اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی روشن نمیشود ؟

روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا یکی از اختلالاتی است که گاهاً در دستگاه‌های کپی مشاهده می‌شود. این مشکل، کاربران بسیاری را ناچار می‌کند تا به مراکز نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کیوسرا مراجعه کنند. بسیاری از کاربران با در نظر گرفتن احتمال سوختگی دستگاه گران قیمت خود، ابراز نگرانی میکنند و سوالات بسیاری را در این خصوص مطرح می‌کنند. همین موضوع سبب شده تا ما در مقاله ی پیش رو، به رایج ترین و پر تکرارترین ابهامات در خصوص علت روشن نشدن دستگاه کپی پاسخ دهیم.

خواندن این مقاله را نه تنها به دارندگان دستگاه های کپی کیوسرا، بلکه به تمام کاربران ماشین های اداری توصیه میکنیم. چرا که با آگاهی از علل این اتفاق، میتوان بهترین تصمیم را در مواقع بروز مشکل، گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل و چگونگی روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا، را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین شما عزیزان میتوانید با مطالعه ی سایر مقالات قرار گرفته در بخش پرسش و پاسخ، با سایر مشکلات رایج دستگاه فتوکپی خود، آشنایی پیدا کنید.

چرا دستگاه کپی روشن نمیشود ؟

شاید اتصالات دستگاه کپی دچار مشکل شده است

اختلال در سیستم برق‌رسانی می تواند سبب روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا باشد. در چنین مواقعی لازم است قبل از مراجعه به نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کیوسرا ، مطمئن شوید اتصال برق دستگاه شما برقرار است یا خیر؟ گاهی خرابی کابل برق میتواند روشن نشدن دستگاه کپی را به همراه داشته باشد. 

اطمینان حاصل کنید که دکمه روشن / خاموش دستگاه روی حالت روشن است . پس از آن لازم است، مطمئن شوید Fu102 روی ECU  نسوخته است . اگر حالت های فوق درست است، لازم است برد ECU تعویض شود. لازم به ذکر است ، وقتی دستگاه، به برق وصل می شود باید موتور دستگاه حدود ۵ ثانیه بچرخد.

مخوای بدونی علت صدا دادن دستگاه کپی چه میباشد؟ پس کلیک کن

استفاده ی بیش از حد از دستگاه کپی میتواند مشکل ساز شود

دستگاه های کپی، معمولا ظرفیت مشخصی از کپی را پشتیبانی میکنند. بدون شک استفاده ی بیش از حد از ظرفیت دستگاه، میتواند مشکل ساز شود و دستگاه را در معرض خرابی های متعددی قرار دهد. یکی از این مشکلات، روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا است که میتواند نگرانی های زیادی را به همراه داشته باشد. در چنین مواقعی مراجعه به نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کیوسرا میتواند راه حل مناسبی برای رفع اختلال باشد.

خاموش ماندن طولانی مدت دستگاه را جدی بگیرید

یکی دیگر از موارد مشکل ساز، خاموش و بلا استفاده ماندن دستگاه کپی کیوسرا است. همانقدر که استفاده ی بیش از حد از دستگاه کپی ، به روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا ، منجر میشود، عدم استفاده از آن نیز میتواند از علل چنین اختلالی به شمار رود. از این رو توصیه میشود، برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی از خاموش نگه داشتن دستگاه کپی کیوسرا در طولانی مدت، اجتناب کنید.

خرابی برد فرمتر در روشن نشدن دستگاه کپی موثر است

گاهی روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا ، میتواند به دلیل خرابی برد فرمتر دستگاه باشد. این قطعه که به همان برد اصلی معرفی و شناخته میشود به نوعی مانند ستون فقرات دستگاه کپی است. وظیفه ی اصلی آن کنترل تمام اجزای الکترونیکی و مکانیکی در این محصول را برعهده دارد. حال اگر در این قطعه خرابی اتفاق بیفتد مشکلات متعددی را موجب می‌گردد که یکی از آنها روشن نشدن دستگاه کپی است.

تعمیر دستگاه کپی کیوسرا در تهران و کرج

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کیوسرا در تهران و کرج ، همانطور که از نامش پیداست، به تعمیر و پشتیبانی از محصولات کپی کیوسرا، اختصاص داده شده است. این مجموعه به کمک کادر تعمیر زبده ی خود و بهره مندی از آرشیو جامع از قطعات اورجینال، قادر است تمامی مشکلات و اختلالات را در انواع این دستگاه ها، شناسایی و بازیابی نماید. 

نمایندگی کیوسرا در ایران و کرج، از واحدهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ی رسیدگی به امری تخصصی را به عهده دارند. از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه، ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر مدت دار، برای خدمات و سرویس های پشتیبانی خود است. همچنین کاربران ماشین های اداری کیوسرا میتوانند از خدمات و سرویس های تعمیر در محل این نمایندگی نیز بهره مند گردند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩