اشتراک گذاری

همه چیز در مورد فوم رولر پرینتر

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

اگر بخواهیم نگاهی کلی به فوم رولر داشته باشیم، این قطعه بخشی از کارتریج است که وظیفه آن شارژ الکتریکی درام میباشد. به این صورت که هنگام عملیات چاپ، سطح درام پرینتر بایستی از بار الکتریکی ساکن انباشته شود که به این کار شارژ سطح درام گفته می شود. عملیات شارژ سطح درام توسط غلطک فوم یا فوم رولر انجام می شود.نحوه عملکرد فوم رولر به این صورت است که روی درام قرار میگیرد و بر سطح آن میچیرخد تا جریان الکتریکی را منتقل کند. از مشخصه های مهم فوم رولر میتوانیم به حساسیت بالای آن نسبت به ضربه اشاره کنیم.

کوچک ترین ضربه به فوم رولر به طوری که جای آن بر فوم رولر باقی بماند میتواند موجب اختلال در عملکرد فوم رولر پرینتر شود. از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با فوم رولر پرینتر، مصرفی بودن این قطعه میباشد. طول عمر فوم رولر حداقل 25000 صفحه و حداکثر 35000 صفحه است که این میانگین بسته به میزان کارکرد فوم رولر متغیر است. همان طور که از نام فوم رولر پیداست، این قطعه ساختاری رولی شکل از جنس فوم یا پلاستیک دارد. در ادامه مقاله ساختار بدنه فوم رولر، نحوه عملکرد آن به همراه نقشی که در پرینتر ایفا میکند را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز میتوانید به واحد تعمیرات پرینتر کیوسرا مراجعه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1064″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

فوم رولر پرینتر چیست؟

فوم رولر از سه بخش سطح فوم، لایه میانی و شافت تشکیل شده است که هر یک به جای خود نقشی کلیدی را در عملکرد فوم رولر پرینتر ایفا میکنند. شروع کار فوم رولر پرینتر به عهده شافت است. شافت دارای ساختاری فلزی است که ولتاژ مورد نیاز را دریافت میکند. لایه میانی وظیفه حفظ بارهای الکتریسته در غلطک فوم را بر عهده دارد و در نهایت سطح فوم بارهای الکتریسته را به سطح درام میرساند. فوم رولر معمولا از مقاومت خوبی برخوردار است و در بین بخش های مختلف کارتریج پرینتر از آسیب پذیری کمتری برخوردار است. فوم رول یا فوم رولر پرینتر در واقع به یک معنا هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

وظیفه فوم رولر پرینتر چیست؟

فوم رولر در کارتریج پشت به وایپربلید و دقیقا روی سطح درام قرار میگیرد. در ابتدا وایپر بلید و سپس فوم رولر در دو مرحله سطح درام را پاکسازی می کنند. در کل میتوان گفت مهم ترین وظیفه فوم رولر تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام است که پس از چسبیدن تونر روی کاغذ به درام هم میچسبد. صفحه های سیاه به معنای عملکرد نادرست فوم رولر هستند که نشان میدهد وقت تعویض فوم رولر پرینتر فرا رسیده است. در این صورت رویه غلطک فوم سفت و شکننده شده و خاصیتش را از دست میدهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row color_scheme=”alternate”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی مجاز کیوسرا

نمایندگی مجاز کیوسرا با به کار گیری مهندسین و متخصصین در حوزه تعمیر، قادر به تعمیر و ترمیم اختلالات ایجاد شده در محصولات این کمپانی میباشد.این مرکز با تکیه بر تجربه ای چندین ساله اولویت اول خود را بر رضایت مشتریان بنا نهاده است تا اعتبار و خوش نامی به دست آمده در این سال ها را توسعه بخشد. از این رو همواره در راستای جلب رضایت مشتری گام برداشته و تمام خدمات خود را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب ارائه کرده است.

پرینتر، دستگاه‌های الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی، قطعات نیمه‌رسانا، سیستم‌های تصویربرداری دیجیتال و … از جمله محصولات کیوسرا هستند که میتوانید در صورت بروز اختلال در هر یک به نمایندگی مجاز کیوسرا مراجعه کنید و خدمات و سرویس های تعمیر این مرکز بهره مند شوید. سرویس در محل دستگاه کپی و پرینتر کیوسرا، از جمله خدمات ویژه ای است که نمایندگی کیوسرا در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”blog_cards” carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1-%da%a9%db%8c%d9%88%d8%b3%d8%b1%d8%a7,%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%ac,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa”][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩