اشتراک گذاری

مشکل چاپ نکردن چاپگر

به لطف پرینتر می‌توانیم متن یا تصویری که در کامپیوتر خود داریم را بر روی کاغذ بیاوریم. به همین دلیل است که پرینتر بیشترین کاربرد را در دانشگاه‌ها، اداره‌جات و مدارس دارد؛ به گونه‌ای که دانشجویان و دانش‌آموزان با استفاده از دستگاه پرینتر تمامی جزوات خود را پرینت می‌گیرند و اداره‌جات نیز برای چاپ اسناد خود از این دستگاه استفاده می‌کنند. با این وجود می‌توانید حدس بزنید که در صورت خرابی دستگاه پرینتر چه مشکلاتی رخ می‌دهد.

البته گاهی اوقات آشنایی با مشکلات رایج پرینترها و راه حل آن‌ها امکان برطرف کردن مشکل پرینتر را به شما می‌دهد. یکی از مشکلات رایجی که اکثر کاربران دستگاه پرینتر با آن مواجه می‌شوند، مشکل چاپ نکردن چاپگر است که اکثر اوقات به راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. اگر شما هم با چنین مشکلی در پرینتر خود روبه‌رو شده‌اید ادامه این مطلب را از دست ندهید تا چگونگی رفع مشکل چاپ نکردن چاپگر را به شما آموزش دهیم.

مشکل-چاپ-نکردن-چاپگر

چرا چاپگر چاپ نمی‌کند؟

درواقع علت چاپ نکردن چاپگر در خوشبینانه‎‌ترین حالت ممکن اختلالات نرم‌افزاری است اما گاهی اوقات عوامل سخت‌افزاری نیز موجب بروز مشکل چاپ نکردن چاپگر می‌شود.

برخی از عوامل سخت‌افزاری که موجب بروز این مشکل می‌شوند شامل: خالی بودن محفظه قرارگیری کارتریج و برقراری ارتباط بین سیستم و پرینتر به صورت بیسیم می‌باشند. در ادامه به بررسی اختلالات نرم‌افزاری که موجب بروز مشکل چاپ نکردن چاپگر می‌شوند می‌پردازیم.

چگونه باید مشکل چاپ نکردن چاپگر را رفع کنیم؟

اولین راه حل ساده‌ای که می‌توانید با استفاده از آن مشکل چاپ نکردن پرینتر را برطرف کنید، خاموش و روشن کردن سیستم و دستگاه پرینتر است.

یکی دیگر از راه حل‌های ساده برای برطرف کردن مشکل چاپ نکردن چاپگر، جدا کردن کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر یا همان کابل USB و نصب کردن مجدد آن است.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت صدا دادن دستگاه کپی چه میباشد؟

درصورتی که سیستم خود را از طریق وایرلس به دستگاه پرینتر متصل کرده‌اید، بهتر است یک بار مودم خود را روشن و خاموش کنید. پس از این کار اگر باز هم مشکل چاپ نکردن چاپگر ادامه پیدا کرد، بهتر است از طریق کابل سیستم خود را به دستگاه پرینتر متصل کنید.

اگر دستگاه پرینتر شما دارای نمایشگر است، مطمئن شوید که کلمه Ready بر روی نمایشگر آن نشان داده شود. درصورتی که دستگاه پرینتر شما نمایشگر ندارد و تنها دارای چراغ‌های LED است، باید مطمئن شوید که چراغ سبز آن روشن است و چراغ نارنجی آن نیز چشمک زن نیست؛ چراکه در غیر این صورت دستگاه پرینتر شما موجب اختلالات سخت‌افزاری شده است و به یک تعمیرکار متخصص نیاز دارد.

بهتر است از نصب بودن پرینتر در سیستم خود اطمینان حاصل کنید. به گونه‌ای که وارد کنترل پنل سیستم خود شوید و در بخش Devices and Manager آیکون پرینتر را چک کنید. توجه داشته باشید درصورتی که پرینتر بر روی سیستم شما نصب باشد باید آیکون آن پر رنگ بوده و هیچ علامت هشداری بر روی آن وجود نداشته باشد. باتوجه به این علائم اگر متوجه شدید پرینتر نصب نیست باید درایو پرینتر را دوباره نصب کنید. البته توجه داشته باشید که هنگام نصب درایو پرینتر باید کابل USB را از دستگاه پرینتر جدا کنید و اینترنت را نیز قطع کنید.

گاهی اوقات به جا ماندن فایل‌های ارسالی اما پرینت نشده در حافظه کامپیوتر، موجب بروز مشکل چاپ نکردن چاپگر می‌شود. بنابراین بهتر است از طریق کنترل پنل سیستم خود وارد قسمت Device and Printer شوید، بر روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و گزینه See What Printing را انتخاب کنید و درنهایت از منوی پرینتر گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید. با استفاده از این روش تمامی فایل‌های ارسالی که پرینت گرفته نشده‌اند از حافظه سیستم شما پاک می‌شوند.

از قرار داشتن کاغذ درون دستگاه پرینتر و تمام نشدن کارتریج نیز اطمینان حاصل کنید. درصورتی که تمامی این مراحل را پشت سر گذاشتید اما باز هم با مشکل چاپ نکردن چاپگر روبه‌رو بودید، ابتدا پرینتر را بر روی کامپیوتر دیگری نصب کنید و مجددا آن را تست کنید. درنهایت اگر باز هم با این مشکل مواجه شدید مطمئن باشید که دستگاه پرینتر شما دچار مشکلات سخت‌افزاری شده است و به تعمیر نیاز دارد.

تعمیر دستگاه کپی در محل

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی جهت جلب رضایت کاربران و فراهم کردن راحتی آن‌ها، خدمات تعمیر انواع دستگاه‌های کپی در محل را ارائه می‌دهد. بنابراین کاربران می‌توانند با استفاده از این خدمات علاوه‌ بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه خود بر روند تعمیرات دستگاه کپی توسط تعمیرکار نیز نظارت داشته باشند. سایر خدمات مرکز تعمیر دستگاه کپی که در محل به کاربران ارائه می‌گردد شامل: راه‌اندازی و سرویس دستگاه کپی است.

تخصصی‌ترین مرکز تعمیر دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی، سرویس در محل دستگاه کپی، مشاوره و پشتیبانی، تعویض قطعات دستگاه کپی و شارژ کارتریج از خدمات ویژه مرکز تعمیر دستگاه کپی است. اگر تمایل دارید از هر کدام از خدمات نمایندگی رسمی دستگاه کپی برخوردار شوید، می‌توانید با این مرکز تماس بگیرید. پس از تماس شما با مرکز تعمیر دستگاه کپی، کارشناسان آن در محل مورد نظر حضور پیدا می‌کنند و دستگاه شما را به صورت تخصصی تعمیر می‌کنند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩