اشتراک گذاری

چاپگر سه بعدی برای ساختمان سازی

عنوان “چاپگر سه بعدی  برای ساختمان سازی ” شاید برای برخی از افراد که با پرینترهای سه بعدی آشنایی ندارند کمی عجیب به نظر برسد. حتی برای بسیاری از کاربران که با دستگاه پرینتر آشنایی دارند، درک ارتباط این دستگاه با دانش و علوم مهندسی شاید کمی گیج کننده باشد. در این خبر به بررسی  چاپگر سه بعدی  پرداخته و چگونگی بهره مندی از این دستگاه برای ساختمان سازی به طور کامل شرح داده خواهد شد.

چاپگر سه بعدی برای ساختمان سازی

چاپگر سه بعدی برای ساختمان سازی ،  انقلاب صنعت مدل سازی

پرینتر های سه بعدی با روی هم قرار دادن لایه های نازکی از مواد، اشیاء سه بعدی را با دقت بسیار بالا می سازند. این پرینتر ها مدل های سه بعدی CAD را می گیرند و با استفاده از موادی که دارند یک مدل سه بعدی می سازند. با این ویژگی های منحصر عنوان چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی  خیلی هم شگفت انگیز نیست و اصلا بیراه هم نیست اگر بگویم بزرگترین انقلاب صنعت مدل سازی همین پرینتر و پرینت های سه بعدی هستند.

عملکرد چاپگر سه بعدی برای ساختمان سازی

پرینترهای سه‌بعدی به عنوان تولیدکنندگان ذره‌ای یا لایه‌ای نیز شناخته می‌شوند، زیرا اساس کار آنها بدین گونه است که محصول مورد نظر را به‌صورت لایه به لایه بر روی یکدیگر می‌سازد تا درنهایت به محصول درخواستی برسد، البته بزرگ‌ترین ویژگی چاپگر سه بعدی برای ساختمان سازی  نسبت به روش‌های سنتی، دقت بالا و سرعت بیشتر است به علاوه هدر رفت ماده اولیه در این دستگاه خیلی کم است.

 ساخت اشیای سه بعدی

پرینت سه بعدی یکی از روش های نمونه سازی سریعِ ساخت اشیای سه بعدی است. در پرینت سه بعدی، خلق اشیاء سه بعدی از مدل های سه بعدی طراحی شده توسط نرم افزارهای سه بعدی صورت می گیرد. مدل های طراحی شده توسط نرم افزارهای سه بعدی موجود در بازار انجام شده و سپس این فایل ها با تبدیل به فایل هایی با فرمت های استاندارد، به نرم افزاری واسط منتقل شده و در آنجا تبدیل به کدهای قابل فهم برای دستگاه های چاپگر سه بعدی  می شوند. کنترل بازوهای حرکتی پرینترهای سه بعدی توسط مدارهای کنترلی یا کامپیوتر انجام می گیرد. اکنون کمی راحتر تر می توانیم درباره چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی  صحبت کنیم.

چاپگر سه بعدی در قالب ربات

هر بار با ظهور هر یک از فناری ها و تکنولوژی های نوین، نوید تولد یک دستگاه جدید با خاصیت های ویژه در جهان داده ی شود که چشمان همگان را گرد و متعجب خواهد کرد. این بار حرف از تولد چاپگر سه بعدی  جدیدی است که در قالب یک ربات به میدان آمده!!! چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی ، در قالب یک ربات…

اینو بخون حتما به کارت میاد : پرینترهای سه بعدی

DCP و ساختمان سازی

تیمی از مهندسان دانشگاه MIT، (Massachusetts Institute of Technology ) ،یک ربات چاپگر سه بعدی  توسعه داده‌اند که می‌تواند آینده‌ خانه‌ها و سازه‌های مشابه در زمین و دیگر سیارات باشد. پلت‌فرم ساخت‌و‌ساز دیجیتال می‌تواند هر چیزی را در هر محیطی بسازد.

لینک های مفید

 تعمیرات چاپگر 

واقعیتDCP چیست؟

مهندسان معتقدند که  DCPصرفا یک چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی  نیست؛ بلکه راهی کاملا جدید برای فکر کردن در مورد ساختن است؛ به گونه ای که تغییر نگاه در تولید دیجیتال و طراحی معماری را تسهیل می‌کند. این سیستم آینده‌ ساخت و ساز دیجیتال را نشان می‌دهد که قطعا احتمالات جدید را در سطح سیاره‌ خودمان و حتی فراتر از آن برای ما ممکن خواهد ساخت.

انگیزه اختراعDCP

DCP ، سیستم رباتیک خودکاری است که می‌تواند در هر محیطی و با مصالح موجود در آن محیط کار کند. هدف مهندسان از ساخت این چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی  این است که سیستمی خودکار اختراع کنند که آن را به ماه، مریخ  یا حتی قطب جنوب بفرستند تا در آنجا برایشان عملیات ساختمان سازی انجام دهد. اثبات اجرایی بودن این مفهوم، در ژورنال علوم رباتیک منتشر شده است. طبق مطالب منتشر شده در آن ژرنال، DCP قادر بود با استفاده از فوم و بتن، گنبدی با ارتفاع ۳.۷ متر را در ۱۴ ساعت بسازد.

قابلیت های DCP

پلتفرم ساخت و ساز دیجیتالDCP) )  یک چاپگر سه بعدی  معمولی نیست. این دستگاه، کاملا قابل سفارشی‌سازی است و سیستم حرکت آزاد دارد که به دستگاه این توانایی را می دهد تا هر شئی‌ با هر اندازه‌ای را تولید کند. برنامه مهندسان برای این دستگاه این است که دستگاه یک ابزار ساخت‌و‌ساز مستقل و متکی‌به‌خود باشد و بتواند ساختمان‌ها را با استفاده از مصالح موجود در محیط بسازد. چاپگر سه بعدی  در ساختمان سازی  کمک بسیاری به مهندسان خواهد کرد.

مرکز تعمیر دستگاه کپی

مرکز تعمیر دستگاه کپی ، واحدی نمونه و برتر برای ارائه همه خدمات مربوط به ماشین های اداری است . این مرکز با مجموعه ای از بهترین تکنسین ها و متخصصان، با تجربه ترین کادر فروش و در اختیار داشتن مجهزترین ابزارآلات تعمیر و بازسازی برای خدمت رسانی آماده است. ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی ، مجموعه ای از برترین متخصصین تعمیرات کپی را به همکاری فراخوانده ایم تا نوید بخش خدماتی برتر به هم وطنان گرامی در سراسر کشور باشیم.

 

جهت مطالعه دیگر مطالب سایت در زمینه اخبار، مقالات ، سوالات متداول و محصولات به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩