اشتراک گذاری

خطای عدم شناسایی کارتریج

یکی از شایع ترین مشکلاتی که کاربران چاپگر با آن رو به رو هستند خطای “عدم شناسایی کارتریج” است. این خطا می تواند به دلایل متعددی رخ دهد و حل آن نیازمند درک عمیق تری از عملکرد چاپگر و تجهیزات جانبی آن است. در این مقاله به بررسی علل اصلی بروز این خطا خواهیم پرداخت و راهکارهای مختلفی را برای رفع این مشکل ارائه می دهیم. هدف ما ارائه دانشی است که به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری به استفاده از چاپگر خود ادامه دهید. همچنین خطاها را به موقع شناسایی کرده و آن ها را برطرف کنید. البته همواره شما می توانید با استفاده از خدمات تعمیر پرینتر کارپیشه برای برطرف کردن مشکلات پرینتر خود اقدام کنید.

عدم شناسایی کارتریج

دلایل خطای عدم شناسایی کارتریج

  • اشتباه در نصب کارتریج

یکی از دلایل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر می تواند مربوط به نصب کارتریج جدید باشد. در حقیقت زمانی که کارتریج جدید نصب می شود، حافظه داخلی چاپگر ریست شده و قادر به تشخیص و شناسایی کارتریج نخواهد بود.

  • قدیمی بودن کارتریج

در برخی مواقع خطای کارتریج در دستگاه به دلیل قدیمی بودن آن است. در این شرایط باید اقدام به ریست دستی حافظه پرینتر خود کنید تا مشکل رفع شود. همچنین کثیف شدن اتصالات فلزی کارتریج نیز به عنوان دلیل دیگر عدم شناسایی کارتریج در دستگاه چاپگر شناخته می شود.

قبل از خرید ، مقاله راهنمای جامع خرید کارتریج را حتما بخوانید.

  • اتصالات فلزی کارتریج

اتصالات فلزی کارتریج به دلیل تجمع آلودگی و گرد و غبار کثیف شده و ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن شود. بنابراین لازم است هر از چند گاهی اقدام به تمیز کردن آن نمایید و یا سرویس های دوره ای دستگاه را به صورت منظم انجام دهید تا مشکل عدم شناسایی کارتریج ایجاد نشود.

  • آپدیت ها و به روزسانی خودکار فریمور

دلیل دیگری که باعث می شود با خطای کارتریج رو به رو شوید، به روز رسانی فریمور است. با توجه به قابلیت اتصال خودکار پرینتر های امروزی به اینترنت، می توانند نرم افزار ها را به روز رسانی کنند. بنابراین آپدیت های خودکار باعث می شوند با پیغام هایی از قبیل عدم سازگاری کارتریج با پرینتر یا عدم شناسایی کارتریج در چاپگر روبرو شوید.

2.5/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =