اشتراک گذاری

کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی

دستگاه کپی یکی از مهم ترین دستگاه ها در سازمان ها، شرکت ها، دانشگاه ها و غیره است و ایجاد هر مشکلی در دستگاه کپی یک سازمان می تواند اختلال های زیادی را در روند کار آن سازمان ایجاد کند. یکی از مشکل هایی که ممکن است برای دستگاه های کپی پیش بیاید، مشکل کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی است. در این مقاله می خواهیم به دلایل ایجاد این مشکل و راه حل های رفع آن بپردازیم. برای تعمیر دستگاه کپی خود با ما تماس بگیرید.

کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی

فهرست مطالب

دلایل کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی

کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چسبیدن کاغذ در دستگاه کپی

  • وجود کاغذهای نامناسب

یکی از مهم ترین دلیل های کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی، وجود کاغذ نامناسب در دستگاه است. برخی از دستگاه های کپی فقط با کاغذهای مخصوصی سازگار هستند. به عبارت دیگر، بعضی دستگاه ها تنها قادر به کشیدن کاغذهایی با وزن، جنس و ضخامت ویژه ای هستند و اگر شما از انواعی به جز آن استفاده کنید، دستگاه نمی تواند آن ها را بکشد. برای تعمیر کاغذکش خود میتوانید به مرکز ما مراجعه کنید.

بنابراین در ابتدای کار با  دستگاه کپی حتما دفترچه راهنکای آن را مطالعه کنید و اگر نیاز به قرار دادن تنها انواع خاصی از کاغذ دارد، مشخصات کاغذ را بدانید و از همان استفاده کنید.

  • خراب بودن پیک آپ

پیکاپ همان کاغذ کش است که یکی از دلیل های مهم کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی است. در واقع قطعه کاغذکش یک قسمت مکانیکی مهم در دستگاه کپی است. کاغذکش دارای سه قسمت ورودی، داخلی و خروجی است. قسمت ورودی، کاغذ را به درون دستگاه کپی هدایت می کند.. قسمت داخلی، کاغذ را به قسمت فیوزینگ می برد. 

ناحیه خروجی هم همانطور که از نامش پیداست، مسئول خروج کاغذ از دستگاه است.. پیکاپ یا کاغذکش معمولا جنس لاستیک دارد که در اثر استفاده زیاد ساییده می شود و در صورت ساییده شدن آن، قادر به کشیدن کاغذ نخواهد بود. با کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی، کاغذ مچاله شده و در دستگاه گیر می کند و دیگر نمی تواند وارد دستگاه کپی شود.

برای این که این مشکل را رفع کنید، حتما پیکاپ را تمیز کنید و اگر نیاز به تعویض دارد، آن را عوض نمایید.

  • استفاده از کاغذهای چروکیده

استفاده از کاغذهای چروکیده یا مرطوب در سینی دستگاه کپی، از عامل های دیگری است که باعث کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی می شود.

برای این که از این مشکل جلوگیری نمایید، حتما از کاغذهای سالم و خشک استفاده نمایید. به علاوه مراقب باشید که گرد و غبار روی کاغذهای تان ننشیند. همچنین کاغذهای تان را دور از نور آفتاب نگه دارید، زیرا نور مستقیم خورشید موجب تغییر کیفیت آن ها شده و ممکن است روی عملکرد دستگاه کپی اثر بگذارد و حتی موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی شود.

  • تعداد زیاد کاغذ در دستگاه کپی

گذاشتن تعداد زیاد کاغذ در سینی دستگاه کپی، یکی دیگر از عامل هایی است که می تواند باعث کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی شود و عملکرد دستگاه را مختل کند.

برای حل کردن این مشکل اولین کاری که می کنید این است که کاغذهای اضافه را از سینی خارج کنید. سپس بر اساس ظرفیت دستگاه، تعداد کاغذها را در آن تنظیم نمایید. در آخر حواستان باشد که کاغذها صاف و درست در سینی دستگاه کپی قرار گرفته باشند، زیرا هر چروکیدگی می تواند باز هم موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی شود.

  • اختلال در Heater

وجود هرگونه مشکل در هیتر می تواند موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی شود. وظیفه هیتر آن است که قبل از چاپ، کاغذ را گرم کند تا جوهر به خوبی روی کاغذ قرار گیرد. اگر کار کردن هیتر مختل شود، کاغذ ممکن است به خوبی گرم نشود و جوهر نتواند به خوبی روی کاغذ بچسبد.

برای حل این مشکل حتما هیتر را بررسی کنید و اگر خراب است آن را تعمیر یا تعویض نمایید. البته گاهی هیتر هیچ مشکلی ندارد و تنها با تنظیم آن می توانید مشکل را برطرف کنید.

این مقاله را از قلم نیندازید : علت صدا دادن دستگاه کپی چه میباشد؟

  • خراب بودن سنسور یا سوئیچ

سنسور یا سوئیچ، قطعات الکترونیکی هستند که در کشیده شدن کاغذ در دستگاه کپی تاثیر مهمی دارند. سنسورها عامل تشخیص وجود یا عدم وجود کاغذ در سینی یا در مسیر مربوط به چاپ است. این قطعات الکترونیکی در پاسخ به حضور یا عدم حضور کاغذ فرمان شروع  توقف را در دستگاه می دهند. گاهی ممکن است با ایجاد اختلال در این سنسورها دستگاه به اشتباه بیفتد و علیرغم وجود کاغذ، با تشخیص اشتباه، موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل فتوکپی شود.

  • وجود موانع در سر راه دستگاه کپی

گاهی وجود یک مانع نیز می تواند موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی شود. اگر همه راه های بالا را بررسی کردید و در هیچ یک مشکلی وجود نداشت، حتما دستگاه را از نظر وجود یک مانع در مسیر کپی نیز چک کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =