اشتراک گذاری

رفع مشکل ارسال نشدن فکس

عوامل مختلفی منجر به ارسال نشدن فکس می شود. در این مقاله تعدادی راه کار برای رفع این مشکل ارائه می شود. اما اگر موفق نشدید توسط این روش ها مسئله را حل کنید، به هیچ وجه دستگاه فکس را خودسرانه تعمیر نکنید. زیرا ممکن است که قطعات سخت افزاری آن صدمه دیده باشد و دستکاری باعث شود که ‌وسعت خرابی ها بیشتر شود. برای این امر حتما به مرکز معتبر تعمیر فکس مراجعه کنید.

ارسال نشدن فکس

علت ارسال نشدن فکس و روش برطرف کردن آن

ارسال نشدن فکس عمدتا به یکی از سه دلیل زیر پیش می آید:

قطع شدن اینترنت

امروزه اکثر دستگاه های فکسی که روانه بازار می شوند، از قابلیت اتصال به وای فای پشتیبانی می کنند. بنابراین احتمال دارد که عدم ارسال فکس به خاطر اشکال در مودم به وجود بیاید. در این حالت پیغام Fatal Error نشان داده می شود.

بنابراین قبل از هر اقدامی مودم و اتصالات آن را چک نمایید و در صورت مشاهده هر گونه نقصی اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. بهتر است که مودم را به طور کامل از دستگاه فکس جدا کنید و بعد از چند دقیقه مجددا آن را وصل نمایید. اگر با این کار مسئله برطرف نشد، احتمال دارد که شبکه اینترنت مشکل پیدا کرده باشد. پس باید با اپراتور ارائه دهنده خدمات اینترنت تماس گرفته و قطعی اینترنت را پیگیری کنید.

ایراد در اتصالات دستگاه فکس

یکی از اصلی ترین عواملی که باعث ارسال نشدن فکس می گردد، این است که اتصالات دستگاه صدمه دیده است. در این شرایط برق مورد نیاز دستگاه فکس تامین نشده و عملکرد آن مختل می شود. از این رو لازم است که اتصالات را بررسی کنید و اگر کابل ها از پورت بیرون آمده اند، آن ها را در جای خود محکم نمایید.

همچنین کابل ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود پارگی یا قطعی آن ها را تعویض کنید. برای این که مطمئن شوید مشکل مربوط به قطعی کابل ها است یا نه؟ می توانید از کابل های جدید استفاده نمایید. اگر فکس بدون مشکل فرستاده شد، نشان می دهد که کابل های قدیمی دچار قطعی شده اند.

برقرار نشدن ارتباط بین خط تلفن و مودم

عامل دیگری که منجر به  فرستاده نشدن فکس می شود، عدم برقراری ارتباط بین خط تلفن و مودم است. قطع ارتباط بین این دو معمولا با پیغام No Dial Tone همراه است. در چنین شرایطی باید مودم را از بخش Device بیابید و ببینید که به خط تلفن متصل است یا نه؟ همچنین اطمینان حاصل کنید که خط تلفن به پورت لاین مودم به درستی متصل شده است. چنانچه متوجه شدید که ارتباط بین مودم و خط تلفن قطع شده است، لازم است دستگاه فکس را دوباره نصب کنید.

حل مشکل فرستاده نشدن فکس در نمایندگی تعمیرات

اگر روش های ذکر شده در بالا را انجام دادید، اما مشکل ارسال نشدن فکس حل نشد، لازم است که دستگاه خود را برای عیب یابی و تعمیر به نمایندگی بسپارید. در این مرکز تکنسین ها دوره های آموزشی تخصصی در زمینه تعمیر دستگاه فکس را سپری کرده اند. علاوه بر آن از تجهیزات مدرن و پیشرفته برای رفع نواقص دستگاه استفاده می کنند و در صورتی که فکس نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، از قطعات اورجینال استفاده می شود. کافیست درخواست تعمیر خود را در سایت کمک پیشه ثبت نمایید تا از خدمات فوق تخصصی این مرکز بهره مند شوید.

3/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =