اشتراک گذاری

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج یکی از عوامل مهم در سطح کیفی عملکرد دستگاه کپی و پرینتر می باشد. کارشناسان ما در این مجموعه برای شارژ کارتریج از مواد مرغوب استفاده می کنند.

شارژ کارتریج یکی از خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر کپی است. در کنار سرویس های تعمیراتی، این مرکز اقدامات مربوط به شارژ و تعویض کارتریج را نیز برای کاربران انجام می دهد. از آنجا که شارژ این بخش از پرینتر نیازمند مهارت است، این کار در مرکز مذکور توسط افراد ماهر و با تجربه انجام می شود.

همچنین خط قرمز همکاران ما، استفاده از مواد با کیفیت در دستگاه است تا عملیات چاپ به بهترین شکل ممکن انجام شده و رضایت کاربران حاصل گردد. شارژ کارتریج، مساله ای است که همه کاربران انواع پرینتر و دستگاه کپی  به آن نیاز پیدا می کنند. از این رو داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه انجام آن خالی از لطف نیست. در این مطلب، نکات مربوط به شارژ کارتریج در انواع پرینتر را به شما مخاطبین عزیز ارائه می دهیم.

شارژ کارتریج

مراحل شارژ کارتریج

مراحل شارژ کارتریج، معمولا در تمام انواع پرینتر یکسان بوده و تفاوت چندانی ندارد. جالب است بدانید که تولیدکنندگان این دستگاه، معمولا روش شارژ کارتریج را در اختیارکاربران قرار نمی دهند؛ با این هدف که آنها اقدام به تعویض کارتریج نمایند. اما با توجه به هزینه بالای تعویض این قطعه، شارژ آن به مراتب به صرفه تر خواهد بود. مراحل شارژ کردن کارتریج عبارتند از:

مرحله اول:

پرینتر را از برق کشیده و از عدم وجود جریان برق در آن مطمئن شوید.

مرحله دوم:

در مرحله دوم از شارژ کارتریج، باید درپوش دستگاه را بردارید و کارتریج را به آرامی از جای خود خارج نمایید.

مرحله سوم:

در این مرحله، با برداشتن برچسب روی کارتریج، منافذ ورودی کارتریج مشخص می شوند.

مرحله چهارم:

این مرحله از شارژ کارتریج، شامل تمیز کردن هد می باشد. با استفاده از آب گرم و یک دستمال، این قطعه را تمیز کرده و آلودگی های احتمالی آن را برطرف نمایید. توصیه می کنیم برای پاکسازی هد، از محلول های پاک کننده استفاده نکنید. این کار به مرور زمان هد را دچار مشکل کرده و از کیفیت چاپ ارائه شده می کاهد.

مرحله پنجم:

با استفاده از یک سرنگ، میزان جوهر متناسب با حجم کارتریج را درون آن تزریق کنید. در این مرحله از شارژ کارتریج، نیاز به جوهرهای سازگار با مدل دستگاهتان دارید؛ این مساله را می توانید از دفترچه راهنمای پرینتر متوجه شوید.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر

آموزش شارژ کارتریج پرینتر یکی از خدمات مجازی نمایندگی تعمیرات کپی می باشد. همانطور که اطلاع دارید، کارتریج تونر یا جوهر، اصلی ترین عامل چاپ در پرینتر است و هر چند وقت یکبار، نیاز به شارژ یا تعویض دارد.دستگاه کپی و پرینتر نیازمند به شارژ کارتریج می باشند. از آنجا که تعویض کارتریج هزینه بسیار بالایی دارد، شارژ این قطعه بیشتر رواج دارد. زمانی که اختلالی در زمینه ی کارکرد دستگاه رخ می دهد امکان دارد به دلیل عدم شارژ کارتریج باشد. شارژ کارتریج کار چندان دشواری نیست و با کمی دقت و آموزش می توانید از عهده انجام آن بر آیید. با مراجعه به وب سایت نمایندگی کپی، می توانید مراحل مختلف این کار را به صورت تصویری مشاهده کرده و به راحتی کارتریج پرینتر خود را تعویض نمایید. علاوه بر فیلم آموزش شارژ کارتریج پرینتر، شما عزیزان می توانید مشکلات و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

شارژ کارتریج جوهرافشان

خوشبختانه شارژ کارتریج جوهرافشان به دلیل وجود جوهر در این مخزن، خطرات نمونه های لیزری را ندارد. از این رو می توانید به راحتی و با انجام مراحل گفته شده، اقدام به شارژ پرینتر خود نمایید. نکته ای که در این مورد وجود دارد، لزوم هواگیری کارتریج است.

توضیح اینکه پس از پایان تزریق جوهر، چند ساعت از کارتریج هیچ استفاده ای نکنید. سپس، سوزن سرنگ را جدا کنید و از طریق سوراخ موجود در زیر کیت هواگیری، سرنگ را وارد کارتریج نمایید.

پیستون سرنگ را بالا بکشید و وقتی جوهر به درون آن وارد شد، مکش را متوقف کنید. این اتفاق، نشان دهنده عدم وجود هوا در کارتریج بوده و عملیات هواگیری به درستی انجام شده است.

فراموش نکنید که در صورت وجود هوا، عملیات شارژ کارتریج به صورت اشتباه انجام شده و می تواند زمینه ساز مشکلات جدی در پرینتر شما باشد.

شارژ کارتریج لیزری

همانطور که گفتیم، مراحل شارژ کارتریج در انواع مختلف پرینتر تقریبا مشابه بوده و تفاوت چندانی ندارد. در مورد پرینترهای لیزری، مساله کمی فرق داشته و لازم است احتیاط هایی صورت گیرد. نکته ای وجود دارد این است که این نوع پرینتر، کارتریج هایی دارند که از ساختار داخلی ویژه ای برخوردارند.

در واقع پودرهای موجود در کارتریج پرینتر لیزری، از عناصری تشکیل شده که به دلیل وزن بسیار کم، می توانند به راحتی وارد ریه انسان شده و مضرات قابل توجهی را به وجود آورند. از این رو بهتر است شارژ کارتریج لیزری، توسط کاربران عادی انجام نشود.

همچنین از آنجا که شارژ کارتریج لیزری نیاز به برداشتن درام دستگاه دارد، دقت و مهارت بسیاری برای انجام این کار نیاز است. اگر کوچکترین آسیبی به درام وارد شود، دستگاه دچار نقص شده و دردسرهایی را برای کاربر در پی خواهد داشت. لذا اکیدا توصیه می کنیم که این کار را به مراکز مجهز بسپارید تا با استفاده از امکانات پیشرفته، اقدامات لازم را انجام دهند.

مرکز تعمیر دستگاه کپی

ارائه دهنده خدمات مربوط به انواع مدل های دستگاه کپی به کاربران می باشد. این مرکز، تعمیر انواع دستگاه های کپی در برندهای مختلف را به عنوان یکی از اصلی ترین فعالیت های خود دنبال می کند. کارشناسان مجرب و دارای تخصص در زمینه تعمیر کپی در این مرکز فعالیت می کنند.

این افراد، ضمن آگاهی از دانش روز دنیا، از جدیدترین ابزارآلات و دستگاه ها استفاده می کنند. بدیهی است که تعمیرات دستگاه کپی در این شرایط، به صورت تخصصی انجام شده و کاربران می توانند دستگاه خود را مثل روز اول از نمایندگی تعمیرات کپی تحویل بگیرند. لازم به ذکر است که در این مرکز، خدمات سرویس در محل کپی نیز به کاربران ارائه می گردد.

با مراجعه به این بخش، می توانید در جریان جدیدترین اتفاقات حوزه کپی قرار بگیرید.

1/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩