اشتراک گذاری

فوم رولر پرینتر

اگر بخواهیم نگاهی کلی به فوم رولر پرینتر داشته باشیم، این قطعه بخشی از کارتریج است که وظیفه آن شارژ الکتریکی درام میباشد. به این صورت که هنگام عملیات چاپ، سطح درام پرینتر بایستی از بار الکتریکی ساکن انباشته شود که به این کار شارژ سطح درام گفته می شود. عملیات شارژ سطح درام توسط غلطک فوم یا فوم رولر انجام می شود.نحوه عملکرد فوم رولر به این صورت است که روی درام قرار میگیرد و بر سطح آن میچیرخد تا جریان الکتریکی را منتقل کند. از مشخصه های مهم فوم رولر میتوانیم به حساسیت بالای آن نسبت به ضربه اشاره کنیم.

کوچک ترین ضربه به فوم رولر به طوری که جای آن بر فوم رولر باقی بماند میتواند موجب اختلال در عملکرد این قطعه می شود. از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با فوم رولر پرینتر، مصرفی بودن این قطعه میباشد. طول عمر فوم رولر حداقل 25000 صفحه و حداکثر 35000 صفحه است که این میانگین بسته به میزان کارکرد فوم رولر متغیر است. همان طور که از نام فوم رولر پیداست، این قطعه ساختاری رولی شکل از جنس فوم یا پلاستیک دارد. در ادامه مقاله ساختار بدنه فوم رولر، نحوه عملکرد آن به همراه نقشی که در پرینتر ایفا میکند را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز میتوانید به واحد تعمیرات کمک پیشه مراجعه کنید.

فوم رولر پرینتر

علت کند شدن سرعت پرینتر را از این قسمت بخوانید.

فوم رولر پرینتر چیست؟

فوم رولر از سه بخش سطح فوم، لایه میانی و شافت تشکیل شده است که هر یک به جای خود نقشی کلیدی را در عملکرد فوم رولر پرینتر ایفا میکنند. شروع کار فوم رولر پرینتر به عهده شافت است. شافت دارای ساختاری فلزی است که ولتاژ مورد نیاز را دریافت میکند. لایه میانی وظیفه حفظ بارهای الکتریسته در غلطک فوم را بر عهده دارد و در نهایت سطح فوم بارهای الکتریسته را به سطح درام میرساند.

فوم رولر معمولا از مقاومت خوبی برخوردار است و در بین بخش های مختلف کارتریج پرینتر از آسیب پذیری کمتری برخوردار است. فوم رول یا فوم رولر پرینتر در واقع به یک معنا هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نمایندگی کمک پیشه

نمایندگی مجاز تعمیر پرینتر با به کار گیری مهندسین و متخصصین در حوزه تعمیر، قادر به تعمیر و ترمیم اختلالات ایجاد شده در محصولات این کمپانی میباشد.این مرکز با تکیه بر تجربه ای چندین ساله اولویت اول خود را بر رضایت مشتریان بنا نهاده است تا اعتبار و خوش نامی به دست آمده در این سال ها را توسعه بخشد. از این رو همواره در راستای جلب رضایت مشتری گام برداشته و تمام خدمات خود را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب ارائه کرده است.

پرینتر، دستگاه‌ های الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی، قطعات نیمه‌رسانا، سیستم‌ های تصویربرداری دیجیتال و… هستند که میتوانید در صورت بروز اختلال در هر یک به نمایندگی های کمک پیشه مراجعه کنید و خدمات و سرویس های تعمیر این مرکز بهره مند شوید. سرویس در محل دستگاه کپی و پرینتر، از جمله خدمات ویژه ای است که نمایندگی در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =