اشتراک گذاری

آموزش کپی پشت و رو

کپی پشت و رو یکی از مهم ترین قابلیت هایی ست که دستگاه های کپی ، در اختیار کاربران قرار میدهند. این تجهیزات با ارائه ی کپی پشت و رو امکان چاپ و کپی اسناد، راحتی بسیاری را برای ادارات و شرکت ها، فراهم میسازند.

از آن جا که دستگاه های کپی امروزه به یکی از کاربردی ترین تجهیزات اداری تبدیل شده اند و مورد نیاز بسیاری از کاربران میباشد، لازم دانستیم تا به آموزش کپی پشت و رو در این تجهیزات ، بپردازیم.کپی پشت و رو،  مصرف کمتر کاغذ و صرفه جویی در کاغذ را به دنبال دارد و موجب صرفه جویی در زمان کاربران نیز خواهد شد. برخی از ماشین های کپی ، به صورت خودکار امکان کپی پشت و رو را دارند و برخی خیر.

از این رو تصمیم گرفتیم این مقاله را به ارائه ی نکات مهم و مراحل کپی پشت و رو در انواع این تجهیزات ، اختصاص دهیم. پیش از پرداختن به آموزش کپی پشت و رو ،  توصیه میشود کاربرانی که به گرفتن کپی های دو رو نیاز دارند، حتما در هنگام خرید دستگاه از دارا بودن این قابلیت در کالای مورد نظر خود مطلع شوند. جهت مطالعه ی مقالات ما از جمله تمیز کردن هد پرینتر ، علت سفید پرینت گرفتن و.. می توانید سایر مقالات سایت را مطالعه نمایید.

آموزش کپی پشت و رو

آموزش کپی پشت و رو در دستگاه های مجهز به این قابلیت

در این بخش به آموزش کپی پشت و رو خواهیم پرداخت و از شما دعوت میکنیم، به مطالعه ی مراحل پایین بپردازید. جهت استفاده از این دستگاه لازم است کار با دستگاه کپی را یاد بگیرید.

1- برای گرفتن کپی پشت و رو ابتدا و قبل از انجام هر کاری، لازم است برگه ی مورد نظر خود را در فیدر دستگاه کپی تان قرار دهید.

2- سپس به وسیله ی پنل دستگاه تان وارد قسمت کپی شوید و گزینه ی تنظیمات آن را انتخاب کنید. برای این کار میتوانید از دفترچه ی راهنمای پرینتر خود استفاده کنید.

3- در قسمت تنظیمات کپی گزینه ای با نام Two-sided وجود دارد که باید آن را پیدا کنید.

4- بعد از دسترسی به گزینه ی بالا حال لازم است گزینه ی sided to 2 – sided-2 را پیدا کنید و وارد آن شوید.

5- بعد از اینکه وارد آن گزینه شدید لازم است در نهایت گزینه ی Start Copy را بزنید تا برگه های دو روی شما چاپ شوند.

آموزش کپی پشت و رو در دستگاه های مجهز به این قابلیت

آموزش کپی پشت و رو در دستگاه های کپی قدیمی

همانطور که گفته شد ، دستگاه های کپی جدید اغلب با قابلیت کپی پشت و رو به صورت خودکار طراحی و روانه ی بازار میشوند. حال ممکن است این سوال برای کاربران مطرح شود، که دستگاه های قدیمی تر امکان کپی پشت و رو را برای کاربران فراهم میکنند، یا خیر ؟ آموزش کپی پشت و رو در دستگاه های قدیمی تر به این ترتیب است که در این محصولات، باید سند اول را روی شیشه ی فتوکپی گذاشته و سپس، برگه را در داخل سینی کاغذ قرار دهید.

بعد از این که کپی انجام و برگه کپی شده از دستگاه خارج شد، سند دیگر را در جایگاه سند قبل قرار دهید. حالا باید برگه ای را که یک روی آن کپی شده، برعکس دوباره در سینی کاغذ قرار دهید. با آغاز پروسه ی کپی سند دوم در دستگاه و کشیدن شدن برگه ی کپی شده درون دستگاه، تصویر سند دوم بر روی طرفِ سفیدِ برگه ی کپی شده چاپ می شود. این کار دردسرهای خاص خود را دارد و ممکن است طرف دوم، به صورت وارونه کپی شود؛ همچنین شما باید زمان زیادی را صرف پشت و رو کردن برگه ها کنید.

راهنمای کامل نصب پرینتر بدون سی دی را از این قسمت بخوانید.

تعمیرات دستگاه کپی برادر

تعمیر دستگاه کپی برادر را میتوان یکی از سرویس های تخصصی ارائه شده  در نمایندگی تعمیرات برادر دانست که با تکیه بر تخصص و مهارت بسیار بالای کادر تعمیر این مجموعه به انجام میرسد. این مجموعه ی بزرگ از واحدهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام به ارائه ی سرویس های تخصصی جداگانه میپردازند.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی برادر هم اکنون در شعب مختلفی در تهران و کرج به فعالیت میپردازد و امکان بهره مندی از کلیه ی خدمات و سرویس های پشتیبانی را برای تمام شهرستان های موجود در سطح کشور نیز فراهم ساخته است. اگر از کاربران دستگاه های کپی برادر هستید و به تازگی متوجه بروز اختلال در عملکرد آن شده اید، میتوانید با برقراری تماس با مشاوران ما، از راهنمایی های لازم در جهت تعمیر دستگاه کپی خود، بهره مند گردید.

3/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + چهارده =