اشتراک گذاری

زمان تعویض کارتریج پرینتر ریکو

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از کاربران پرینترها و دستگاه‌ کپی ، مطرح می‌شود، زمان تعویض کارتریج دستگاه‌شان است. تعویض کارتریج پرینتر، فارغ از مدل و برند دستگاه، به یک شیوه انجام می‌شود. برای تشخیص زمان تعویض کارتریج پرینتر باید به برخی از نشانه‌های مشاهده شده در دستگاه دقت کرد. (در بخش‌های آتی برخی از این نشانه‌ها را شرح خواهیم داد). 

برای تعویض کارتریج توصیه می‌شود از نمونه‌های اورجینال و شرکتی استفاده شود تا کیفیت عملکرد دستگاه حفظ شده و در بهترین حالت ممکن باقی بماند. اگر از کاربران همیشگی پرینتر هستید می‌توانید با مطالعه بخش‌های آتی، برخی اطلاعات لازم و ضروری در ارتباط با زمان تعویض کارتریج، نکات مهم این کار و نشانه‌های مرتبط با تمام شدن کارتریج پرینتر ریکو را کسب نمایید. 

به طور کلی بد نیست بدانید که تعویض کارتریج معمولا زمانی صورت می‌گیرد که مشکلات کارتریج، با  شارژ مجدد مرتفع نشود. در ادامه به مشکلاتی که منجر به تعویض کارتریج پرینتر خواهد شد و نحوه تعمیر چاپگر ریکو نیز میپردازیم. با ما همراه باشید.

زمان تعویض کارتریج پرینتر ریکو

تعویض کارتریج پرینتر ریکو در مواقع زیر امری ضروری است

اگر از کاربران همیشگی پرینتر باشید حتما می‌دانید که در صورت تمام شدن کارتریج دو گزینه پیش روی شما خواهد بود. این دو گزینه شامل «تعویض کارتریج» و «شارژ کارتریج» هستند. از میان این دو گزینه، معمولا گزینه شارژ کارتریج، انتخاب متداول‌تری است. شارژ کارتریج در قیاس با تعویض کارتریج هزینه کمتری دارد و مقرون بصرفه‌تر است. توصیه می‌شود در شرایط زیر جهت تعویض یا شارژ کارتریج اقدام شود:

1.هنگامی که جوهر پرینتر ریکو به طور کامل تمام شده باشد.

2.زمانی که شاخص جوهر پرینتر به پایین ترین مقدار خود رسیده باشد.

3.زمانی که شش ماه از طول عمر کارتریج گذشته باشد.

برای تنظیم سرعت چاپ در پرینتر خود کلیک کنید

چه موقع کارتریج پرینتر خود را تعویض کنیم ؟

اغلب پرینترهای جدید، با تمام شدن کارتریج، پیامی مبنی بر این اتفاق -یعنی فرا رسیدن زمان شارژ یا تعویض کارتریج پرینتر را نمایش می‌دهند. کاربران چنین پرینترهایی می‌توانند با مشاهده این پیغام، اقدام به تعویض کارتریج خود نمایند. نکته‌ی بسیار مهمی که کاربران هرگز نباید از قلم بیاندارند، تعویض زودهنگام کارتریج خشک شده است. 

هرگونه تأخیر در این امر می‌تواند دستگاه را با آسیب های جدی روبرو کند. نشانه های محسوس دیگری که خبر از زمان تعویض کارتریج پرینتر ریکو میدهند، کم رنگ شدن و بی کیفیتی چاپ است. تعویض کارتریج پرینتر ریکو و سایر چاپگرها، لازم است توسط فردی کاربلد و با تجربه انجام بگیرد، چرا که هر گونه بی دقتی در این مسئله میتواند کاربر را متحمل هزینه های بیشتر کند.

نکات مهم تعویض کارتریج پرینتر ریکو

یکی از مهم‌ترین نکاتی که کاربران به هنگام تعویض کارتریج پرینتر ریکوی خود باید به آن توجه داشته باشند، این است که تعویض کارتریج پرینتر ریکو، نیازمند ابزار و لوازم به خصوصی است. چنانچه نسبت به این امور آشنایی ندارید، لازم است حتما از تکنسین مربوطه کمک بگیرید. 

انجام این کار توسط تکنیسین، سبب می‌گردد تا شارژ یا تعویض کارتریج پرینتر ریکو، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت و کیفیت توسط افراد کارشناس انجام ‌گیرد و دستگاه شما را از بروز آسیب‌های دیگر، در امان دارد. نبود دانش و تخصص کافی در اين زمينه و استفاده از ابزارهاي عمومي (مثل انبردست، پيچ‎گوشتي و چكش) به جاي ابزارهاي تخصصي و احياناً ضربه زدن‌های بي‎مورد، باعث خرابي كارتريج مي‎شود.

نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو

کاربران پرینترهای ریکو صرف نظر از مدل دستگاه خود، میتوانند برای دریافت هر گونه سرویس پشتیبانی و تعمیر، به نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو، مراجعه نمایند. این مجموعه، قادر است کلیه‌ی خدمات و سرویس‌های مورد نیاز کاربران را با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار این عزیزان قرار دهد. 

فرآیند تعمیر و رسیدگی به مشکلات پرینترهای ریکو، در واحد تعمیر پرینتر ریکو، با بررسی و آنالیز قطعات معیوب و اختلالات پیش آمده در مکانیزم دستگاه آغاز می‌گردد و با ورود مهندسان و اِعمال تمامی تعمیراتِ مورد نیاز به تخصصی ترین شکل ممکن، پایان می‌پذیرد. 

نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو ، خدمات و سرویسها‌ی پشتیبانی خود را تنها به ساکنان تهران و کرج، اختصاص نداده است. این مجموعه با احداث شعب رسیدگی به امور شهرستان، از کاربران و دارندگان پرینتر های ریکو در اقصی نقاط کشورمان، پشتیبانی به عمل می آورد. نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو برای کلیه ی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز در نظر گرفته است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩