالی آن جلوگیری به عمل آورد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر تخصصی هیتر فتوکپی ریکو

با مطالعه ی اجمالی توضیحات بالا، ما را به این نتیجه می‌رساند که خرابی هیتر می‌تواند چه نقش مخربی بر عملکرد دستگاه کپی داشته باشد. چرا که هیتر یا فیوزینگ عملیات تثبیت متن و تصویر را بر روی کاغذ به عهده دارد. در صورتی که پس از فرآیند چاپ بر روی برگه ی مورد نظر خود خطوط اضافه دیدید، میتوانید به سالم بودن هیتر فتوکپی ریکو شک کنید. در صورت آسیب دیدگی این قطعه فرآیند تثبیت تونر نیز به درستی صورت نمی گیرد. نمایندگی تعمیر فتوکپی ریکو، بخشی از توجه و تخصص خود را به عیب یابی و تعمیر هیتر فتوکپی ریکو ، اختصاص داده است. شما عزیزان میتوانید در صورت مشاهده ی هر گونه اختلال در هیتر دستگاه خود، به نمایندگی نمایندگی فتوکپی ریکو، مراجعه فرمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی تعمیرات فتوکپی ریکو

نمایندگی تعمیرات فتوکپی ریکو، با برخورداری از سالها تجربه‌ی مفید و درخشان در حوزه تعمیر ماشین های اداری این کمپانی، خدمات و سرویس های متنوع و با کیفیتی را به کاربران محترم خود، ارائه می دهد. این مجموعه با گرد هم آوردن جمعی از مجرب‌ترین تکنسین‌های تعمیر دستگاه کپی و چاپ و تعمیرکاران دوره دیده ی مجرب، اقدام به ارائه ی بالاترین سطح از خدمات پشتیبانی و تعمیرات انواع ماشین های اداری ریکو کرده است. نمایندگی تعمیرات ریکو در شعب مختلف به ارائه ی خدمات میپردازد و برای تمامی سرویس های خود، گارانتی معتبر کتبی در نظر گرفته است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ breakpoint_1_autoplay=”1″ breakpoint_2_autoplay=”1″ breakpoint_3_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%da%a9%d9%be%db%8c,%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%db%8c%da%a9%d9%88,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”][/vc_column][/vc_row]

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩