اشتراک گذاری

نحوه کار با دستگاه کپی

کاربران بسیاری ممکن است دارای دستگاه کپی باشند اما از نحوه استفاده از آن اطلاعات چندانی نداشته باشند. در این مطلب سعی مان براین است که اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از این دستگاه را هرچند مختصر ولی کاربردی و مفید در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. برای شروع این مراحل لازم است دستگاه کپی خود را به پریز متصل کرده و آن را روشن نمایید.

نحوه کار با دستگاه کپی

نکات مهم در کپی گرفتن با دستگاه کپی

برای گرفتن کپی از اسناد مورد نظرتان ابتدا باید به نکاتی توجه داشته باشید و همیشه مدنظر قرار دهید. اولین نکته ای که در نحوه کار با دستگاه کپی بسیار حائز اهمیت است این است که باید از تمیز بودن شیشه اسکنر دستگاه قبل از استفاده اطمینان حاصل کرد  تا عاری از وجود هرگونه لک و کثیفی باشد. زیرا رعایت این امر در کیفیت چاپ سند تاثیر بسزایی خواهد داشت. نکته ای دیگر که قابل اهمیت است، این است که صفحات اسناد مورد نظرتان فاقد چسبندگی باشند منظور این است که اگر منگنه شده یا سنجاق شده هستند باید آنها را از هم جدا نمود زیرا وجود آنها به صفحه اسکنر آسیب وارد می کند.

پس از انجام اقدامات فوق، اکنون باید تنظیمات مورد توجه خود را اعمال نمائید. به طور مثال کپی سیاه و سفید باشد یا رنگی  یا اینکه کپی به صورت دورویه باشد یا تک رویه. اگر سند مورد نظر شما به صورت دورویه است و شما قصد کپی از دو طرف آن را دارید پیشنهاد ما به شما کپی دورویه است چرا که علاوه بر وقت در هزینه خود صرفه جوئی کرده اید. اکنون با فشردن دکمه start یا copy  دستگاه کار گرفتن کپی را آغاز خواهد نمود. تا این مرحله شما  تا اندازه ای نحوه کار با دستگاه کپی را آموخته اید.

تعداد کپی را چطور مشخص کنیم؟

برای اینکه مشخص کنیم که چه تعداد کپی لازم داریم، احتیاج است از اعداد روی صفحه استفاده نماییم مثلاٌ اگر سه تعداد کپی ار اسناد مدنظرمان نیاز داریم با لمس عدد 3 این فرمان به دستگاه کپی صادر می شود، پس از آن با فشردن دکمه copy دستگاه سه سری از اسناد کپی خواهد گرفت.

در دستگاه کپی چطور کپی رنگی یا سیاه و سفید بگیریم؟

اگر دستگاه کپی شما از هردو قابلیت کپی رنگی یا سیاه و سفید برخوردار است. برای انجام این امر کافی است کلید black را برای انجام کپی سیاه و سفید و color را برای گرفتن کپی رنگی بفشاریم.

پروسه کپی در دستگاه کپی را چطور متوقف کنیم؟

توصیه می شود قبل از دادن فرمان کپی به دستگاه مطمئن باشیم که در ادامه به کنسل کردن آن نیازی نباشد. اما اگر ناچار به اینکار شدید، می توانید با فشردن دکمه stop یا cancel  ادامه کپی گرفتن را متوقف نمائید.

چطور در دستگاه کپی، کپی با کیفیت بگیریم؟

در تنظیمات دستگاه کپی گزینه ای به نام کنتراست وجود دارد که با تنظیم آن می توان متن و تصویر را از بک گراند صفحه متمایز نمود. این موضوع سبب بالا رفتن کیفیت وضوح کپی موردنظر می شود. برای استفاده از این قابلیت در نحوه کار با دستگاه کپی کافی است از کلید کنتراست بر روی صفحه دستگاه کپی که به شکل دایره ای است و نصف آن توپر مشکی و نصف آن سفید است استفاده کرد. شناخت این کلید در دستگاه کپی تاثیر بسزایی در کیفیت خروجی های دستگاه کپی دارد.

برخی از دستگاه ها قابلیت کپی گرفتن  پشت و رو به صورت خودکار را دارند ولی در برخی دستگاه ها هم این کار به صورت دستی اعمال می شود. برخی از اسناد نیاز است به صورت پشت و رو کپی گرفته شود. اگر دستگاه کپی شما قابلیت گرفتن کپی به صورت پشت و رو را دارد. این مراحل را دنبال نمائید تا هم در وقت خود صرفه جویی کنید هم از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه باشد. در آموزش  نحوه کار با دستگاه کپی این مراحل به شکل زیر است:

 مراحل گرفتن کپی پشت و رو در دستگاه کپی

 1. ابتدا درب Adf دستگاه کپی را باز نمائید.
 2. سند را باتوجه به علائم فلشبر روی خط کش شیشه و رو به پائین تنظیم نمائید.
 3. درب Adf دستگاه کپی را حتما ببندید که در فرآیند کپی خللی ایجاد نشود زبرا ممکن است در این صورت روی برگه سیاهی ایجاد شود  و تونر بیش از اندازه مصرف گردد.
 4. روی دستگاه کپی دکمه 2side یا پشت و رو را انتخاب نمائید.
 5.  پس از آن دکمه sided to 2 را فشرده و ok را انتخاب نمایید.
 6. در مرحله بعد سینی که کاغذ درون آن قرار دارد را انتخاب نمائید.
 7.  در مرحله بعدی می توانید تعداد سری دلخواه را انتخاب  نمائید این کار توسط صفحه کلید اعداد قابل انجام است.
 8. برای اینکه دستگاه سند شما را اسکن نماید دکمه start را بفشارید.
 9. پس از آن دستگاه از کار باز می ایستد تا شما سند بعدی را وارد نمائید و دوباره دکمه استارت را بزنید. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که باید مراقب بود تمام سند یا برگه اسکن شود.
 10. در انتهای مرحله اسکن در صفحه نمایش لمسی دستگاه با کلیک دکمه Read-End می توانید عملیات کپی را شروع کنید.
 11. در پایان کپی دو روی سند شما از دستگاه خارج می گردد.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

مرکز تعمیرات کپی با هدف مشتری مداری و رضایت هر چه بیشتر کاربران، مرکز خود را به پارت های مجزایی تقسیم نموده است تا مشتریان بتوانند به سهولت خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند. اگر در نحوه استفاده از دستگاه کپی خود با مشکلی روبرو گشته اید یا ایراد فنی در دستگاه  شما بروز کرد. می توانید بدون هیچ دغدغه ای دستگاه خود را به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی بسپارید. تعمیرات دستگاه کپی در این مرکز توسط کارشناسان حرفه ای و کاربلد صورت گرفته و در طی پروسه تعمیر از قطعات اورجینال و اصل همراه با گارانتی استفاده می گردد. در صورتی که  قادر به جابه جایی دستگاه  نیستید می توانید از خدمات سرویس در محل دستگاه کپی استفاده نمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩