اشتراک گذاری

از تراشه ی خود تخریب زیراکس چه میدانید ؟

شاید تا قبل از این میتوانستیم تنها در فیلم های علمی و تخیلی تراشه ای کامپیوتری را ببینیم که خود را بعد از انجام ماموریت نابود می کند، اما تا به حال به این فکر افتاده ایم که در دنیای واقعی نیز میتوانیم چنین تراشه هایی را پیدا کنیم؟ شاید برایتان جالب باشد که مهندسان شرکت نام آشنای زیراکس ، به چنین تکنولوژی ای دست یافتند و از تراشه ای رونمایی کرده اند که میتواند خود را تخریب کند.

این تراشه ی خود تخریب زیراکس که در قالب پروژه ی دارپا به نام منابع قابل برنامه ریزی نابود شونده، طراحی گردیده، می تواند به چندین تکه‌ی کوچک تقسیم شود. این مهندسان، برای محقق نمودن ایده ی خود از گوریلا گلس به جای پلاستیک و فلز استفاده نمودند؛ بله درست حدس زدید، همان شیشه ی محکمی که در بسیاری از تلفن های هوشمند امروزی مورد استفاده قرار گرفته است.

اما آن طور که مهندسان مشارکت کننده در این پروژه به سرویس خبری IDG گفته اند آنها برای عملیاتی ساختن طرح خود «نوعی تبادل یون» را در این شیشه انجام داده اند تا میزان فشار داخلی آن را بالا ببرند. همین مساله توجه بسیاری از علاقمندان این عرصه را به خود جلب نمود. لازم به ذکر است شیشه ای که فشار بالایی داشته باشد با اندک ضربه ای از هم فرو ریخته و به ذرات ریزی تقسیم می شود.

از تراشه ی خود تخریب زیراکس چه میدانید ؟

چشم انداز تراشه ی خود تخریب زیراکس

این تیم تکنولوژي یاد شده را در جریان رویداد ?Wait, What دارپا به نمایش گذاشتند و در جریان آن با استفاده از نوعی لیزر فرایند تخریب خود به خودی در آن را ایجاد کردند. دانشمندان امید دارند که بالاخره روزی از این تراشه ی خود تخریب زیراکس، برای حفظ گذرواژه های رمزگذاری شده برای دسترسی به داده های حساس استفاده نمایند.

گفتنی است که فرایند تخریب خود به خودی این چیپ ها نه تنها از طریق لیزر بلکه به واسطه ی سیگنال های رادیویی و یا دکمه های فیزیکی نیز قابل انجام گیری است.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود: چگونه هد پرینتر را تمیز کنیم ؟

نمایندگی زیراکس

کیفیت به کار رفته در محصولات کمپانی شناخته شده ای چون زیراکس، از عمده دلایل محبوبیت این تولیدات، در این ایرانیان به شمار می رود. این کمپانی مطرح از دیرباز به تولید محصولات کاربردی نظیر پرینتر، دستگاه های کپی، فکس، ویدئو پروژکتورها و … پرداخته است.

فروش قابل توجه این تجهیزات در ایران، مدیران نمایندگی زیراکس را به گسترش فعالیت این مجموعه در سطح کشور تشویق نموده است. این نمایندگی خدمات مختلفی را برای ارائه به کاربران در نظر گرفته است و در تمام مدت فعالیت خود، موفق به جلب رضایت این عزیزان گریده است.

نمایندگی زیراکس

خدمات نمایندگی زیراکس در تهران، کرج و سایر شهرستان ها، در دو حوزه ی کلی فروش و پشتیبانی فروش خلاصه میشود. این خدمات سرویس های مختلف و متنوعی را در بر میگیرد که هر کدام در نتیجه ی درک بالا از نیاز مشتریان عزیز، ارائه میشود.

مراکز فروش این نمایندگی وظیفه ی عرضه ی جامع این محصولات را به عهده دارند و در این میان متقاضیان میتوانند برای کسب آگاهی های لازم، از جلسات مشاوره نیز بهره مند گردند. نمایندگی تعمیر هم، قادر است هر گونه مشکل را در عملکرد تجهیزات زیراکس، شناسایی و مرتفع سازد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩