اشتراک گذاری

چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی مشکلی است که به هنگام حجم انبوه چاپ دردسرساز می شود. در این حالت دستگاه دو برگه به هم چسبیده شده را به عنوان یک کاغذ واحد درنظر می گیرد و پرینت را فقط روی یکی از آن ها پیاده می کند. پس از پایان چاپ نیز کاربر متوجه می شود که در بین کاغذها چندین برگه سفید باقی مانده است. در ادامه نوشتار دلایل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه فتوکپی و راه کارهای برطرف کردن آن را بیان خواهیم کرد.

چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

علت چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

یکی از عواملی که باعث چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی می شود، بار الکتریسیته ساکن است که بر روی سطح برگه ها به وجود می آید. در اثر کم و زیاد شدن الکترون ها در سطح کاغذها بارهای مثبت و منفی شکل می گیرند که به هم چسبیده شده اوراق را به دنبال دارند.

علت اصلی مشکل هم به میزان رطوبت موجود در هوا بر می‌گردد. چون هنگامی که میزان رطوبت هوا کاهش می یابد، برگه ها نیز بیش از حد خشک می شوند. پس مقادیر زیادی بارهای ساکن روی سطح کاغذ تجمع پیدا می کند.

روش های برطرف کردن مشکل چسبیدن کاغذها

با به کار بردن چند ترفند ساده می توانید تا حد زیادی مشکل به هم چسبیده شدن برگه ها را رفع کنید. از جمله این روش ها موارد زیر هستند. در صورتی که مشکل حل نشد لازم است با کارشناسان تعمیر دستگاه کپی تماس بگیرید.

استفاده از دستگاه  paper jogger

اخیرا دستگاه مدرنی به نام Paper jogger روانه بازار مصرف شده است. این وسیله کمک می کند که الکتریسیته ساکن روی سطح برگه ها حذف شوند، بنابراین به هنگام فرآیند کپی گرفتن دیگر به هم نمی چسبند.

چنانچه کیفیت برگه های چاپ شده برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، می توانید با خریداری دستگاه paper jogger مانع از چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی شوید. تهیه این سیستم تنها به افرادی توصیه می شود که قصد دارند حجم زیادی کاغذ را با کیفیت بالا پرینت بگیرند‌‌. بنابراین خرید آن به دلیل قیمت گران برای کاربران عادی صرفه اقتصادی ندارد.

علت چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟ اگه سوال شما هم هست برای دونستن جوابش حتما این مقاله رو بخون 😉

متعادل کردن آب و هوای شرجی محل کار

همان طور که گفته شد، خشکی بیش از حد هوا باعث به هم چسبیدن اوراق می شود. اما جالب است بدانید که رطوبت زیاد و هوای شرجی نیز اغلب این مشکل را به دنبال دارد. بنابراین برای رفع به هم چسبیدن کاغذها بهتر است که هر چند وقت یک بار کلیه برگه های قرار گرفته در دستگاه کپی را خارج کنید تا هوا بخورند و مقداری خشک شوند.

استفاده از ماشین های بخور برای جلوگیری از به هم چسبیدن کاغذها

وسایل رطوبت سازی مثل ماشین های بخور رطوبت موجود بین ذرات هوا را در حد طبیعی نگه می دارند. راه اندازی این تجهیزات در محل کار مخصوصا در فصول سرد سال به حل مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه فتوکپی کمک شایانی می کند. چون در این موقع از سال حرارت ناشی از سیستم های گرمایشی مقدار زیادی از رطوبت محیط را از بین می برند. بنابراین خشکی هوا از حالت نرمال بیشتر شده و باعث چسبیدن برگه ها می شود.

3/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =