اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری

آموزش گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که به صورت روزانه از پرینتر استفاده می کنید، لازم است که به صورت دوره ای از میزان تونر در کارتریج پرینتر خود گزارش بگیرید. گزارش گیری دوره ای از میزان تونر کارتریج به شما در چاپ کامل و بی عیب و نقص یک سند کمک شایانی می کند. فرض کنید در حال پرینت گرفتن از یک سند مهم هستید که متوجه می شوید، جوهر پرینتر تمام شده است. این اتفاق قطعا ناراحت کننده است. در این مطلب قصد داریم به صورت اختصاصی به گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری بپردازیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

آموزش-گزارش-گرفتن-از-میزان-تونر-در-کارتریج-های-لیز

گزارش گرفتن از میزان تونر چه فایده ای دارد؟

نکته ای که در پرینترهای لیزری اهمیت دارد، بهترین زمان شارژ کارتریج است. با گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج می توان بهترین زمان برای شارژ آن را متوجه شد. همچنین اطلاع از میزان تونر در کارتریج لیزری، شما را در نگهداری بهتر چاپگر کمک می کند. اگر تونر کارتریج لیزری تمام شده باشد، در زمان پرینت گرفتن دستگاه دچار مشکل می شود.

تشخیص تمام شدن کارتریج

در چاپگرها سیستمی تعبیه شده است که به کمک آن گزارش گرفتن از میزان تونر، کار راحتی است. در تمامی پرینترها درایور و چیپست، میزان تونر باقی مانده در کارتریج را محاسبه می کنند. در صورتی که میزان جوهر یا تونر در کارتریج از حد معینی کمتر شده باشد، بر روی صفحه نمایش دستگاه ارور و کد خطاهایی ظاهر می شوند. البته بهتر است که قبل از نمایش خطا، نسبت به شارژ یا تعویض کارتریج اقدام کنید. کیفیت پایین پرینت، نصفه و نیمه چاپ شدن و افتادن خط سفید در سند همگی خبر از تمام شدن کارتریج می دهند.

این مقاله برای شما مفید است : دلیل چاپ بی کیفیت برگه ها در دستگاه کپی چیست؟

مراحل گزارش گرفتن از میزان تونر در پرینترهای لیزری

برای اینکه در حین چاپ با مشکلاتی از قبیل خط سفید، نصفه پرینت شدن و … رو به رو نشوید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا ازمیزان جوهر پرینتر مطلع شوید.

  • دستگاه خود را روشن کرده و آن را به کامپیوتر وصل کنید.
  • در قسمت search کلمه control panel را تایپ کنید. سپس بر روی آن کلیک کنید.
  • در قسمت Devices and Printers پرینتر خود را پیدا کنید.
  • روی نام دستگاه خود کلیک راست کنید و گزینه ی Printing preferences را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله گزارش گرفتن از میزان تونر، به قسمت Service this device بروید.
  • در پنجره ی باز شده Estimated Ink Levels را کلیک نمایید.
  • در اینجا سیستم شما میزان دقیق جوهر باقی مانده در کارتریج را نمایش می دهد.

تخصصی‌ترین مرکز تعمیر دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی، سرویس در محل دستگاه کپی، مشاوره و پشتیبانی، تعویض قطعات دستگاه کپی و شارژ کارتریج از خدمات ویژه مرکز تعمیر دستگاه کپی است. این مرکز با بهره مندی از تکنسین های حرفه ای تعمیرات دستگاه کپی تمامی مشکلات سیستم شما را به صورت اصولی عیب یابی نموده و سپس اقدام به تعمیر آن می کند. برای استفاده از خدمات نمایندگی مجاز دستگاه کپی، می توانید با مرکز تعمیرات انواع ماشین های اداری تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩