اشتراک گذاری

چرا کپی کمرنگ است

کمرنگ بودن کپی، یکی از مشکلاتی است که گاهاً کاربران دستگاه‌های کپی با آن مواجه می‌شوند. دستگاه‌های کپی ریکو علی‌رغم قدرت بالای خود در انجام فرایند چاپ و کپی، ممکن است به دلایل متعددی دچار این مشکل شوند. بدون شک کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو، می‌تواند دردسرهای فراوانی را برای کاربران به همراه داشته باشد. چرا که اسناد و مدارک بی‌رنگ و بی‌کیفیت به هیچ عنوان مورد قبول واقع نخواهد شد.

با در نظر داشتن اهمیت این موضوع، نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو، توجه ویژه‌ای را به عیب یابی و بررسی دلایل کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو و بازیابی سلامت این تجهیزات معطوف ساخته است. به دارندگان این ماشین های کپی توصیه می‌شود برای تعمیر صحیح و تضمینی دستگاه خود، حتما به مراکز معتبری همچون نمایندگی دستگاه کپی مراجعه نمایند، چرا که به عمل آوردن هر گونه اقدام ناشیانه در این خصوص، می‌تواند دستگاه را با مشکلات مضاعفی همراه سازد. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این مشکل و راه‌های مرتفع ساختن آن خواهیم پرداخت.

کمرنگ بودن کپی

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو

پودر به کار رفته در فرایند کپی

کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو، اصلی ترین دلیل کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو را ناشی از بی کیفیتی پودر به کار رفته در آن می‌دانند. گاهی پودرهایی که برای دستگاه کپی خریداری می‌شود، از لحاظ کیفیت، هم تراز پودر فابریک و اولیه‌ی کارتریج دستگاه کپی ریکو نیست. برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است از پودرهای با کیفیت و متناسب با دستگاه کپی ریکو استفاده شود.

اختلالات درام دستگاه کپی

از دیگر عوامل تاثیر گذار در کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو ، اختلالات به وجود آمده در درام دستگاه کپی است. چنانچه درام به کار رفته در دستگاه کپی از سلامت و کیفیت کامل برخوردار باشد، کاربر نیز با مشکلی همچون کمرنگ بودن برگه های خروجی دستگاه روبرو نخواهد شد.

خرابی مگنت یا بلید مگنت

خرابی مگنت و بلید مگنت هم یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو است. توصیه می‌شود در هنگام شارژ کارتریج دستگاه کپی ریکو به تمیز بودن این قطعات توجه داشته باشید. در صورت وجود هرگونه آلودگی یا گرد و خاک، لازم است هر دوی این قطعات به خوبی تمیز شوند. لازم به ذکر است که این کار، در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو  با دقت هرچه تمام تر انجام می شود تا کاربران از کپی واضح تر و با کیفیت تری برخوردار گردند.

بی توجهی نسبت به سرویس دستگاه کپی

سرویس نکردن دستگاه کپی از دیگر دلایل کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو است. دستگاه‌های کپی معمولا بعد از مدت زمانی که از کارکرد آنها می گذرد ، باید سرویس شوند و کلیه ی قطعات داخلی شان تمیز شود. چنانچه این کار انجام نشود، کیفیت و رنگ کپی آن‌ها با افت قابل توجه مواجه خواهد شد. لذا توصیه میشود، حتما به سرویس های دوره ای و نظافت قطعات دستگاه کپی ریکوی خود توجه داشته باشید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ریکو

اگر از دارندگان هر یک از مدل های دستگاه های کپی ریکو هستید، لازم است بدانید دستگاه شما با وجود کیفیت و قدرت مثال زدنی خود  و کارایی بالای سخت افزار، ممکن است با برخی از مشکلات و اختلالات در زمینه های مختلف از جمله کمرنگ زدن دستگاه کپی ریکو روبرو شود. برخی از این اختلالات ممکن است به کیفیت چاپ و برخی به اجزای داخلی دستگاه مربوط شود. آن چه در مواقع بروز مشکل در ماشین های ریکو حائز اهمیت است، عیب یابی و بررسی دقیق دستگاه توسط واحد تخصصی تعمیر دستگاه کپی ریکو است. این واحد تخصصی علاوه بر برخورداری از تجهیزات و امکانات ویژه، نیازمند کارشناسانی باتجربه و دوره دیده در این امر است. تعمیر تخصصی این مشکلات ، به صورت گارانتی شده و همراه با ضمانت نامه‌ی کتبی معتبر در اختیار کاربران گرامی قرار می‌گیرد.

2.5/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩