اشتراک گذاری

چرا فتوکپی کونیکا مینولتا کپی نمی گیرد؟

مشکلات و اختلالات عملکردی در دستگاه های کپی، با توجه به نوع و حجم کار این دستگاه کاملا عادیه و هر از گاهی کاربرا رو درگیر میکنه. بعضی از این ایراداها، کامل مشخص هستن و میشه به راحتی اونا رو برطرف کرد. اما بعضی از اختلالات فتوکپی هم هستن که منشأ اونا معلوم نیست و برطرف کردنشون چندان ساده نیست. 

کپی نگرفتن فتوکپی یکی از مشکلاتی هست که معمولا کاربرا رو دچار دردسر میکنه. توی این شرایط، هر کاری میکنین دستگاه عملیات فتوکپی رو انجام نمیده و طبیعتا حسابی کار شما رو عقب میندازه. دلایل مختلفی برای این اختلال وجود داره؛ ممکنه یه ایراد سطحی باشه که به راحتی برطرف بشه یا این که یکی از قطعات و بخش های داخلی دستگاه آسیب دیده باشن و نیاز به بررسی و تعمیرات تخصصی تر باشه. 

چیزی که هست اینه که تا وقتی شما با این مشکل و دلایل ایجادش آشنایی نداشته باشین، نمیتونین کار مفیدی برای برطرف کردنش انجام بدین. با توجه به این که این مساله، یکی از رایج ترین موارد مراجعه ی کاربران به واحد تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا هست، تصمیم گرفتیم مطلبی رو به بررسی دلایل و راهکارهای کپی نگرفتن فتوکپی اختصاص بدیم؛ همراهمون باشین.

چرا فتوکپی کونیکا مینولتا کپی نمی گیرد؟

دلایل کپی نگرفتن فتوکپی کونیکا مینولتا

پیش زمینه ی حل مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی کونیکا اینه که اول بدونین که اصلا چرا این مشکل به وجود میاد. همونطور که اطلاع دارین، دستگاه های فتوکپی با استفاده از تونر یا جوهری که توی کارتریجه، عملیات چاپ رو انجام میدن. یعنی اگه کارتریج خالی باشه، دستگاه عملا کاری انجام نمیده. 

بنابراین، یکی از اصلی ترین دلایل کپی نگرفتن فتوکپی ، نبود جوهر یا تونر در محفظه ی دستگاه هست. دلیل دیگه ای که میتونه منجر به بروز این مشکل ناخوشایند بشه، نوسانات جریان برقه که تو حالت شدیدتر، حتی قطعات دستگاه رو هم از کار میندازه. یکی دیگه از رایج ترین دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی ، گیر کردن برگه هست؛ گاهی در اثر عوامل مختلفی مثل خرابی کاغذکش، برگه توی دستگاه گیر می کنه و عملیات چاپ انجام نمیشه. 

تعمیر کاغذکش فتوکپی خود را به ما بسپارید

البته موارد ساده تری مثل روشن نبودن دستگاه هم هستن که ممکنه کاربر حواسش نباشه و فکر کنه مشکل حادی ایجاد شده. تعمیرکارای واحد تعمیرات کونیکا مینولتا در مرکز سخت افزار ایران معتقدن که اگه بتونین به موقع منشأ مشکل رو تشخیص بدین، قطعا امکان ترمیم دستگاه و رفع مشکل به راحتی وجود داره.

دلایل تخصصی کپی نگرفتن دستگاه کپی

مواردی که در بخش قبلی ذکر کردیم، دلایل ساده و پیش افتاده ی کپی نگرفتن فتوکپی بودن که به راحتی قابل رفع هستن. اما باید بدونین که گاهی مشکل جدی تره و دستگاه به خاطر خرابی یکی از قطعات داخلیش، فرایند چاپ رو انجام نمیده. یکی از این دلایل، وجود اتصالی توی کابل ها و اتصالات دستگاه هست.

اگه این اتصالی به موقع برطرف نشه، خطر آسیب دیدن همه ی بخش های دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا وجود داره. گاهی هم به خاطر خرابی یکی از قطعات داخلی دستگاه کپی، این فرایند مختل میشه و حتی اصلا انجام نمیشه. مثلا اگه مین برد یا اجزای داخلی اون از کار بیفتن، منجر به کپی نگرفتن فتوکپی کونیکا مینولتای شما میشن. فراموش نکنین که اگه این موارد به موقع برطرف نشن، می تونن دستگاه رو به طور کلی از کار بندازن و حسابی شما رو توی دردسر بندازن.

به همین خاطر هم توصیه میشه که مشکلات ذکر شده رو در اسرع وقت برطرف کنین و مانع از تشدید اونها بشین. همکارای ما در نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا مرکز سخت افزار ایران، در خدمت شما هستن تا این قطعه رو به شکل تخصصی ترمیم یا تعویض کنن و به این ترتیب، عملکرد محصول مورد بحث رو به حالت عادی برگردونن.

روش های رفع مشکل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی

برای رفع مشکل کپی نگرفتن فتوکپی ، اول باید دلایل بروز این اختلال رو برطرف کنین. شارژ کارتریج، یکی از موثر ترین روش ها برای رفع این مساله هست؛ البته در شرایطی که ایراد از خالی بودن کارتریج باشه و بقیه ی قطعات سالم باشن. اگه مشکل از پوسیدگی، قطعی یا اتصالی کابل های دستگاه باشه، تعویض اون کابل ها مساله رو برطرف میکنه. بررسی و تعمیر کاغذکش هم میتونه به برطرف شدن مشکل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا شما کمک کنه.

اما در شرایطی که مشکل از مین برد باشه، باید این قطعه به دقت مورد بررسی قرار بگیره و تعمیر بشه. گاهی حتی ممکنه نیاز به تعویض مین برد باشه و در هر صورت، دستگاه باید باز بشه. از اونجایی که این کار نیاز به تخصص و مهارت بالایی داره و اگه اشتباهی تو مراحلش اتفاق بیفته، ممکنه بخش های دیگه هم آسیب ببینن، بهتره برای بررسی و ترمیم بی نقص مین برد، حتما از کارشناسای تعمیر نمایندگی تعمیرات کونیکا مینولتا در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرین.

نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا

نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا ، اصلی ترین مرکز ارائه دهنده ی خدمات مربوط به فروش و تعمیر محصولات این شرکت به کاربر های عزیز به شمار میره. در هر کدوم از بخش های این مرکز، کارشناس هایی فعالیت می کنن که از سالها تجربه در حوزه کاری خودشون برخوردار هستن و می تونن تخصصی ترین خدمات رو به مراجعین ارائه بدن. 

همکارای ما با نهایت حسن برخورد و تعهد با مراجعین محترم برخورد میکنن و  به این ترتیب، اصول و اهداف مشتری مداری رو محقق میکنن. ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر خدمات، ارائه خدمات پس از فروش و مواردی از این دست، از جمله مصادیق مشتری مداری در نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا به شمار میرن.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩