اشتراک گذاری

تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

اسناد اندازه های مختلف دارند و هر یک از این اندازه ها مخصوص اسناد و محتواهای خاصی هستند. به همین دلیل است که در اکثر پرینترها قابلیتی به نام تنظیم سایز کاغذ در پرینتر وجود دارد. این اندازه ها تا حدی متنوع هستند که گاهی اوقات برای تشخیص اندازه مناسب چاپ سند باید پرس و جو کنیم!

در برخی از چاپگرها، می توان به صورت دستی اندازه کاغذها را تنظیم کرد. در این مطلب می خواهیم روش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر را توضیح دهیم و درمورد روش اضافه کردن اندازه برخی اسناد به صورت دستی نیز بحث کنیم. برای تعمیر پرینتر خود با ما تماس بگیرید.

تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

روش تنظیم سایز کاغذ در پرینتر

قطعا اگر تجربه پرینت گرفتن از اسناد خود را داشته باشید، اهرم ها و ابزارهای مخصوص تنظیم سایز کاغذ در پرینتر را دیده اید. همه این مسئله برای این است که استفاده از کاغذها در اندازه های متفاوت در یک دور چاپ اسناد، می تواند باعث ایجاد اختلال در فرایند چاپ یا آسیب دیدن دستگاه شود.

در این بین برخی از پرینترها برای اسناد در اندازه های مختلف، طبقات مختلفی دارند و برخی نیز تنها با تنظیم بازوهای اطراف ریل کاغذها این امکان را فراهم می کنند. برای تنظیم اندازه کاغذ در این نوع پرینترها تنها کافی است بازوهای نگه دارنده کاغذ را با توجه به مقادیر درج شده کنار ریل قرار دهید.

اما با همه این ها گاهی ممکن است علی رغم اینکه هیچ مانعی برای قرار دادن کاغذی با اندازه خاص در پرینتر وجود ندارد، در بخش نرم افزاری هیچ گزینه و شرایط مناسبی برای کاغذ و سند خود پیدا نکنید. در این شرایط چه می توان کرد؟

این مقاله برای شما مفید است : علت چاپ صورتی توسط پرینتر

اندازه های سفارشی تنظیم سایز کاغد در پرینتر

برای اینکه بتوانید کاغذها و اسنادی را در اندازه های خاص و غیر معمول چاپ کنید، می توانید با کمک آموزش هایی که در ادامه بیان می شود، اندازه مدنظر خود را به صورت دستی وارد کنید. برای تنظیم سایز کاغذ در پرینتر به صورت دستی، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از طریق کنترل پنل وارد قسمت Hardware and sound شده و روی پرینتر خود یک کلیک چپ کنید.
  • با اینکار نواری در لایه سوم پنجره از بالا باز می شود. از این نوار گزینه Print server properties را برگزینید.
  • در پنجره ای که باز می شود ابتدا عبارت create a new form را تیک دار کنید. سپس در کادر بالای آن نام فرمی که می سازید، در مقابل عبارت Units گزینه Metric و در کادرهای پایین صفحه اندازه های مدنظر خود از جمله عرض، طول و فاصله محتوا از لبه های صفحه را مشخص کنید.
  • در نهایت روی گزینه Save form که در قسمت بالایی صفحه قرار دارد کلیک کرده و Ok را انتخاب کنید.
اندازه های سفارشی تنظیم سایز کاغد در پرینتر
  • دقت کنید در تمام این فرایند باید بسیار دقت به خرج دهید. پیشنهاد می شود حتما قبل از استفاده از فرم جدید، سعی کنید با استفاده از امکانات برنامه ورد و گزینه های تنظیم اندازه در پنجره پرینت، اندازه کاغذها را با گزینه های استاندارد موجود تطبیق دهید.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =