اشتراک گذاری

فوم رول چیست؟

شناخت قطعات دستگاه کپی و پرینترها شما را در تجربه ی کارکرد درست و بی نقص آن ها یاری می نماید، در این بخش به شناسایی عملکرد قطعه ی فوم رول می پردازیم. فوم رول کارتریج یکی از قطعات کارتریج لیزری است.  این قطعه ی رولی شکل از جنس لاستیک یا نمد می باشد و در بین تمامی قطعات یک کارتریج چاپگر تنها قطعه ایست که کمتر خراب می شود، اما با این حال نیازمند توجه ویژه در هنگام چاپ با انواع دستگاه های چاپگر می باشد، چراکه در صورت اختلال می تواند کل پروسه ی کاری کارتریج را درگیر کند. در این صورت به تعمیر کارتریج پرینتر نیاز است.

فوم رول چیست؟

نحوه ی عملکرد فوم رول

فوم رول کارتریج ، ضایعات باقی مانده روی درام را تمیز می کند. وقتی تونر به کاغذ می چسبد، مقداری از این ماده روی درام باقی مانده و می تواند بر کیفیت چاپ تاثیر منفی بگذارد. در واقع فوم رول با تمیز کردن این تونرها از سطح درام، مانع از افت کیفیت چاپ دستگاه می شود و کارکرد صحیح کارتریج را ایجاد می نماید. 

توجه داشته باشید که در صورت وارد شدن ضربه بر فوم رول کارتریج دقیقا در بخشی که سیستم ضربه دیده است، درام پرینتر تمیز نمی شود و اتفاقی که می افتد این است که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود، بنابراین می توان نتیجه گرفت که عملکرد کلی فوم رول از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

علائم خرابی فوم رول کارتریج

 از مواردی که نشان دهنده ی خرابی فوم رول کارتریج است چاپ سیاه رنگ است، در واقع اگر فوم رول به هر دلیلی جای گذاری نشود، کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ کاملا سیاه می شود، از طرفی در صورتی که در چاپتان یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و سپس کمرنگ تر شود و یا چاپ خطوط اضافی تداوم یابد، باید بدانید که فوم رول کارتریج شما دچار اختلال شده است، همچنین بعضی از زمینه‌ های مشکی ابر مانند چاپ شده بر روی کاغذ نیز می تواند بر فرسودگی فوم رول دلالت کند.

تعمیر فوم رول

همان طور که گفته شد فوم رول قطعه ی حساسیست که می تواند عملکرد کلی چاپ و کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین تعمیر این قطعه نیازمند مهارت و تخصص ویژه ای می باشد، چرا که با دستکاری و اقدامات تعمیراتی نادرست توسط تعمیرکاران مبتدی می توان مسبب تشدید مشکل و حتی سرایت اختلال به سایر بخش ها شد. کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای ما می توانند تمامی مشکلات مرتبط با بخش فوم رول دستگاه شما را برطرف کرده موجب افزایش کیفیت چاپ چاپگر شوند.

نمایندگی تعمیرات کونیکا مینولتا

فوم رول قطعه ی مهمی در صحت چاپ دستگاه های کپی و پرینتر می باشد که در صورت ایجاد اختلال در آن نیازمند تعمیرات پرینتر و دستگاه کپی به صورت حرفه ای و توسط کارشناسان زبده می باشیم. نمایندگی کونیکا مینولتا درگاهی امن و معتبر است که توسط به کارگیری تجهیزات مدرن و به روز و بهره مندی از دانش و مهارت متخصصین و تعمیرکاران زیردست شما را در بازیابی کارکرد اصلی انواع دستگاه های کپی و پرینتر یاری می نماید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩