اشتراک گذاری

شرکت زیراکس

شرکت زیراکس، شرکتی آمریکایی است که در سال ۱۹۰۶ فعالیت خود را با نام هالوید در زمینه تولید تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی آغاز کرد. برخی از محصولات تولید شده در این شرکت عبارتند از: چاپگر، دستگاه‌های‌کپی، اسکنر، دورنگار، پروژکتور و دستگاه نمایش.  مؤسس شرکت که دفتر مرکزی آن در نورواک کنتیکت قرار دارد، جوزف سی. ویلسون است.

شرکت زیراکس

هالوید تا زیراکس

علت تغییر نام این شرکت از هالوید به زیراکس چه بود؟ در سال ۱۹۴۷، شرکت هالوید حقوق تجاری برای زیروگرافی (خشک‌نگاری)، یعنی فرآیند تصویربرداری که توسط چستر کارلسون، مخترع و فیزیدان قرن بیستم، به ثبت رسیده بود را کسب کرد. حدود یک دهه بعد، در سال ۱۹۵۸ شرکت هالوید نام خود را  به هالوید زیراکس تغییر داد و در سال ۱۹۵۹، نخستین دستگاه کپی زیروگرافیک را معرفی کرد.

اگرچه فن‌آوری کپی بر روی کاغذ ساده و بدون پوشش پیش از این نیز وجود داشت اما دستگاه کپی ارائه شده توسط شرکت زیراکس نخستین محصول در رده‌ی تجاری آن به شمار می‌آمد. با کسب موفقیت‌های پیاپی و ارائه‌ی محصولات منحصر به‌فرد، شرکت هالوید زیراکس، نام خود را در سال ۱۹۶۱ به شرکت زیراکس تقلیل داد.

فرار و نشیب های شرکت زیراکس

شرکت زیراکس با رسیدن به اوج، اشتباهات بسیاری نیز مرتکب شد. کمپانی زیراکس با این تصور که چون در عرضه دستگاههای کپی موفق است بنابراین قادر به درخشش در هر زمینه‌ی دیگر است، شروع به توسعه پروژه شرکت الکترونیکی نمود. بدین‌منظور در سال ۱۹۶۹ مبلغ یک میلیارد دلار برای خرید شرکت دیتا سیستمز هزینه کرد.

اما شرکت زیراکس تنها ۶ سال پس از خریداری، ورشکست شد و زیراکس ناچار به تعطیلی آن شد. کمپانی زیراکس با فعالیت‌های شبانه‌روزی و مستمر، آزمایشگاه پژوهشی (PARC) خود را در پالو آلتو کالیفرنیا تأسیس کرد.

در سال ۱۹۷۴، شرکت زیراکس توانست تولید ماشین های واژه پرداز  خود را آغاز کند. پس از این موفقیت، تولید چاپگرهای لیزری نیز به فهرست دستاوردهای این شرکت افزوده شد و سه سال بعد یعنی در ۱۹۹۷تولید چاپگرهای لیزری آغاز شد.

نمایندگی برادرنمایندگی دستگاه کپی / نمایندگی سنائو

شرکت زیراکس؛ از ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۶

شرکت زیراکس در سال ۱۹۸۵ تصمیم به فروش شرکت های زیر مجموعه خود که در زمینه چاپ و نشر فعال بودند، گرفت و این تصمیم را عملی ساخت.  تولید دستگاه‌های فتوکپی دیجیتال در این کمپانی در دهه ۱۹۹۰، آغاز شد. در کشور امریکا، نهادهای صنعتی، دولتی، علمی و یا شرکت‌هایی که به توسعه و تولید محصولات برجسته و ممتاز می‌پردازند، نامزدهای دریافت جایزه‌ی انجمن مهندسان برق و الکترونیک این کشور خواهندگردید.

کمپانی زیراکس، به سبب ساخت و تولید محصول DocuTech در سال ۲۰۰۳  موفق به کسب جایزه‌ی انجمن مهندسان برق و الکترونیک آمریکا شد. نوآوری این محصول در آن بود که انتقال دیجیتال و ذخیره اسناد برای چاپ به وسیله‌‌ی یک ماشین، از طریق ترکیب ساختار دستگاه کپی و منابع رایانه‌ای امکان‌پذیر شده بود.

کاغذ پاک شدنی اختراع جالب و بدیع دیگری بود که در  سال ۲۰۰۶،  به نام شرکت زیراکس به ثبت رسید. مطالب چاپ شده بر روی این  به کاغذ پس از یک روز پاک می‌شوند و بدین‌ترتیب کاغذ قابلیت استفاده‌ی مجدد خواهد یافت. افتخار دیگر این شرکت دریافت بالاترین نشان ملی امریکا برای نوآوران بود.

استراتژی و اهداف شرکت زیراکس

شرکت زیراکس، پایه و اساس شرکت خود را مبتنی بر فن‌آوری و نوآوری می‌داند و بر این باور است که ادامه‌ی حیات شرکت نیز در این راستا خواهد بود. بر همین اساس کمپانی زیراکس مبلغی در حدود۶/۱ میلیارد دلار را در سال ۲۰۰۶ در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است.

۹۹۲ میلیون دلار از این میزان سرمایه‌گذاری، به منظور همکاری مشارکتی با شرکت ژاپنی فوجی فیلم برای تولید و فروش محصولات و خدمات زیروگرافی و مرتبط با مستندات، در منطقه آسیا بوده است. بدیع‌ترین اختراع شرکت زیراکس، فن‌آوری و پروتکل اِترنت بود. اِترنت یک استاندارد ارتباطی شبکه است که در حال حاضر به دلیل وجود شبکه‌ی اینترنت رونق چندانی ندارد و بیشتر برای شبکه های داخلی استفاده می‌شود.

واحدهای تعمیرات زیراکس

تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی زیراکس در ایران به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات و پیاده‌سازی استانداردهای جهانی، پس از اتمام کار می بایست به تأیید کارشناسان فنی این مرکز برسد. کارشناسان فنی نمایندگی زیراکس در ایران، پس از انجام تست‌های اولیه و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه، آن را برای تحویل به مشتری آماده و بسته‌بندی می‌کنند.

دیگر خدمات تخصصی مرتبط با محصولات زیراکس نیز در پارتهای متنوع موجود در نمایندگی زیراکس در ایران به مشتریان گرامی ارائه میگردند. جهت آشنایی با پارتهای موجود و خدمات تخصصی ارائه شده در هر یک از آنها به بخش واحدهای تخصصی تعمیرات زیراکس مراجعه نمایید.

نمایندگی زیراکس

نمایندگی زیراکس در ایران با همکاری تیمی منسجم و متخصص، ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز کاربران زیراکس در دو حوزه فروش و تعمیرات زیراکس است. تمرکز عمده شرکت زیراکس در ایران ارائه خدمات مرتبط با ماشین های اداری زیراکس است.

نمایندگی زیراکس در ایران در «بخش فروش» عرضه کننده انواع دستگاه های زیراکس نظیر دستگاه کپی، پرینتر، اسکنر، مواد مصرفی و تجهیزات جانبی زیراکس است. در «بخش تعمیرات» نمایندگی زیراکس در ایران ارائه دهنده تمامی خدمات تخصصی مرتبط با تعمیرات زیراکس است. خدمات ارائه شده در هر دو بخش فروش و تعمیرات همراه با گارانتی بوده و مدت گارانتی با توجه به مورد تعمیراتی متفاوت است.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش های وبسایت قابل پیگیری است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩