اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

اگر از دارندگان دستگاه کپی یا چاپ هستید، به خوبی میدانید که دستگاه شما پس از مدتی، نیاز به شارژ کارتریج پیدا میکند. وقتی از شارژ کارتریج دستگاه کپی صحبت میکنیم، شارژ تونری یا جوهری مد نظرمان است که درون کارتریج قرار میگیرد و فرآیند شارژ با کمک آن انجام میشود. شارژ کارتریج جوهری و لیزری ، دو روش  جداگانه دارد و طریقه ی انجام آن با دیگری بسیار متفاوت است. از نکاتی که لازم است در این باره مورد توجه قرار گیرد، انجام به موقع شارژ کارتریج دستگاه کپی است. این سرویس، زمان مناسب خود را دارد که در صورت بی توجهی به موعد آن، ممکن است با مسائلی مثل کاهش کیفیت چاپ و استهلاک این قطعه مواجه شویم.

معمولا دستگاه های کپی ، زمانی که کارتریج به شارژ نیاز دارد، اروری مبتنی بر تمام شدن کارتریج نمایش می دهند تا کاربر متوجه این مسئله باشد. البته این ارور در دستگاه های کپی قدیمی نمایش داده نمیشود و در چنین مواقعی تشخیص زمان مناسب شارژ کارتریج کمی با دشواری همراه است. در ارتباط با این مسئله ی مهم بر آن شدیم تا این مقاله را به آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی اختصاص دهیم. لازم به ذکر است که شما عزیزان میتوانید برای انجام این سرویس حساس، از کارشناسان واحد نمایندگی دستگاه کپی در تهران این مجموعه کمک بگیرید.

آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

بهترین زمان شارژ کارتریج

همان طور که گفته شد اغلب دستگاه های کپی جدید، به هنگام اتمام شارژ کارتریج ، اروری مبنی بر تمام شدن جوهر یا تونر نمایش میدهند. روی صحبت ما، آن دسته از کاربرانی هستند که دستگاه شان قادر به نمایش چنین خطایی نیست. کاربران این تجهیزات کپی لازم است با خواندن مقاله ی آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی ، نشانه های فرا رسیدن زمان مناسب برای این اقدام را شناسایی کنند. مهم ترین نشانه ی فرارسیدن زمان مناسب شارژ کارتریج دستگاه کپی ، یک نواخت نبودن برگه ی چاپ شده است. اگر تونر رو به اتمام باشد با تکان دادن کارتریج می توان کیفیت چاپ را باز گرداند اما باید به فکر شارژ دوباره ی تونر آن بود. در ادامه به بررسی مسائل مهم در انجام شارژ کارتریج خواهیم پرداخت.

لوازم مورد نیاز برای شارژ کارتریج دستگاه کپی

اگر قصد دارید خودتان کارتریج دستگاه کپی را شارژ کنید، لازم است مطالب مرتبط با آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی را مطالعه بفرمایید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، تهیه لوازم مورد نیاز است. این لوازم در فروشگاه های وسایل اداری به فراوانی یافت میشود. برای شارژ کارتریج دستگاه کپی، اولین وسیله ای که مورد نیاز است، کیت پر کن یا شارژ جوهر است. با تهیه این وسیله تقریبا کاری جز فراهم کردن رول دستمال کاغذی، پیچگوشتی چهارسو، چسب نواری و قرار دادن آن ها بر روی سطح مسطح باقی نمی ماند. استفاده از دستکش نیز برای جلوگیری از آلودگی لازم است.

آموزش مراحل شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی

پس از تشخیص زمان مناسب و تهیه ی لوازم مورد نیاز، نوبت به اصلی ترین بخش آموزش شارژ کارتریج خواهد رسید. لازم است بدانید، برای اینکار باید پیچ های کارتریج را باز کنید. بعد از باز کردن قاب کناری درام با میله ی آبی یا سبز رنگی مواجه خواهید شد، توصیه میشود از تابش نور به این میله جلوگیری کنید. پس از درام میله ی مشکی رنگی را مشاهده میکنید که توسط دستگاه کپی برای چاپ از تونر پر میشود. این میله وظیفه ی انتقال روی درام را به عهده دارد. پس از پر کردن آن لازم است مراحل بستن دستگاه را اجرا کنید. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر از نیاز کارتریج تونر داخل آن قرار ندهید چرا که این کار باعث سرریز شدن آن میگردد.

نمایندگی دستگاه کپی

دستگاه های کپی که امروزه تحت عناوین مختلف، کاربری های متفاوت و تنوع بسیار، در بازار موجود هستند، از نظر کارایی و ساختار داخلی ، جزو تجهیزات پیچیده به شمار میروند. این پیچیدگی از زمانی که ساخت این تجهیزات رو به چندکاره بودن و ارائه ی سرعت بالاتری میل کرد، بیشتر هم شد. با در نظر داشتن این حجم از تنوع و پیشرفت، میتوان تعمیر این تجهیزات را جزو امور تخصصی و فوق تخصصی در عرصه ی تعمیر محصولات الکترونیکی و ماشین های اداری به شمار آورد. نمایندگی ماشین های اداری در کرج و نمایندگی دستگاه کپی با دانش لازم و کافی از کلیه ی این تجهیزات، قادر است کلیه ی خدمات تعمیر را با بالاتربین کیفیت و دقت ممکن در اختیار کاربران گرامی قرار دهد.

3/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩