اشتراک گذاری

راهنمای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس

برای خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس ابتدا لازم است نوع کاربری خود را از پرینتر مشخص کنید. اینکه شما عکاس حرفه ای باشید و برای عکاسخانه پرینتر بخرید بسیار متفاوت است با زمانی که برای کاربری شخصی اقدام به خرید پرینتر کنید. بودجه، سایز، کیفیت و نوع پرینتر فاکتورهایی هستند که برای کاربری های مختلف در نظر گرفته میشوند. برای مثال بودجه ای که یک عکاس حرفه ای برای خرید پرینتر در نظر میگیرد با کسی که برای کاربری شخصی اقدام به خرید میکند، قطعا متفاوت خواهد بود. در ادامه مقاله تمامی فاکتورهای حائز اهمیت در رابطه با خرید پرینتر مناسب برای چاپ عکس را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر قصد خرید پرینتر دارید با این مقاله همراه شوید.

پرینتر مناسب برای چاپ عکس

انواع پرینتر مناسب برای چاپ عکس

اگر نگاهی کلی به بازار پرینتر یا سایت های فروش پرینتر داشته باشید متوجه خواهید شد که تنوع در این زمینه بسیار بالاست. بعد منفی این تنوع، سردرگمی خریدار است اما اگر بخواهیم بعد مثبت این تنوع را در نظر بگیریم، مقایسه محصولات مختلف از برندهای مختلف است که این امکان را به خریدار میدهد مشخصات فنی پرینترهای مختلف را بررسی و مقایسه کند و در نهایت بهترین پرینتر را متناسب با کاربری مورد نظر خود برگزیند. اگر بخواهیم پرینتر ها را دسته بندی کنیم؛ پرینتر های لیزری و پرینتر های جوهر افشان دو نوع گسترده از این محصول هستند که هر یک دارای معایب و مزیت های منحصر به خودشان هستند. ما در این مقاله این دو نوع را کنار گذاشته و پرینتر مناسب برای چاپ عکس را در دو نوع اختصاصی و نیمه اختصاصی مورد بررسی قرار میدهیم.

پرینتر اختصاصی

پرینتر های اختصاصی مختص چاپ عکس طراحی شده اند؛ به همین دلیل تصاویر چاپ شده از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. این پرینترها در بین فروشندگان و کاربران با نام small-format شناخته شده است. حداکثر سایزی که در این نوع پرینتر ها چاپ میشوند3*2، 6*4 و 7*5 میباشند. این پرینترها ابعاد کوچکی دارند وقابل حمل هستند. بهترین پرینترهای چاپ عکس معمولا به صورت اختصاصی برای این کار تولید میشوند.

پرینتر نیمه اختصاصی

پرینتر های نیمه اختصاصی گزینه مناسبی برای اشخاصی هستند که به تازگی وارد دنیای عکاسی شده اند. کیفیت ارائه شده در تصاویر این پرینترها قابل قبول است و میتوانند تا اندازه 13*19 اینچ را چاپ کنند. نحوه کار با این نوع از پرینتر کمی دشوار است و نیاز به آموزش دارد اما با کمی مهارت تصاویری با کیفیت مطلوب ارائه میکند. برای انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ عکس بهتر است ابتدا به نوع کاربری و حجم کاری توجه کنید. اگر در ابتدای راه هستید، پرینتر نیمه اختصاصی بهترین گزینه برای شماست.

نمایندگی فروش پرینتر ریکو

برای خرید پرینتر به نمایندگی فروش پرینتر ریکو مراجعه کنید. ما برای این توصیه دلایل محکمی ارائه میکنیم. اگر اطلاعات چندانی از مشخصات فنی پرینتر ها ندارید، این مرکز مشاوره ای تخصصی و رایگان در اختیار شما عزیزان قرار میدهد. اگر نگران خرید جنس فیک و تقلبی هستید، نمایندگی پرینتر ریکو پرینتر را با ارائه گواهی اصالت کالا به فروش میرساند. اگر دغدغه قیمت دارید، با خیالی آسوده به این مجموعه مراجعه کنید؛ چرا که نمایندگی فروش پرینتر ریکو معتبرترین مرکز فروش محصولات کمپانی ریکو است و هیچ گاه اعتبار خود را برای پول بیشتر به خطر نمی اندازد.

Rate this post