اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • آیا چاپ سه بعدی آینده ی جواهرسازی را از آن خود میکند؟

آیا چاپ سه بعدی آینده ی جواهرسازی را از آن خود میکند؟

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

پرینترهای سه بعدی با رشد و تکامل خود، صنایع مختلفی را  دگرگون ساخته اند. دنیای طراحی طلا و جواهر به خوبی از احتمالاتی که چاپ سه بعدی ارائه می دهد، استفاده کرده است و از آن برای خلق بسیاری از آثار بهره برده است. شاید کمتر کسی فکر میکرد کاربرد پرینتر سه بعدی  به ساخت و طراحی جواهرات نیز کشیده شود. در حالی که گروهی از جواهرسازان به خوبی از این فناوری جدید استفاده می کنند، برخی از طراحان و سازندگان نیز، دیدگاه انتقادی نسبت به این رویکرد دارند. امروزه از پرینترهای سه بعدی برای چاپ مستقیم فلزات گران بها استفاده می شود اما این دستگاه ها در حال حاضر، بسیار گران قیمت هستند. جواهرسازان با استفاده از پرینترهای سه بعدی محدویتهای قدیمی در ارتباط با موم یا قالب های رزین را کنار گذاشته‌اند. میتوان پیش بینی کرد که استفاده از پرینترهای سه بعدی صنعت و هنر را با تحولات عظیمی روبرو کند.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1710″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

کاربرد پرینتر سه بعدی در جوهر سازی

برخی از جواهرسازان مشهور، از پاسخ به این سوال که آیا از چاپ سه بعدی در کارگاه هایشان استفاده می کنند یا خیر، طفره می روند. این در حالی است که گاهاً لوگوهای بکاررفته در وب سایت این جواهرسازان حاوی طرح یا طرح‌هایی از پرینتر سه بعدی است. از آن جا که کاربرد پرینتر سه بعدی دامنه ی وسیعی پیدا کرده است، میتوان حدس زد که این تجهیزات، توسط جواهرسازان نام آشنا، نیز مورد استفاده قرار میگیرد. شائون لین یکی از تولیدکنندگان جواهرات معاصر که به عنوان یک نقره کار سنتی تعلیم دیده است و حال فناوری های بسیار قدیمی را با فناوری های مدرنی نظیر پرینت سه بعدی ترکیب می کند، در این باره می گوید: «عامه مردم نسبت به متخصصان این حرفه این دیدگاه را دارند که همه چیز را با دست تولید میکنند؛ بخشی از این دیدگاه با در دسترس پذیری فناوری از بین رفته است».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چه نوع پرینترهای سه بعدی برای جواهر سازی مناسب هستند؟

با در نظر گرفتن کاربرد پرینتر سه بعدی برای جواهرسازی، میتوان در نظر داشت که تجهیزات مناسب برای جواهرات باید بسیار دقیق و قابل اعتماد باشند. به همین علت، پرینترهای مورد استفاده برای این کار همه از تکنولوژی Stereolithography (SLA) هستند. تکنولوژی هایی مانند SLA و DLP و MSLA برای پرینت جواهرات مناسب هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#f4f4f4″][vc_column][vc_column_text]

آخرین اخبار نمایندگی ریکو

اگر از دنبال کنندگان رویدادهای جدید عرصه ی تکنولوژی هستید، این مژده را برای شما داریم که از این پس میتوانید، با مطالعه ی اخبار درج شده در وبسایت نمایندگی ریکو، در جریان جدید ترین رویدادها در حوزه های مختلف تکنولوژی از جمله ماشین های اداری ریکو، قرار بگیرید. همکاران ما با گرد آوردن آخرین و جدید ترین اخبار روز دنیا، بخشی جذاب و خواندنی را ایجاد کرده اند. شما عزیزان نیز میتوانید نظرات و پیشنهادات خود در در خصوص اخبار و حواشی مختلف، با ما در میان بگذارید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”8″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ taxonomy_category=”%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩