اشتراک گذاری

شارژ کارتریج زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس، در مرکز نمایندگی زیراکس به سادگی امکان پذیر است. بسیاری از کارتریج ها پس از به پایان رسیدن تونر (در کارتریج های لیزری) یا جوهر (در کارتریج های جوهرافشان) قابلیت شارژ مجدد را دارند. با شارژ مجددا کارتریج نیاز به کارتریج جدید رفع شده و در بسیاری از هزینه های مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

با این حال شارژ کارتریج نیازمند وجود محیطی مناسب است. در صورتی که برخی از عوامل برای شارژ کارتریج فراهم نباشند، ممکن است پس از شارژ کارتریج نتیجه مطلوبی حاصل نگردد. شارژ کارتریج‌های جوهرافشان به مراتب ساده‌تر از کارتریج‌های لیزری است.

شارژ کارتریج زیراکس

اهمیت شارژ کارتریج زیراکس

آیا تا به حال پیش آمده که در زمانی حساس و خاص نیاز به پرینت گرفتن داشته باشید، اما جوهر کارتریج تمام شده باشد؟ در اینگونه شرایط ارزش جوهر و تونر را بیشتر درک خواهد بود. اگر به هدر نرفتن مواد مصرفی و صرف هزینه اضافی برای جوهر و تونر اهمیت می‌دهید، شارژ کارتریج زیراکس می تواند یکی از راه های صرفه جویی باشد.

خرید یا شارژ کارتریج زیراکس از موضوعات بحث برانگیز در بین کاربران چاپگرهای حرفه‌ای  یا خانگی است. بسیاری معتقدند که شارژ کارتریج زیراکس اقدامی حرفه ای و مناسب نیست، زیرا کیفیت چاپ را تحت الشعاع قرار می دهد و سند چاپی کیفیت که باید را ندارد.

عده ای نیز بر این باورند که تا دوبار شارژ کردن کارتریج زیراکس تاثیر خیلی زیادی در نتیجه نهایی نخواهد داشت. در هر صورت آنچه که واضح است این است که شما باید از ابتدا تعیین کنید که از دستگاه چاپ خود انتظار چه نوع کیفیتی را دارید. پس از پاسخ به این سوال است که می توانید نسبت به شارژ کارتریج زیراکس یا تعویض آن اقدام کنید و تصمیم درست را بگیرید.

اگر به حوزه تعمیرات علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش تعمیر فتوکپی را هم مطالعه کنید.

نحوه شارژ کارتریج زیراکس نوع جوهرافشان

در این بخش سعی داریم به بررسی طریقه شارژ کارتریج چاپگر جوهرافشان زیراکس بپردازیم. چنانچه اطلاعاتتان در این زمینه صفر است پیشنهاد می‌گردد کار را به متخصص بسپارید. اما درصورت داشتن اطلاعاتی هرچند سطحی می‌توانید با توجه به مراحل زیر به شارژ کارتریج چاپگرتان بپردازید.

 • مرحله اول: بیرون آوردن کارتریج

در این مرحله باید کارتریج را از دستگاه بیرون آورید. حال نسبت به جدا کردن برچسب روی آن اقدام نمایید. با حذف برچسب می‌توانید سوراخ‌‌های موجود روی کارتریج را مشاهده کنید. در حال حاضر دو کارتریج در بازار موجود است. کارتریج رنگی و مشکی.

 • مرحله دوم: بررسی منافذ

اکنون می‌توانید با بکارگیری یک چوب کبریت نسبت به رنگ‌‌های داخل کارتریج اطمینان حاصل کنید. هر سوراخی که در کارتریج دیده می‌شود مربوط به یک رنگ است. به همین دلیل باید توجه داشته باشیم که چه رنگی باید در کدام سوراخ ریخته شود.

برای ورود هوا به کارتریج دو سوراخ در انتهای دورتر از تک سوراخ قرار گرفته است. این نکته نشان می‌دهد که نباید جوهر داخل آن‌ها ریخته شود. نکته مذکور را باید برای هر دو نوع کارتریج (رنگی و مشکی) در نظر بگیریم.

 • مرحله سوم: قرار دادن هد در آب

سپس هد کارتریج را در ظرفی که مقداری آب درون آن است می‌زنیم. این عمل موجب می‌گردد کیفیت چاپ افزایش یافته و منافذ هد باز شود. برای باز کردن منافذ هد نیاز نیست از محلول ‌های هد باز کن استفاده کنید. آب گرم بهتر از محلول هد بازکن به این مهم می‌پردازد.

 • مرحله چهارم: تزریق جوهر

در این مرحله باید جوهر را به داخل کارتریج تزریق کنیم. برحسب اینکه کارتریج چه میزان حجم دارد سرنگ را پر کنید. معمولا این حجم برای کارتریج رنگی ۳ میلی‌لیتر و برای کارتریج مشکی ۱۰ میلی‌لیتر است. ضمنا این نکته را مدّنظر قرار دهید که از جوهر سازگار با چاپگرتان استفاده نمایید.

 • مرحله پنجم: استفاده از سرنگ

برای انجام این مرحله به کیت هواگیری نیاز است. آهسته کارتریج را داخل کیت هواگیری جا بزنید. با تشخیص سوراخ مربوط به هر رنگ از تزریق اشتباه جلوگیری می‌گردد. حال سوزن سرنگ را وارد کارتریج کنید.

لازم است سرنگ را زاویه دار وارد کنید تا از داخل به فیلتر هد برخورد نکند. برخورد سوزن به فیلتر داخلی هد موجب خراب شدن کارتریج می‌گردد. برای پر کردن رنگ‌های دیگر، سرنگ را تمیز کنید یا از سرنگی جدید استفاده کنید.

مرحله ششم: هوا گیری

در مرحله بعد باید کارتریج را حدود دو ساعت رها کنید. این موضوع باعث نفوذ جوهر به داخل اسفنج می‌گردد. پس از تایم رهاسازی نوبت به هواگیری می‌رسد. برای هواگیری سوزن را از سرنگ جدا کنید.

زیر کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ در زیر کیت هواگیری قرار گرفته است. زمان آن رسیده که سرنگ را داخل کنید و به آرامی پیستون سرنگ را  بیرون بکشید. این امر موجب می‌گردد مکش به بهترین شکل صورت گیرد. با ورود جوهر به سرنگ فورا باید سرنگ را خارج نمایید.

مرحله هفتم: تمیز کردن هد کارتریج

سپس در این مرحله باید کیت هوا گیری را جدا کرده و هد کارتریج را تمیز کنید. برای این که مطمئن شوید هر سه رنگ به خوبی شارژ شده‌‌اند. می ‌توانید با مشاهده دقیق هد کارتریج از شارژ شدن رنگ‌ها اطمینان حاصل کنید. چنانچه توانستید سه رنگ را ببینید یعنی کارتان را صحیح انجام داده‌اید. شارژ کارتریج مشکی نیز دقیقا همین گونه است.

مرحله هشتم: اقدامات نهایی

این مرحله آخرین مرحله است. اکنون باید کارتریج‌ها را داخل پرینتر بگذارید. برای حصول اطمینان می‌توانید یک برگه را امتحانی پرینت بگیرید. اگر از نتیجه پرینت راضی نبودید دوباره باید به هواگیری بپردازید. همچنین برای افزایش کیفیت می‌‌توانید توسط نرم‌‌افزار مخصوص پرینتر خود، عملیات Head Clean و Align را انجام دهید.

شارژ کارتریج زیراکس در نوع لیزری

شارژ کارتریج زیراکس در انواع لیزری

روش شارژ کارتریج چاپگر لیزری را بصورت مرحله به مرحله برای افزایش اطلاعات شما عزیزان به شکلی کاربردی ذکر می‌کنیم. اگر در هر یک از مراحل انجام این فرایند به راهنمایی نیاز داشتید می توانید با کارشناسان واحد تعمیرات پرینتر زیراکس تماس بگیرید.

مراحل شارژ کارتریج زیراکس در نوع لیزری

 1. با بکارگیری پیچ گوشتی به بازکردن پیچ درپوش که نگهدارنده درام است بپردازید.
 2. در این مرحله باید درپوش نگهدارنده درام را بردارید.
 3. بهتر است با دست چپ دسته کارتریج و با دست راست نیمه دیگر کارتریج را نگه دارید.
 4. هنگامیکه نیم تنه تونر را به سمت خودتان می‎کشید باید نیم تنه درام را در جهت مخالف حرکت دهید. با این روش نیم تنه تونر و درام از هم جدا می‌شوند.
 5. حال باید به بلندکردن انتهای درام که دارای چرخ‌دنده است بپردازید. برای این امر بهتر است درام را در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت به سمت خود بکشید. با بکارگیری دستمال درام را تمیز کرده و دور از نور قرار دهید.
 6. با احتیاط PCR را از جای خود بلند کنید. در این مرحله باید به تمیز کردن گریس‌های شفت PCR بپردازید. باید به این نکته توجه کنید که گریس با بدنه PCR تماس پیدا نکند. حال با یک دستمال PCR را تمیز کنید.
 7. پیچ‌های وایپر بلید (wiper blade) را باز کنید. به آهستگی وایپر بلید را بلند کنید. بهتر است به تمیز کردن آن با دستگاه دمنده هوا بپردازید. البته این نکته را فراموش نکنید که لبه پلاستیکی وایپر بلید را فقط هوا بگیرید و از دستمال استفاده نکنید.
 8. تونر سوخته‌ های داخل مخزن را خالی کرده و با هوای فشرده تمیز کنید.
 9. در این مرحله بلید را در جای خود قرار داده و نسبت به بستن پیچ آن اقدام نمایید.

این مقاله برای شما مفید است: چرا کارتریج در پرینتر شناسایی نمی شود؟

توصیه هایی برای افزایش عمر کارتریج پرینتر زیراکس

 • اغماض از اخطار تمام شدن جوهر در دفعات اولیه این اخطار؛ زیرا زمانی که این اخطار توسط دستگاه داده می شود، هنوز۴۵ درصد از جوهر باقی مانده است
 • استفاده از فونت های کوچک؛ فونت های بزرگ و ضخیم نسبت به فونت های کوچکتر و استاندارد جوهر بیشتری استفاده می کنند. اندازه فونت نیز تاثیر گذار است.
 • تغییر تنظیمات دستگاه چاپ؛ تنظیمات پیش فرض دستگاه چاپ که توسط کارخانه اجرا می شود، باعث می شود که دستگاه بیش از نیاز جوهر مصرف کند.
 • فقط آنچه را که نیاز دارید، چاپ کنید؛ ترجیحا بدون عکس، بدون تبلیغات اضافی و بدون هیچ چیز اضافه دیگر

تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس

مرکز تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس، در واحد های کاملا اختصاصی و به طور حرفه ای به ارائه خدمات می پردازد. این واحد به خودی خود به دو بخش تعمیر پرینتر و تعمیر دستگاه کپی تقسیم می شود که هر بخش وظایف و مسئولیت های ویژه خود را انجام می دهند.

امروزه استفاده از دستگاه های چاپ در همه نهادهای کوچک و بزرگ بسیار مرسوم و متداول است، لذا وجود مرکز معتبر و استاندارد برای ارائه خدمات مربوط به تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس بسیار ضروری و لازم است. با مراجعه به این مرکز به راحتی می توانید نیاز خود را پاسخ بگویید و از بابت کیفیت خدمات هم آسوده خاطر باشید.

تعمیر دستگاه های چاپ زیراکس

خدمات مرکز شارژ کارتریج زیراکس

 • تعویض کارتریج های خالی با پر در محل شما
 • شارژ کارتریج با گارانتی کیفیت
 • قیمت مناسب و ارزان
 • سرویس و شارژ کارتریج توسط کارشناس‌های باتجربه و حرفه‌ای
 • تخلیه‌ کامل تونر باقیمانده داخل کارتریج با دستگاه مخصوص
 • بررسی سلامت قطعات داخل کارتریج
 • استفاده از با کیفیت ترین تونرها با رعایت استانداردها

نمایندگی زیراکس

مرکز نمایندگی زیراکس در ایران با فعالیت های خود در زمینه فروش و خدمات پس از فروش و تعمیرات و ترمیم هر یک از تولیدات این کمپانی، درگاه امن و مطمئنی برای همه کاربران زیراکس است. این نمایندگی با رعایت قوانین و اصول استاندارد مربوط به واردات کالا، بهترین و امن ترین نقطه ای ست که کاربران کمپانی زیراکس می توانند به آن اطمینان کنند و از این اطمینان خود لذت ببرند. مشاوران ما در نمایندگی زیراکس به کاربران کمک می کنند تا همه مشکلات خود در ارتباط با تعمیر یا خرید هر یک از محصولات زیراکس را مرتفع سازند.

واحدهای تعمیرات زیراکس

شارژ کارتریج زیراکس یکی از خدمات نمایندگی زیراکس در واحد تعمیرات ماشین های اداری زیراکس است . این مرکز خدمات خود را در سطحی گسترده به کاربران ارائه می نماید. چندین کارگاه تخصصی جهت تعمیر محصولات زیراکس در نظر گرفته شده است. هریک از این کارگاه ها خدمات تخصصی تعمیر و ترمیم یکی از محصولات زیراکس را به کاربران گرامی ارائه می نمایند.

جهت بهره مندی از خدمات کارگاه های تعمیراتی زیراکس می توانید با بخش پشتیبانی زیراکس تماس گرفته و در خواست تعمیر دستگاه خود در کارگاه مربوطه ثبت کنید. کارشناسان در صورت لزوم با شما تماس گرفته و پس از اعلام عیوب مربوطه تعمیرات دستگاه را آغاز خواهند نمود. در این بخش به معرفی واحدهای تعمیرات زیراکس می پردازیم.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =