اشتراک گذاری

ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا

یکی از تنظیماتی که در همه دستگاه‌های کپی به چشم می‌خورد، تنظیمات ریست است. ریست کردن دستگاه‌ کپی موجب می‌شود که تمامی تنظیماتی که کاربر بر روی این دستگاه اعمال کرده است، کاملا پاک شود و دستگاه کپی به تنظیمات کارخانه بازگردد. از این‌رو هرگونه تنظیماتی که بر روی دستگاه کپی انجام داده‌اید، مانند: تنظیمات مربوط به رزولوشن، میزان و زمان تعویض پودر تونر فتوکپی و … پاک می‌شوند. بنابراین پس از ریست کردن دستگاه کپی باید همه این تنظیمات را مجددا بر روی آن اعمال کنید. اما چرا باید دستگاه کپی را ریست کنیم؟ در ادامه آموزش ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا با ما باشید تا به جواب این سوال برسید.

ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا

چه زمانی باید دستگاه کپی را ریست کنیم؟

گاهی اوقات بروز اختلالات نرم‌افزاری و ارورهای دستگاه کپی ، چاره‌ای به جزء ریست کردن دستگاه کپی نمی‌گذارند. مهم‌ترین دلیل بروز ارورهای نرم‌افزاری در دستگاه کپی که مانع از عملکرد صحیح این دستگاه و پروسه چاپ می‌شود، تنظیمات نادرست است. البته ویروسی شدن دستگاه کپی نیز می‌تواند دلیل دیگری برای بروز مشکلات نرم‌افزاری در دستگاه کپی باشد. بهترین راه حل برای حذف تنظیمات نادرست، رفع مشکل ویروسی شدن دستگاه و ارورهای نرم‌افزاری، ریست کردن دستگاه کپی است که زمان زیادی هم از شما نمی‌گیرد. همانطور که اشاره کردیم ریست کردن دستگاه کپی موجب می‌شود که تمامی تنظیمات آن حذف شوند و دستگاه به تنظیمات کارخانه بازگردد.

انواع روش‌های ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا

جهت ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا، ابتدا باید وارد قسمت Service Mode شوید. سپس در این قسمت گزینه System 1 را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، گزینه‌های متعددی نمایش داده می‌شوند که باید در میان آن‌ها به دنبال گزینه Initialization بگردید و آن را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید گزینه Clear all data را در بالای صفحه، سمت چپ مشاهده کنید. با انتخاب این گزینه و فشردن کلید Inicio از روی دستگاه کپی، پروسه ریست کونیکا مینولتا آغاز می‌شود.

نحوه ریست کپی کونیکا مینولتا

در صورت نیاز به ریست کردن دستگاه کپی کونیکا مینولتا، مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید:

  • در کنترل پنل کپی، دکمه utility/counter را بزنید.
  • با این کار، گزینه هایی نمایش داده می شوند که باید از بین آنها گزینه details را انتخاب کنید.
  • در ادامه ریست کپی کونیکا مینولتا، کلید stop را زده و عدد صفر را وارد کنید.
  • حالا مجددا دکمه stop را بزنید.
  • در ادامه صفر و یک را بزنید و روی گزینه system در تاچ پنل ضربه بزنید.
  • از بین گزینه های نمایش داده شده در سمت راست صفحه، گزینه آخر را انتخاب کنید.
  • Data clear را انتخاب کرده و کلید start را بزنید تا عملیات ریست شروع شود.
  • پیغامی ظاهر می شود که از شما می خواهد دستگاه را خاموش و روشن کنید؛ این کار را انجام دهید.
  • منتظر بمانید تا دستگاه کپی کونیکا روشن شده و راه اندازی شود.

نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا

درصورتی که با ریست دستگاه کپی کونیکا مینولتا آشنایی ندارید، بهتر است با متخصصان نمایندگی کونیکا مینولتا تماس بگیرید تا جهت ریست این دستگاه به محل مورد نظر اعزام شوند. علاوه‌بر این درصورت بروز هرگونه مشکلی برای دستگاه کونیکا مینولتا می‌توانید تعمیرات تخصصی آن را به کارشناسان مجرب و خبره نمایندگی تعمیرات کپی کونیکا مینولتا بسپارید. البته خدمات نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا تنها به تعمیرات تخصصی این دستگاه کپی محدود نمی‌شود. بلکه نمایندگی کونیکا مینولتا، خدمات مربوط به فروش و پس از فروش دستگاه کپی کونیکا مینولتا را نیز به مشتریان ارائه می‌دهد. از این‌رو اگر قصد خرید دستگاه کونیکا مینولتا را داشتید می‌توانید به شعبه‌های مختلف این نمایندگی مراجعه کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩