اشتراک گذاری

امکانات جانبی دستگاه فتوکپی

وظیفه اصلی دستگاه های کپی همان کپی کردن اسناد و مدارک است و اگر دستگاه کپی مزیتی علاوه بر کپی کردن داشته باشد، امکانات جانبی محسوب می شود. امکانات جانبی معمولا برای رقابت در بازار روی دستگاه قرار می گیرد و البته موجب می شود افراد با توجه به نیازهای خود، گزینه های بیشتری را برای انتخاب داشته باشند. برای اطلاع از امکانات جانبی دستگاه فتوکپی با ما همراه باشید. برای تعمیر دستگاه کپی خود با ما تماس بگیرید.

امکانات جانبی دستگاه فتوکپی

امکانات جانبی دستگاه فتوکپی؛ امکانات متداول

  • یکی از مهم ترین امکاناتی که برای دستگاه های کپی در نظر گرفته اند، امکان کپی پشت و رو به صورت اتوماتیک است. این ویژگی در بیشتر دستگاه های کپی وجود دارد و تنها برخی دستگاه های کپی رومیزی و کوچک این امکان را ندارند.
  • وجود اسکنر، از دیگر امکانات دستگاه فتوکپی محسوب می شود که امکان اسکن را نیز ایجاد می کند.
  • وجود برد پرینتر هم از جمله امکانات جانبی دستگاه فتوکپی است که به دستگاه، امکان پرینت لیزری را هم می دهد.
  • یک امکان مورد توجه دیگر در دستگاه های کپی وجود امکان بهینه سازی روی صفحه نمایش است. دستگاه های قدیمی تنها دارای یک صفحه دیجیتال بود، اما بعد تبدیل به صفحه نمایش شد و سپس به نمایشگر لمسی ارتقا یافت. آخرین مدل های دستگاه کپی معمولا دارای صفحه نمایش LCD رنگی و لمسی است.
  • از جمله امکانات جانبی دستگاه کپی پیشرفته، امکان چاپ کردن، پرینت و اسکن با استفاده از فلش مموری بدون نیاز به کامپیوتر و به طور مستقیم است. حتی در دستگاه های کپی جدید می توان با اتصال موبایل به پرینتر از طریق بلوتوث اسناد را چاپ کرد.
  • از جمله مواردی که از امکانات دستگاه فتوکپی محسوب می شود، زیاد بودن ظرفیت داخلی دستگاه است. در واقع هر چه به مدل های جدید نزدیک تر می شویم، شاهد ظرفیت بالا تر حافظه داخلی هستیم.

این مقاله را از قلم نیندازید : کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی

امکانات جانبی دستگاه فتوکپی؛ امکانات اختیاری

علاوه بر امکانات متداولی که در بالا بیان کردیم، امکان اتصال برخی تجهیزات به دستگاه کپی هم وجود دارد که در زیر نام می بریم:

  • فینیشر؛ استفاده از فینیشر فقط در دستگاه های فتوکپی با سرعت بالا قابل استفاده است. فینیشر امکان طبقه بندی کاغذ و امکان منگنه کردن و پانچ را در دستگاه ایجاد می کند.
  • وجود کاست کاغذ اضافی؛ از جمله امکانات دستگاه فتوکپی، کاست کاغذ اضافی است. این کاست دارای ظرفیت 5000 برگی دارد و به دستگاه وصل می شود. این ویژگی هم فقط برای دستگاه های دارای سرعت بالا مناسب است و همچنین مناسب افرادی است که روزانه تیراژ بالایی را چاپ می کنند.
  • تغذیه کننده کاغذ اتوماتیک؛ این تجهیزات موجب می شود که دستگاه برای اسکن تعداد زیاد کاغذ، نیازی به وجود فرد نداشته باشد. این امکان قابل اتصال روی همه انواع پرینتر است.
5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =