اشتراک گذاری

علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

اگر به تازگی کارتریج پرینتر را تعویض کرده باشید، احتمال وقوع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر وجود دارد. این مشکل فارغ از نوع، برند و مدل پرینتر نمایان می شود. احتمال پیدایش این مشکل در تمامی پرینترهای رومیزی و ایستاده وجود دارد.

خوشبختانه برای رویارویی با معضل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر کار چندان پیچیده ای پیشرو نیست. بدون نیاز به تعمیرات تخصصی پرینتر می توانید طی انجام چند راهکار ساده از حضور این مشکل رهایی بیابید. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا با راهکارهای برطرف سازی مشکل عدم شناسایی کارتریج در انواع پرینترها آشنا شوید.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر چیست ؟

در اکثر مواقع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر کونیکا مینولتا یا سایر برندهای موجود در بازار به دلیل پر بودن حافظه ی دستگاه شکل می گیرد. دقت کنید که حتما باید نسبت بر ظرفیت پرینتر و سرعت چاپ ان دستورهای چاپ را ارسال کنید. اگر در شرکتی یک پرینتر با دستورات چاپ چند رایانه بمباران شود، دیر یا زود پس از تعویض کارتریج پرینتر با مشکل عدم شناسایی شدن کارتریج در پرینتر رو به رو می گردید.

ارورهای این مسئله مرتبا تکرار شده و کارایی پرینتر به طور کامل از بین می رود. عامل دیگری که در پیدایش ارورهای شناخته نشدن کارتریج اثر دارد، بسته بندی های کارتریج جدید است. در اطراف کارتریج و بخش اتصالات آن نوارهای ظریفی وجود دارد که گاهی از چشم کاربر دور می ماند. باز نکردن این بسته بندی ها نیز دردسرساز خواهند شد.

برای آشنایی با خطاهای مختلف کارتریج کلیک کنید.

چگونه مشکل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر را برطرف سازیم؟

  • وضعیت کارتریج را بررسی کنید.

به عنوان اولین راهکار برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر، وضعیت کارتریج را بررسی کنید. آن را بیرون بکشید و حضور نوارهای بسته بندی اطراف را بررسی کنید. اگر بسته بندی را به طور کامل باز نکرده اید به آرامی و بدون خط انداختن بر روی کارتریج آن ها را جدا کنید. چنانچه نواری در اطراف کارتریج دیده نمی شود، بهتر است این بخش مهم از پرینتر را با دستمال بدون پرزی به آهستگی تمیز کنید. جاسازی دوباره ی کارتریج نیز مسئله ی مهمی است که با شنیدن صدای کلیک مانندی باید از آن اطمینان حاصل فرمایید.

  • حافظه ی پرینتر را از دستورات چاپ خالی کنید.

برای اینکه مشکل پر بودن حافظه ی پرینتر را از بین ببرید، نیاز به کارتریج قبلی دستگاه دارید. پرینتر را خاموش کنید و کارتریج قدیمی دستگاه را بار دیگر به درون سیستم منتقل کنید. پس از روشن کردن پرینتر کمی منتظر باشید تا ساختار داخلی پرینتر با کارتریج قبلی هماهنگ گردد. حالا به راحتی با استفاده از پنل پرینتر، حافظه ی سیستم را پاک کنید. زمانی که به طور کامل تمامی دستورات چاپ را پاک کردید، دوباره پرینتر را خاموش کنید و کارتریج جدید را جایگزین کارتریج قدیمی کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت چاپ ناقص پرینتر و راه های رفع آن

  • نرم افزارهای مورد استفاده ی پرینتر را آپدیت کنید.

متاسفانه کاربران بسیاری بخش نرم افزاری پرینترها را نادیده می گیرند. اما این بخش گاهی اختلالات ریز و درشت بسیاری را به بار می آورد. در این بین درایورها و فریمور پرینتر از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. ممکن است پس از مدتی باگ های نرم افزاری بسیاری در این دو بخش وجود داشته باشد. با آپدیت به موقع بخش نرم افزاری پرینتر از بروز ارورهای حاصل از مسئله ی شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر جلوگیری نمایید.

همچنین همواره می توانید در مسیر کسب اطلاعات بیشتر و یا تعمیر پرینتر با خیالی آسوده مرکز تعمیرات برندهای مختلف از جمله کونیکا مینولتا، کانن،اچ پی و… را برگزینید. ما در کنار شما هستیم تا استفاده ی مجدد از عملکرد اصلی پرینتر دور از تصور نباشد.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =