اشتراک گذاری

نکات مهم در زمان خرید چاپگر زیراکس چیست؟

در این مقاله برآنیم تا پاسخگوی یکی از پرسش های مکرر شما با این عنوان که «نکات مهم در زمان خرید چاپگر زیراکس چیست»  باشیم. در صورتی که قصد خرید یک چاپگر را دارید بهتر است جهت خرید یک چاپگر مناسب و کارآمد، ویژگی‌های چاپگر مورد نیازتان را تهیه کنید و آن را به فروشنده ارائه نمایید تا ناچار به صرف زمان طولانی جهت مقایسه و بررسی محصولات زیراکس نگردید. 

این امر به شما کمک خواهد کرد تا ویژگی‌ها و گزینه‌هایی را که برای شما اولویت دارند (نکاتی نظیر امکانات شبکه‌ای، سرعت چاپ، کیفیت چاپ، ظرفیت کاغذ، اندازه و وزن) را در زمان تهیه دستگاه مدنظر قرار دهید.

برخی از نکاتی مهم در زمان خرید چاپگر زیراکس که می‌بایست به آن‌ها توجه نمایید عبارتند از: امکان یا عدم امکان چاپ دو رو به صورت خودکار، حداکثر صفحات چاپ شده در ماه (Monthly duty cycle)، سرعت موتور (سرعت چاپ)، کارتریج‌های استارتر، کیفیت وضوح چاپ (dots per inch)، وضوح اسکن و … . 

در صورت وجود هرگونه پرسش و ابهام می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر زیراکس تماس بگیرید و تخصصی ترین سرویس ها و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

نکات مهم در زمان خرید چاپگر زیراکس چیست؟

نکات فنی مهم در زمان خرید چاپگر زیراکس

پیش از اقدام به تهیه چاپگر می‌بایست به کاربری مدنظر خود توجه داشته و دستگاه را بر اساس معیارهای مدنظرتان انتخاب کنید لیکن برخی از نکات فنی مهم که در زمان خرید چاپگر زیراکس می‌بایست به آن‌ها توجه کرد عبارتند از:

  • سینی‌های چندمنظوره یا ورودی‌های کاغذ، چاپ روی دو طرف کاغذ
  • نمایشگر لمسی، غیر لمسی و ساده و مدل‌های دیگر
  • اسلات‌های کارت رسانه و پورت‌های پیکت بریج
  • پورت USB
  • سازگاری سیستم عامل
  • کیفیت چاپ (dpi) چاپگر یا تعیین شمار نقطه‌های چاپگر
  • سرعت موتور به صورت صفحه در دقیقه یا حروف در دقیقه
  • حافظه داخلی به صورت کیلوبایت یا مگابایت
  • حداکثر صفحات چاپ شده در ماه (Monthly duty cycle)
  • قابلیت و امکانات کار در شبکه، سینی ورودی کاغذ استاندارد و انتخابی

شرح نکات مهم در خرید چاپگر زیراکس

در این بخش به شرح نکات مهم در خرید چاپگر زیراکس می پردازیم. اما پیش از هرچیز بهتر است با کاربران چاپگرهای گوناگون و نیاز هر یک از آنها آشنا شویم:

دسته ای از کاربران چاپگر زیراکس تنها برای چاپ متون سیاه و سفید از این دستگاه استفاده می کنند بنابراین دردسر چندانی برای انتخاب ندارند و می توانند یک چاپگر سیاه و سفید لیزری تک کاره بخرند. اما در این میان، برخی افراد علاوه بر پرینت گرفتن نیاز به کپی، اسکن و گاهی هم فکس کردن اسناد دارند.

برای تعمیر دستگاه کپی خود کلیک کنید

این دسته از کاربران بهتر است چاپگرهای چند کاره لیزری را تهیه نمایند. عاشقان عکاسی و چاپ نیز می توانند عکس هایشان را با خرید یک چاپگر مخصوص، که کار چاپ عکس را انجام می دهد، چاپ نمایند. در پایان این قافله، کاربرانی هستند که به واسطه شغل و یا فعالیتی که دارند، نیازمند چاپگرهای رنگی هستند. دنیای چاپ برای این دسته از کاربران چاپگرهای رنگی را روانه بازارهای جهانی کرده است. اما نکات مهم در خرید چاپگر زیراکس:

برای گروه سوم و چهارم انتخاب چاپگر مناسب کمی پیچیده تر است. در پرینت رنگی عملکرد و کیفیت جوهرافشان ها به نظر بهتر است و چون در گروه سوم کیفیت مهم است بهتر است انتخاب ما یک جوهرافشان باشد. در گروه چهارم هم بسته به شغل کاربر می توان دو انتخاب برای خرید چاپگر زیراکس داشت. اگر کیفیت مهم است جوهرافشان و اگر مصرف پایین مهم است چاپگر لیزری می تواند بهترین انتخاب باشد. (چرا که مصرف چاپگرهای جوهرافشان تقریباً ۷ برابر چاپگرهای لیزری است)

برای گروه اول و دوم در تقسیم بندی فوق بدون شک خرید چاپگر زیراکس لیزری بهترین انتخاب خواهد بود. اولین و مهمترین دلیل برای این نقل، سرعت بیشتر چاپگرهای لیزری نسبت به جوهر افشان است. دلیل دوم مصرف کمتر چاپگر های لیزری است. سوم اینکه دوام کارتریج های لیزری از نظر زمانی بیشتر است.

نکته ای مهم در خرید چاپگر زیراکس

یکی از نکات مهم در خرید چاپگر زیراکس سطح قیمت این دستگاه است. همانطور که می دانید چاپگرهای جوهرافشان نسبت به لیزری ها ارزان ترند ولی کارتریج های گرانتری دارند. البته کاربران چاپگر در کشور ما بجای تعویض، معمولاً کارتریج ها را شارژ می کنند. شارژ لیزری ها و جوهرافشان ها هر دو به آسانی انجام می شوند و قیمتی کمتر از ۱۵ هزار تومان برای هر شارژ دارند. توجه داشته باشید که مصرف چاپگرهای لیزری بسیار کمتر است و در یک مقایسه کلی، این دستگاه ها بسیار مقرون بصرفه تر هستند.

نمایندگی زیراکس و واحدهای تعمیرات زیراکس

نمایندگی زیراکس در ایران با همکاری تیمی منسجم و متخصص، ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز کاربران زیراکس در دو حوزه فروش و تعمیرات زیراکس است. تمرکز عمده شرکت زیراکس در ایران ارائه خدمات مرتبط با ماشین های اداری زیراکس است.

نمایندگی زیراکس در ایران در «بخش فروش» عرضه کننده انواع دستگاه های زیراکس نظیر دستگاه کپی، پرینتر، اسکنر، مواد مصرفی، ارائه مشاوره های پیش از خرید نظیر خرید پرینتر و … و تجهیزات جانبی زیراکس است. در «بخش تعمیرات» نمایندگی زیراکس در ایران ارائه دهنده تمامی خدمات تخصصی مرتبط با تعمیرات زیراکس است. خدمات ارائه شده در هر دو بخش فروش و تعمیرات همراه با گارانتی بوده و مدت گارانتی با توجه به مورد تعمیراتی متفاوت است.

نمایندگی زیراکس در ایران برای آندسته از داوطلبانی که به هر دلیل امکان حضور در نمایندگی را ندارند خدمات «سرویس در محل زیراکس» را در نظر گرفته است. با استفاده از این سرویس صاحب کالا جهت دریافت خدمات تعمیرات زیراکس نیازی به حضور در نمایندگی ندارد و کارشناسان نمایندگی زیراکس خود به محل مورد نظر مشتری اعزام می گردند. واحدهای تعمیرات زیراکس در بخش زیرمعرفی می گردند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩