اشتراک گذاری

شارژ کارتریج زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس، در مرکز نمایندگی زیراکس به سادگی امکان پذیر است. بسیاری از کارتریج ها پس از به پایان رسیدن تونر (در کارتریج های لیزری) یا جوهر (در کارتریج های جوهرافشان) قابلیت شارژ مجدد را دارند. با شارژ مجددا کارتریج نیاز به کارتریج جدید رفع شده و در بسیاری از هزینه های مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

با این حال شارژ کارتریج زیراکس نیازمند وجود محیطی مناسب است. در صورتی که برخی از عوامل برای شارژ کارتریج فراهم نباشند، ممکن است پس از شارژ کارتریج نتیجه مطلوبی حاصل نگردد. شارژ کارتریج‌های جوهرافشان به مراتب ساده‌تر از کارتریج‌های لیزری است.

شارژ کارتریج زیراکس

اهمیت شارژ کارتریج زیراکس

آیا تا به حال پیش آمده که در زمانی حساس و خاص نیاز به پرینت گرفتن داشته باشید، اما جوهر کارتریج تمام شده باشد؟ در اینگونه شرایط ارزش جوهر و تونر را بیشتر درک خواهد بود. اگر به هدر نرفتن مواد مصرفی و صرف هزینه اضافی برای جوهر و تونر اهمیت می‌دهید، شارژ کارتریج زیراکس می تواند یکی از راه های صرفه جویی باشد.

خرید یا شارژ کارتریج زیراکس از موضوعات بحث برانگیز در بین کاربران چاپگرهای حرفه‌ای  یا خانگی است. بسیاری معتقدند که شارژ کارتریج زیراکس اقدامی حرفه ای و مناسب نیست، زیرا کیفیت چاپ را تحت الشعاع قرار می دهد و سند چاپی کیفیت که باید را ندارد.

عده ای نیز بر این باورند که تا دوبار شارژ کردن کارتریج زیراکس تاثیر خیلی زیادی در نتیجه نهایی نخواهد داشت. در هر صورت آنچه که واضح است این است که شما باید از ابتدا تعیین کنید که از دستگاه چاپ خود انتظار چه نوع کیفیتی را دارید. پس از پاسخ به این سوال است که می توانید نسبت به شارژ کارتریج زیراکس یا تعویض آن اقدام کنید و تصمیم درست را بگیرید.

اگر به حوزه تعمیرات علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش تعمیر فتوکپی را هم مطالعه کنید.

چگونگی شارژ کارتریج زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس حساسیت های خاص خود را دارد؛ توصیه اول ما این است که به جای اینکه خود وارد عمل شوید، از یک متخصص کمک بگیرند.

درب کارتریج را باز کنید و با احتیاط کارتریج را از دستگاه خارج و برچسب روی آن را جدا کنید. برای شارژ کارتریج زیراکس مقدار بسیار کمی آب گرم داخل یک ظرف صاف ریخته و هد کارتریج را که محل خروج جوهر است، چندین بار داخل آن بزنید و با دستمال بدون پرز به آرامی تمیز کنید. اکنون برای شارژ کارتریج زیراکس باید جوهر را به داخل کارتریج تزریق کنید. از یک سرنگ متناسب با حجم کارتریج استفاده کنید. در نهایت حتما هواگیری کنید.

برای این کار لازم است پس از پایان تزریق، کارتریج را چند ساعتی رها کرده و کاری روی آن انجام ندهید. سپس، مجددا سرنگ را برداشته و سوزن آن را جدا کنید. درست زیر کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ وجود دارد.

برای اطمینان از درست انجام شدن مراحل شارژ کارتریج چاپگر، سرنگ را داخل کرده و به آرامی پیستون سرنگ را به بیرون بکشید تا عملیات مکش صورت گیرد. زمانی که مقدار کمی جوهر وارد سرنگ شد، مکش را متوقف کنید و سرنگ را بیرون بکشید. با این روش متوجه خواهید شد که داخل کارتریج هوایی وجود ندارد.

خدمات مرکز شارژ کارتریج زیراکس

 • تعویض کارتریج های خالی با پر در محل شما
 • شارژ کارتریج با گارانتی کیفیت
 • قیمت مناسب و ارزان
 • سرویس و شارژ کارتریج توسط کارشناس‌های باتجربه و حرفه‌ای
 • تخلیه‌ کامل تونر باقیمانده داخل کارتریج با دستگاه مخصوص
 • بررسی سلامت قطعات داخل کارتریج
 • استفاده از با کیفیت ترین تونرها با رعایت استانداردها

توصیه هایی برای افزایش عمر کارتریج پرینتر زیراکس

 • اغماض از اخطار تمام شدن جوهر در دفعات اولیه این اخطار؛ زیرا زمانی که این اخطار توسط دستگاه داده می شود، هنوز۴۵ درصد از جوهر باقی مانده است
 • استفاده از فونت های کوچک؛ فونت های بزرگ و ضخیم نسبت به فونت های کوچکتر و استاندارد جوهر بیشتری استفاده می کنند. اندازه فونت نیز تاثیر گذار است.
 • تغییر تنظیمات دستگاه چاپ؛ تنظیمات پیش فرض دستگاه چاپ که توسط کارخانه اجرا می شود، باعث می شود که دستگاه بیش از نیاز جوهر مصرف کند.
 • فقط آنچه را که نیاز دارید، چاپ کنید؛ ترجیحا بدون عکس، بدون تبلیغات اضافی و بدون هیچ چیز اضافه دیگر

تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس

مرکز تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس، در واحد های کاملا اختصاصی و به طور حرفه ای به ارائه خدمات می پردازد. این واحد به خودی خود به دو بخش تعمیر پرینتر و تعمیر دستگاه کپی تقسیم می شود که هر بخش وظایف و مسئولیت های ویژه خود را انجام می دهند.

امروزه استفاده از دستگاه های چاپ در همه نهادهای کوچک و بزرگ بسیار مرسوم و متداول است، لذا وجود مرکز معتبر و استاندارد برای ارائه خدمات مربوط به تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس بسیار ضروری و لازم است. با مراجعه به این مرکز به راحتی می توانید نیاز خود را پاسخ بگویید و از بابت کیفیت خدمات هم آسوده خاطر باشید.

این مقاله برای شما مفید است: چرا کارتریج در پرینتر شناسایی نمی شود؟

تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس

نمایندگی زیراکس

مرکز نمایندگی زیراکس در ایران با فعالیت های خود در زمینه فروش و خدمات پس از فروش و تعمیرات و ترمیم هر یک از تولیدات این کمپانی، درگاه امن و مطمئنی برای همه کاربران زیراکس است. این نمایندگی با رعایت قوانین و اصول استاندارد مربوط به واردات کالا، بهترین و امن ترین نقطه ای ست که کاربران کمپانی زیراکس می توانند به آن اطمینان کنند و از این اطمینان خود لذت ببرند. مشاوران ما در نمایندگی زیراکس به کاربران کمک می کنند تا همه مشکلات خود در ارتباط با تعمیر یا خرید هر یک از محصولات زیراکس را مرتفع سازند.

واحدهای تعمیرات زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس یکی از خدمات نمایندگی زیراکس در واحد تعمیرات ماشین های اداری زیراکس است . این مرکز خدمات خود را در سطحی گسترده به کاربران ارائه می نماید. چندین کارگاه تخصصی جهت تعمیر محصولات زیراکس در نظر گرفته شده است. هریک از این کارگاه ها خدمات تخصصی تعمیر و ترمیم یکی از محصولات زیراکس را به کاربران گرامی ارائه می نمایند.

جهت بهره مندی از خدمات کارگاه های تعمیراتی زیراکس می توانید با بخش پشتیبانی زیراکس تماس گرفته و در خواست تعمیر دستگاه خود در کارگاه مربوطه ثبت کنید. کارشناسان در صورت لزوم با شما تماس گرفته و پس از اعلام عیوب مربوطه تعمیرات دستگاه را آغاز خواهند نمود. در این بخش به معرفی واحدهای تعمیرات زیراکس می پردازیم.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩