اشتراک گذاری

ارورهای کپی ریکو

ارورهای کپی ریکو، مجموعه کدهای خطایی هستن که گاهی تو صفحه نمایش این دستگاه ظاهر میشن و بروز یه مشکل تو یکی از بخش های اون رو به کاربر اعلام میکنن. بیشتر این ارورها تا وقتی مشکل به صورت کامل برطرف بشه ادامه دارن و کاربر رو کلافه می کنن. این در حالیه که اگه مفهوم اونها رو بدونین خیلی راحت می تونین برطرفشون کنین و خیالتون از بابت اونها راحت بشه.

البته اگه ارور ناشی از خرابی یکی از قطعات داخلی دستگاه کپی باشه، برطرف کردنش کار شما نیست و حتما باید از تکنسین های مجرب ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کمک بگیرید. در ادامه ی مقاله، رایج ترین ارورهای کپی ریکو رو بهتون معرفی می کنیم و در مورد روش های برطرف کردنشون توضیحاتی رو به شما عزیزان ارائه می دیم.

ارورهای کپی ریکو

رایج ترین ارورهای دستگاه کپی ریکو

ارور Sc101

این ارور نشون میده که لامپ اسکن دستگاه کپی ریکو دچار مشکل شده و روشن نمیشه و یا خط کش سفید زیر شیشه کثیفه یا برد ccd  و برد پاور ایراد دارن. برای برطرف کردنش، باید قطعات ذکر شده تعمیر یا تعویض بشن.

ارور Sc124

این ارور مربوط به حرکت اسکنه و نشون میده که موتور اسکن، سنسور پوزیشن اسکن و یا برد پاور دچار مشکل شدن. طبیعیه که با تعمیر یا تعویض این قطعات، مشکل و ارور مورد بحث هم برطرف میشه.

ارور Sc202

اگه اورر  Sc202رو در دستگاه کپی ریکو خودتون دیدین، باید لیزر و پلیگان (polygan) موتور رو مورد بررسی قرار بدین و در صورت لزوم، اونها رو تعمیر کنید.

ارور Sc220

این مورد از ارورهای کپی ریکو هم مربوط به لیزره؛ با این تفاوت که نشون میده برد LD لیزر ، سوئیچ های درب جلو و یا برد IPU  نیاز به تعمیر یا تعویض داره.

ارور Sc300

ارور Sc300یکی از رایج ترین کدهای خطای دستگاه فتوکپی ریکو هست که مربوط به شارژر درامه و شما باید برای برطرف کردنش، شارژر درام رو تمیز کنین یا توری رو عوض کنید.

ارور Sc324

ارور Sc324 هم یکی از مهم ترین ارورهای کپی ریکو محسوب میشه که ناشی از مشکلات موتور تانک دولوپره و برای از بین بردنش، باید این قطعه و قطعات مربوط بهش تعمیر بشن.

ارور Sc340

این ارور، مربوط به TD Sensor هست. اگهTD Sensor  تعویض بشه، این ارور هم برطرف میشه؛ اما این کار تخصصیه و باید حتما برای انجام دادنش به مرکز تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید تا همکارای ما مشکل رو به شکل درست و اصولی برطرف کنن.

ارور Sc345

برای برطرف کردن ارور Sc345 در دستگاه کپی ریکو که مربوط به ولتاژ (بایاس) تانک دولوپره، باید درام تعویض بشه. همچنین شما می تونید کد #2963 رو وارد کنید وEXECUTE  رو بزنید و منتظر باشید تا Complete نمایش داده بشه.

ارور Sc360

این مورد از ارورهای کپی ریکو مربوط به تانک دولوپره و نشون میده که تانک دولوپر خرابه یا حجم این ماده، بیشتر یا کمتر از حد مجازه. بررسی و تعمیر تانک میتونه مشکل رو حل کنه.

ارور Sc402

ارور Sc402 هم یکی از ارورهای کپی ricoh هست که نشون میده کانکتور ترانسفر قطع شده یا بلت ترانسفر خراب شده. تکنسین باید این بخش ها رو بررسی و تعمیر کنه و به این ترتیب، از صدور مجدد ارور مورد بحث جلوگیری کنه.

ارور Sc440

می رسیم به یکی از مهم ترین کدهای خطای دستگاه فتوکپی ریکو یعنی ارور Sc440 که مستقیما به موتور اصلی (main motor) مربوط میشه. برای رفع مشکل، باید موتور دستگاه توسط یه تعمیرکار ماهر بررسی و تعمیر بشه. اگه به این ارور توجه نشه، ممکنه حتی موتور اصلی دستگاه به طور کلی از کار بیفته.

ارور Sc490

ارور Sc490 هم به عنوان یکی از ارورهای کپی ریکو شناخته می شه که وجود ایراد در فن اصلی رو نشون میده. کانکتور فن یا سایر بخش های این قطعه باید ترمیم بشن تا این کد هم برطرف بشه.

ارور Sc531

فیوزینگ یکی از قطعات مهم دستگاه کپیه که خرابیش می تونه زمینه ساز بروز مشکلات جدی در این دستگاه بشه. خوشبختانه یکی از ارورهای کپی ریکو در مورد همین قطعه هست و خرابی موتور فیوزینگ رو به اطلاع کاربرا می رسونه. با دیدن این کد در صفحه نمایش فتوکپی، می تونید متوجه نقص فیوزینگ بشین و اونو برطرف کنین. برای تشخیص و رفع هر کدوم از موارد ذکر شده، می تونید از متخصصین ارشد تعمیر ماشین های اداری در نمایندگی تعمیر کپی کمک بگیرید.

ارور Sc495

این ارور نشون میده که فرایند تخلیه تونر ضایعات با مشکل مواجه شده یا ظرف ضایعات پر شده که باید تخلیه بشه. همچنین پاکسازی یا تعمیر سنسور ضایعات ترانسفر هم میتونه به رفع این کد خطا کمک کنه.

نمایندگی تعمیرات کپی

نمایندگی تعمیرات کپی عنوان مجموعه ایه که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال داره. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنن که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستن و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول رو دارن.

این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری رو مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه میدن. انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد.

همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنن که کلیه مشکلات این محصول رو برطرف کنن و نیاز کاربران رو در این زمینه برطرف کنن. نکته ی ویژه در مورد این نمایندگی، ارائه ی خدمات تعمیر در محل هست که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می تونید از جزئیاتش مطلع بشید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩