اشتراک گذاری

شارژ کارتریج پرینتر

کاربران حرفه‌ای پرینتر به خوبی می‌دانند که یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه‌ها، سرویس شارژ کارتریج پرینتر و یا تعویض آن است. در این میان آموزش شارژ کارتریج را در کم ترین زمان و تخصصی ترین روش ممکن فرا خواهید گرفت.

آنچه که از اهمیت بالا در کیفیت چاپ پرینترهای کیوسرا دارد کیفیت جوهر و تونر پرینتر میباشد، در واقع اگر کاربرانی بدون داشتن دانش از تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام به این عمل بکنن، ممکن است که پرینتر آن ها دیگر مثل قبل چاپ نکند، که این امر اصلا خوشایند نیست. بنابراین با ما همراه شوید تا چگونگی شارژ کارتریج را فرا گیرید.

شارژ کارتریج پرینتر

نکات مهم در شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا

شارژ کارتریج پرینتر تنها محدود به پر و خالی کردن محفظه کارتریج از جوهر یا تونر نیست، بلکه باید حساسیت های این کار را کاملا بدانید و فوت و فن های لازم را به کلی رعایت کنید. در غیر این صورت کیفیت چاپ شما افت شدیدی خواهد کرد. لازم است بدانید که کارتريج ها را باید همواره در حالت افقي نگهداري يا حمل کنید و در دمای 0 تا 35 درجه سانتيگراد قرار دهید. كارتريج ها هرگز نباید در معرض آفتاب و نور شديد قرار بگیرند.

پس چاپگر کیوسرا را در محيط پر گرد و غبار، كنار پنجره و در معرض آفتاب و گرما قرار ندهيد. پس از هر 3 بار شارژ کارتریج، بهتر است که کارتریج را تعویض کنید. کارتریج تاثیر مستقیمی در کیفیت چاپ، استهلاک دستگاه و مواردی از این دست دارد، ولی باز هم تصمیم با خود کاربر است که کارتریج را شارژ و یا تعویض کند.

گفتنی است که این مقاله تنها جنبه ی آموزشی دارد، و عواقب ناشی از خرابی و یا صحیح کار نکردن دستگاه پس از تعویض توسط شخص، به عهده ی شخص میباشد. افرادی که توانای تعویض و یا شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا را ندارند، میتوانند از این طریق کارتریج خود را شارژ و یا تعویض کنند و یا با مقاله ” تعمیر کارتریج پرینتر ” در این سایت کارتریج خود را تعمیر کنند.

مراحل شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا

مرحله اول :

اولین مرحله این کار خرید کیت رنگ مخصوص پر کردن کارتریج از فروشگاه های مربوطه و یا فروشگاه های اینترنتی می‌باشد. قیمت این محصول حدودا نصف قیمت کارتریج پرینتر می‌باشد. سپس رنگ ها به همراه یک ظرف آب گرم و دستمال کاغذی کنار هم آماده کنید. کارتریج خالی شده را از پرینتر خارج نمایید و برچسب موجود بر روی کارتریج را به آرامی جدا کنید.

مرحله دوم :

سپس با استفاده از چوب کبریت و یا خلال دندان برای اطلاع از این که کدام سوراخ برای چه رنگی میباشد استفاده کنید، (بسیار مهم زیرا اگر رنگ ها رو در سوراخ اشتباه بریزید، خرابی به بار خواهد آمد.)

حال ظرف آب گرم را بیاورید تا  کارتریج را چندین بار در آن فرو کرده تا تمیز شود، این امر موجب میشود تا سوراخ های گرفته باز شود، و در نهایت تاثیر مستقیمی بر کیفیت چاپ دارد.

پس از این که کارتریج به خوبی خشک شد، با استفاده از یک سرنگ رنگ ها را داخل کارتریج میریزیم، مقدار حجم رنگ مورد نظر کارتریج رنگی برای هر رنگ 3 میلی لیتر و برای مشکی 10 میلی لیتر میباشد.

مرحله سوم شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا

حال که تمامی رنگ ها را پرکردید، باید مرحله ی هواگیری را انجام دهید تا هیچ هوای داخل کارتریج باقی نماند.

در ادامه نیاز به کیت هواگیری است. (قیمت کیت هواگیری در حدود ۱۰ درصد قیمت یک کارتریج است). در تهیه کیت هواگیری توجه داشته باشید که کیتی سازگار با دستگاه پرینتر خود تهیه نمایید. معمولا کیت هواگیری کارتریج رنگی و مشکی از هم جدا هستند. کارتریج را به آرامی داخل کیت هواگیری جا بزنید. (قبل از شارژ کارتریج توسط یک خلال دندان یا چوب کبریت از رنگ‌های داخل کارتریج مطمئن شوید.در کارتریج رنگی هر سوراخ مربوط به یک رنگ است پس تأکید می شود که از قبل دقت کافی مبذول نمایید که کدام رنگ جوهر باید در داخل کدام سوراخ ریخته شود.) سوزن سرنگ را به آرامی وارد کارتریج کنید.

لازم است که سرنگ جوهر به شکلی زاویه دار وارد شود تا از درون به فیلتر هد برخورد نکند. در صورت برخورد سوزن به فیلتر داخلی هد که دقیقاً پشت آن قرار دارد، کارتریج بلا استفاده می‌شود. جوهر را به آرامی وارد کنید. در صورتی که از یک سرنگ برای تزریق جوهر استفاده می کنید حتما سرنگ را شستشو دهید. این کار از ترکیب رنگ های جوهر پیشگیری می کند.

مرحله چهارم شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا

در این مرحله باید کارتریج را به مدت دو ساعت کنارگذاشته تا جوهر به خوبی به اسفنج کارتریج نفوذ کند. پس از دو ساعت زمان هواگیری است، ابتدا سرنگ را برداشته و سوزن سر آن را جدا کنید. درست زیر کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ تعبیه شده است. سرنگ را وارد کرده و به آرامی پیستون سرنگ را به بیرون بکشید تا عملیات مکش صورت گیرد. با ورود جوهر به سرنگ کار مکش را به اتمام رسانده و سرنگ را خارج سازید.

حال می توانید کیت هواگیری را جدا کرده، سپس هد کارتریج را با یک دستمال کاغذی به خوبی پاک کنید، برای اطمینان از شارژ کارتریج آن را بررسی کنید و ببیند تمامی رنگ ها به خوبی پر شده است.

در آخر کارتریج ها را در درون پرینتر کیوسرا  قرار دهید. برای اطمینان یک برگ را پرینت بگیرید. در صورتی که کیفیت برگ چاپ شده مطلوب نیست می توانید عملیت هواگیری را مجدداً تکرار نمایید. راهکار دیگر جهت افزایش کیفیت چاپ پس از شارژ کارتریج، استفاده از نرم‌ افزار مخصوص پرینتر مورد استفاده است. برای این کار دو الی سه بار عملیات Head Clean و یکبار Align را انجام دهید تا کیفیت بهبود یابد.

شارژ کارتریج کیوسرا  در محل

اگر زمان و فرصت لازم برای مراجعه به تعمیرگاه را ندارید، پیشنهاد می کنیم از خدمات شارژ کارتریج کیوسرا در محل استفاده کنید. ما با فرستادن تعمیرکاران متخصص خود به محل شما در کم ترین زمان ممکن به تعویض و یا شارژ کارتریج پرینتر کیوسرا شما میپردازیم.

در این سرویس پس از تعویض و یا شارژکارتریج، دستگاه همانند روز اول کار می کند و هرگز مشکل ریزش تونر یا جوهر نخواهد داشت، زیرا کارشناسان این واحد تخصصی به خوبی می دانند که چه اندازه باید تونر یا جوهر در جایگاه بریزند تا مشکلات دیگری ظاهر نشوند. نحوه شارژ کارتریج در کیفیت عملکرد دستگاه ها تاثیرگذار است؛ لذا این موضوع را هرگز نباید دست کم گرفت.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩