اشتراک گذاری

دولوپر دستگاه کپی کیوسرا

دولوپر دستگاه کپی کیوسرا ماده ای در این دستگاه است که تونر را به درام منتقل کرده و به این ترتیب در فرایند چاپ دستگاه نقش دارد. این ماده از اهمیت بالایی در دستگاه کپی برخوردار بوده و افت کیفیت یا فاسد شدن آن می تواند منشأ بروز مشکلات بسیاری در این دستگاه باشد. کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی بر این باورند که دولوپر قابلیت تعمیر و تعویض را داشته و به راحتی می توان مشکلات آن را برطرف نمود. 

اما باید بدانید که بررسی و تعمیر یا تعویض این ماده باید توسط تکنسین هایی انجام شود که از سال ها تجربه در این حوزه برخوردار بوده و دانش فنی و تخصصی بالایی در این زمینه داشته باشند. به همین دلیل نمایندگی کیوسرا اقدام به ارائه خدماتی تخصصی در زمینه تعویض و تعمیر دولوپر دستگاه کپی کیوسرا نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید

دولوپر دستگاه کپی کیوسرا

دولوپر چیست؟

عبارت دولوپر (DEVELOPER) به معنی توسعه دهنده می باشد، در صنعت عکاسی این ماده وظیفه ظاهر کردن عکس را دارا می باشد. کار این ماده در دستگا‌ه های کپی،  انتقال تونر بر روی درام است. به بیان دیگر می توان این طور گفت که دولوپر دستگاه کپی کیوسرا، با چرخشی که دارد، موجب ساییده شدن پودر بر سطح دارم می شود؛ سپس درام وارد عمل شده و کار چاپ را انجام می دهد.

به دولوپر به اصطلاح پودر سنگ نیز گفته می شود، خاصیت مغناطیسی دارد؛ چنانچه در حین انتقال آن به دستگاه کپی، کوچک ‌ترین شی خارجی با آن مخلوط شود، کیفیت چاپ را خراب کرده و نتیجه، ظهور رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ خواهد بود

نگهداری دولوپر

شرایط و نحوه نگه داری از دولوپر دستگاه کپی کیوسرا، تاثیر بسزایی در نحوه عملکرد این ماده در تاریخ مصرفش دارد. به این معنا که در صورت مراقبت اصولی و صحیح از این ماده، کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که دولوپر تا پایان تاریخ انقضائش به بهترین شکل ممکن عمل خواهد نمود. برای نگه داری از این ماده کافی است آن را در شرایط خشک و کم حرارت نگاه دارید. گرما یا رطوبت زیاد دشمن درجه اول دولوپر بوده و به سرعت کیفیت این ماده را کاهش می دهد.

به تبع بروز این مشکل، کپی های خارج شده از دستگاه نیز کیفیت خود را از دست می دهند و به این ترتیب شما ناچار به عوض کردن دولوپر دستگاه کپی کیوسرا خود پیش از فرا رسیدن زمان اصلی آن خواهید شد. این در حالی است که با نگهداری و مراقبت صحیح از این ماده می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کرده و تعویض آن را حتی الامکان به تعویق بیندازید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا دستگاه کپی خط میندازه؟

اختلالات دولوپر دستگاه کپی

از جمله عوامل تاثیرگذار بر سالم ماندن دولوپر دستگاه کپی عدم وجود حرارت می باشد. حرارت بسیار بالا از جمله عواملی است که سبب چسبیدن پودر های تونر  و همچنین دولوپر به یکدیگر می شود. چسبیدن ذرات تونر به یکدیگر بر دولوپر نیز تاثیرگذار بوده و باعث اختلالاتی مثل افت کیفیت چاپ می شود. کم شدن کیفیت چاپ ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد که ترکیب دولوپر با تونر تنها یکی از آن ها می باشد.

تعویض دولوپر دستگاه کپی کیوسرا

دولوپر از آن دست قطعاتی است که بروز خرابی در آن، افت کیفیت چاپ را به طور چشمگیری در پی خواهد داشت. از این رو خرابی های دولوپر می بایست در اسرع وقت تعمیر و برطرف گردد. اما گاه میزان اشکالات پیش آمده در دولوپر به حدی است که امکان تعمیر دولوپر دستگاه کپی را منتفی می سازد. در چنین شرایطی گزینه دیگری جز تعویض دولوپر دستگاه کپی پیش روی کاربر نمی ماند و این قطعه می بایست با یک نمونه مشابه جایگزین گردد.

در صورت نیاز به تعویض دولوپر دستگاه کپی، توصیه می شود سرویس های مرتبط با این کار را صرفاً از مراکز مجاز تعمیر دستگاه کپی و کارشناسان خبره درخواست نمایید. عدم توجه به این موضوع و مراجعه به مراکز غیرمجاز، احتمال بروز خرابی های دو چندان در دستگاه و ناکارامدی سایر قطعات را در پی خواهد داشت.

تعمیر دولوپر دستگاه کپی کیوسرا

یکی از اشکالات پیش آمده در دولوپرها ریزش آن هاست که افت کیفیت چاپ را در پی خواهد داشت. بروز این اشکال عموماً به دلیل استفاده از تونرهای بی کیفیت و غیراورجینال است. در هر حال اگر دستگاه کپی شما نیز در طول روزهای اخیر دچار چنین اشکالی شده است می توانید با دنبال کردن این بخش، تعمیر دولوپر دستگاه کپی را به سرانجام برسانید.

 همانگونه که می دانید دولوپر دانه های براده آهن است که کار آن عرضه تونر به درام بصورت یکنواخت و با درصد مشخصی از آغشتگی است. در فرآیند چاپ دانه های تونر تحت بار الکتریکی مشخصی، از دانه های دولوپر جدا می شوند و به سطح درام جذب میگردند.

اشکالی که گاه در این میان ظاهر می شود ریزش دانه های دولوپر است. در این وضعیت برای تعمیر دولوپر دستگاه کپی کیوسرا نیازی به تعویض دولوپر کپی نیست. کافی است دولوپر را داخل یک حلال نظیر بنزین بریزید و سپس روی یک روزنامه در معرض تابش آفتاب قرار دهید تا حسابی خشک شود. بدین ترتیب دانه های تونری که به آن چسبیده‌اند، در حلال جدا می شود.

سرویس در محل کیوسرا

سرویس در محل کیوسرا ، پیشنهادی «ویژه» برای آندسته از کاربرانی است که به هر دلیل، امکان تحویل دستگاه و یا قطعۀ معیوب به تعمیرگاه را ندارند. ویژه بودن این سرویس از آن روست که در آن، نیازی به جابجایی دستگاه نیست و کارشناسان تعمیر خود، به محل مورد نظر اعزام می‌گردند.

در این سرویس، کارشناسان اعزام شده به محل، پس از بررسی دستگاه و عیب‌یابی صحیح آن، اقدامات موردنیاز جهت تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند و کلیه اشکالات ایجاد شده در آن را مرتفع می‌سازند. مزیت ویژه سرویس در محل کیوسرا آن است که در آن امکان نظارت بر کار کارشناسان تعمیر وجود دارد. از سویی دیگر روند تعمیرات کیوسرا تا بازیابی کیفیت اولیه محصول ادامه دارد و تا زمانی که کاربر، از صحت و بهبود دستگاه مطمئن نگشته است، کارشناس تعمیر، محل را ترک نخواهد کرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩